Ne güzel yazmış:Memur zammı süper

Kodla Büyü
ne güzel yazmış gerçeğe haykıran yazarlar da olmalı bu ülkede

Bir öğretmenin düz bir memur ile kıyaslandığı kaç ülke vardır?

“Düz bir memur” lafı benim değil, ülkemizin başbakanınındır, neyi kastettiğini varın siz bulun!

Lakin bir gerçek var: Bu ülkenin başbakanı da, (dikkkat edin lütfen, cumhurbaşkanından önce geliyor insanın aklına, cumhurbaşkanı da, bakanları ve milletvekilleri de, ve de dahi normal, sıradan vatandaşı da öğretmenleri tarafından eğitiliyor, yeri geliyor şekillendiriliyor, yönlendiriliyor…

“Düz memur”, vallaha ben demiyorum, başbakan diyor, önündeki evrağa ıstampaya banılmış mühürü vuruyor, düz memur üstünde bulunan amirine imzaya sunuyor; ki, genelde “Al şu evrağı götür imzalat” tarzında gelişiyor işlemler…
düz memur olayını güzel yorumlamış. cesur bir yazı olmuş :alkis:

Özellikle yazının son bölümü hoşuma gitti...

...
Bir kilo yağlı peynir, bir kilo kuzu pirzola, iki yüz elli gram ne idiğü belli olmayan bal satınalma karşılığında verilen zamma “Elhamdülillah” diyen varsa, ne diyecek, ne de yazacak haddim olmaz!...

..."Afiyet olsun! demek var kültürümüzde; ama olmasın yaa, garibanların da hakkı yok mu? Hani işe gelince müslüman ülkeyiz, hani tok yatarken yan komşunun açılığını düşünmekteyiz?

Laf, şekerim, laf...

Öyle olsa başbakanın oğlu gemicikler alırken, eşi hastanelerin ortağı olurken, biz bunları ifade etmekten çekinir ve oğlumuz-kızımız, sevdiklerimiz "Dikkatli yaz ne olur! " derken... Ve... Başımıza bir hal gelirse tüm dünya karşı dursa ne yazar durumundayken...

Yüreğine sağlık... :alkis:

Çok sürmez çekerler ipini. Muhalefete hişç tahammül yok bu ülkede. Milliyet kimin, kapı dışarı eder yakında bunu.
Ağzına sağlık!

Geri