Neden admin olarak kullanıyoruz?

Kodla Büyü

helpdesk

Aktif Üye
Merhaba,

Virüs vb.. zararlıların bulaşabilmesinin en temel sebeblerinden biriside kullanıcı olarak bizlerin herşeyi yapabilme yetkisi ile bilgisayarı kullanmamızdan kaynaklanıyor. Ben diyorumki Bilgisayarlarınızda (bilgisayar sağ tık yönet - kullanıcılar) bir standart user oluşturalım. ve program yükleme vb.. özel durumlar haricinde onu kullanalım böylece register veya sistem dosyalarına zararlıların vereceği zararı minimuma indir gemiş oluruz. Tabi bunu yaparkende asıl kullanıcı kimliğimize sağlam şifre verelim ki o hesap kullanılamasın? Konu hakkında bilgi görüş düşünce paylaşmanızı istiyorum. Buradaki bilgilerin Toplanıp sabit başlık olmasında yarar görüyorum kolay gelsin herkese

bu oldukça mantıklı bir fikir. bende aynı düşünüyorum. ne kadar bilgli olursak olalım arka planda nelerin olup bittiğini takip etmemiz çok güç. tüm bunlarla uğraşmayıp kısıtlı bir kullanıcı açarak arka planda nelerin olup bittiği tamamen bizim bilgimiz dahilinde olacaktır. program kurmak istediğimizde farklı çalıştır (run as...) ile hiç oturumu kapatmadan kurabiliriz.

Geri