Ne diyelim

Kodla Büyü

kobo26

Seçkin Üye
Seçkin Üye
5200tl maaş alıyorum.3 üniversite mezunuyum ve yüksek lisansını bitirmek üzereyim. Yanımda çalışın geçici işçi ikramiyeler ile 3600 aliyor. A101 mağaza müdürü 6500tl aliyor okuldan zorla mezun ettiğim öğrenci bekçi oldu 5500 aliyor amacım meslek yada insanları küçük görmek ASLA değil sadece bu maaşı ve hayat standardını hak ettiğine inanmıyorum

2 sene önce mezun ettiğim sınıfın en işe yaramazlarından bir öğrencim, lise mezunu, bu sene bir hastanenin bilgi işlemine geçti. aldığı maaş 5000. büyük ihtimalle yılbaşında en az 5500 olacak. varın hesabı siz yapın. gerçek enflasyonun %50 olduğu bir ülkede 6+6 zam gerçekten çok yazık. 3600 ek gösterge ile insanları kandıracaklar. içimizden belki "istemeyen bıraksın o zaman, sırada çok bekleyen var" diyebilir. ama devlet kendi memuruna enflasyon altında zam verip, + enflasyon farkı demekle aslında "size hiç zam yapmıyorum" diyor. devletin, memuruna verdiği değeri gösteriyor. yazık, gerçekten yazık...

Göç mü etsek ne yapsak bilemedim? 20 li yaşlarda bu olanaklar olsaydı yurtdışına giderdim orada yerleşir kalırdım..Allah bizlere sabır versin ... enflasyonun olduğu ülkede , dövizin 9 TL ye tırmandığı ülkemizde paranın bereketi olmaz

Bilim ve sanat değerini bilmeyen toprakları terk eder. Şu an için ülkemizde okumuş insan olmak makbul değil

Her yıl yeni üniversite mezunu veya alanında uzman meslek sahibi yüzbinlerce insanımız yurt dışına göç ediyor. Yerine orta çağ kafasında bir milyona yakın gerçekte kaçak-sığınmacı olduğu halde mülteci denilen ne idiğü belirsiz insan geliyor. Son Afgan akını ile her gün cinayet, taciz, tecavüz, hırsızlık olayları katlanarak artıyor.

Ben de yeni mezun, çocuksuz, bekar olsam tüm enerjimi yurt dışına gitmeye harcardım. Maalesef öğrencilerimiz ve gelecek nesillerimiz için önümüzdeki durumu parlak görmüyorum. Aileden maddi durumu iyi ve torpille bir yerlere gelenler için farketmez.

Meslek lisesinde akademik başarı zaten çok düşük velilerimizin genelinv ekonomik durumu da kötü. Öğrencilerime yüz yüze eğitim bir üniversite bölümüne gidip hem zamanlarını hem de paralarını harcamaktansa uzaktan veya açık öğretim bölümlere gidip bulabildikleri işte çalışmalarını öneriyorum. Son yıllardaki memur maaş zamları ile Bir kaç sene sonra üst makamlar hariç ortalama memur ve öğretmen maaşı da asgari ücrete eşitlenecek görünüyor. Çok istisna bir kaç bölüm haricinde Yurt dışına gidemeyen, aileden zengin olmayan ve torpilsiz biri için yüz yüze eğitim üniversite okumak zaman ve para kaybından başka bir şey değil. Hiç gitmeyerek zararın neresinden dönülse kardır.

Bilim ve sanat değerini bilmeyen toprakları terk eder. Şu an için ülkemizde okumuş insan olmak makbul değil

Her yıl yeni üniversite mezunu veya alanında uzman meslek sahibi yüzbinlerce insanımız yurt dışına göç ediyor. Yerine orta çağ kafasında bir milyona yakın gerçekte kaçak-sığınmacı olduğu halde mülteci denilen ne idiğü belirsiz insan geliyor. Son Afgan akını ile her gün cinayet, taciz, tecavüz, hırsızlık olayları katlanarak artıyor.

Ben de yeni mezun, çocuksuz, bekar olsam tüm enerjimi yurt dışına gitmeye harcardım. Maalesef öğrencilerimiz ve gelecek nesillerimiz için önümüzdeki durumu parlak görmüyorum. Aileden maddi durumu iyi ve torpille bir yerlere gelenler için farketmez.

Meslek lisesinde akademik başarı zaten çok düşük velilerimizin genelinv ekonomik durumu da kötü. Öğrencilerime yüz yüze eğitim bir üniversite bölümüne gidip hem zamanlarını hem de paralarını harcamaktansa uzaktan veya açık öğretim bölümlere gidip bulabildikleri işte çalışmalarını öneriyorum. Son yıllardaki memur maaş zamları ile Bir kaç sene sonra üst makamlar hariç ortalama memur ve öğretmen maaşı da asgari ücrete eşitlenecek görünüyor. Çok istisna bir kaç bölüm haricinde Yurt dışına gidemeyen, aileden zengin olmayan ve torpilsiz biri için yüz yüze eğitim üniversite okumak zaman ve para kaybından başka bir şey değil. Hiç gitmeyerek zararın neresinden dönülse kardır.
Hemen hemen aynı görüşteyim.

Malesef canımız ülkemiz eriyor iş bulduğumuza şükrediyoruz işsizlik ve parasızların durumu dahada kötü ve hayat pahallılığı nufusun yüzde %90 etkilediğini düşünüyorum.

Geri