Ne kadar EKDERS Kesilir? YARDIM

Kodla Büyü

firsthakem

Site Gezgini
Arkadaşlar eğitici bilgisayar formatör öğretmeni olarak görev yapıyorum.
Haftalık ek ders saati 4 - 3 - 4 - 3 -4 olarak hesaplanıyor. Şİmdi sorum şu ben perşembe günü izinli olduğumda benden kaç saat ekders kesilecek.
Sadece 3 saat mi yoksa daha fazlamı?

firsthakem' Alıntı:
Arkadaşlar eğitici bilgisayar formatör öğretmeni olarak görev yapıyorum.
Haftalık ek ders saati 4 - 3 - 4 - 3 -4 olarak hesaplanıyor. Şİmdi sorum şu ben perşembe günü izinli olduğumda benden kaç saat ekders kesilecek.
Sadece 3 saat mi yoksa daha fazlamı?

3 saat kesilir...

Arkadaşlar bunu bizim idarecilere nasıl izah edeceğiz. remi dayanağı ne ve varsa bunlarla ilgili dökümanınız varmı?

bizimkiler tutturmuş illada 6 saat artı 1 saat planlama diye. Bunu anlatmaya çalışıyorum ama nafile lütfen yardım edin.

3 saat kesilmesi gerekli

arkadaslar bende 9 saat derse giriyorum idare 18 saat ek ders ucreti yazıyor.18 saat mi almam gerekiyor yoksa 18+3=21 saat mi bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.bu konudada resmi yazı varsa cok ıı olur

Bizim idare de 4,4,4,3,3 yazıyor.

Şimdi ben Pazartesi gitsem 4 saat, Cuma gitsem 3 saat ek ders mi kesilecek? Garip.

Okulumuzda Formatör öğretmen olmadığı için kaç saat kesilir bilmiyorum ama dikkatimi çeken başka bi husus var. Yazdığınız haftalık ekders dağılımları 44433 vb. hepsi yanlış görünüyor. Çünkü Yönetmelikte hakedilen ekdersler haftanın günlerine eşit bölünür artanlar ise Pazartesi ve Cumaya yazılır diyor.
Hal böyleyken dağıtım ya 43335 yada 53334 olması ve değiştirilmeden her hafta için 1 fazlanın aynı güne ( ya Pazartesi yada Cuma) verilmesi gerekir.

Gıcık olan idarecilere sizde gıcıklık yapın. İzin almayın, sevk alın. Hiç kesemesinler.

aydansii' Alıntı:
3 saat kesilmesi gerekli

arkadaslar bende 9 saat derse giriyorum idare 18 saat ek ders ucreti yazıyor.18 saat mi almam gerekiyor yoksa 18+3=21 saat mi bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.bu konudada resmi yazı varsa cok ıı olur

hocam 18 saat alabilirsiniz. O 3 saat fahri olur.

yeni başlık açmıyım peki ekders almak için o haftaki zorunlu girmem gereken saati doldurmak zorundamıyım. mesela pazartesi 8 saat ders oldu diğer günler tatil bugün 3 saat ek ders varsa alırmıyım yoksa zorunlu 15 dolmadı die 8 saat onamı sayılır

egunay' Alıntı:
Gıcık olan idarecilere sizde gıcıklık yapın. İzin almayın, sevk alın. Hiç kesemesinler.

+1

3 saat kesilir hocam bu sadece size özel değil idarecilere de diğer öğretmenlere de aynı şekilde uygulanır. yani 4 0 2 3 4 alan bir öğretmen salı günü gelmez ve ek ders kesilmez. ben idarecimle birlikte ek dersleri kontrol ettik bir iki defa böyle oluyor.

tracar' Alıntı:
yeni başlık açmıyım peki ekders almak için o haftaki zorunlu girmem gereken saati doldurmak zorundamıyım. mesela pazartesi 8 saat ders oldu diğer günler tatil bugün 3 saat ek ders varsa alırmıyım yoksa zorunlu 15 dolmadı die 8 saat onamı sayılır
Zorunlu 15 saat girmeniz gerekir. Yani o gün girdiğiniz 8 saat maaş karşılığı olur. Ancak milli bayramlar nedeniyle olan tatiller hariç

firsthakem' Alıntı:
Arkadaşlar bunu bizim idarecilere nasıl izah edeceğiz. remi dayanağı ne ve varsa bunlarla ilgili dökümanınız varmı?

Hocam senin görevlendirme yazında belirtilmiş olması lazım. Formatör Öğretmenlerin Ek dersleri Ek ders yönetmeliğinin 21. Maddesinin c bendine göre düzenlenir

Arkadaşlar teşekkür ederim. Sorun çözüldü. 4-3-4-3-4 yazılıyor gelemdiğin günün ekders saati kadar ek ders kesiliyor.Yani pazartesi gelmessen 4 salı gelmessen 3.
İyi çalışmalar herkese.

Geri