Navigasyonda karar kılamadık, siz ne kullanıyorsunuz?

Kodla Büyü
hasari' Alıntı:
dndd' Alıntı:
bende ebay dan çin malı almayı düşünüyorum fiyatlar acayip acaba bu çin mallarını alsak içine kırık harita igo felan yükleyemezmiyiz neticede hapsi çin malı
http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=gps ... 97.c0.m627
Ülke haritası eklemek için o haritayı satın alıyorsun fiyat aynı şeye gelir bu sebeple dışardan cihaz almak pek mantıklı değil.
nefbote' Alıntı:
Ben Galaxy S PLUS telefonumda başarsoftun mapini kullanan İGO kullanıyorum, gayette memnunum. En ücra köylere varıncaya kadar gösteriyor.
bu programla birlikte sanırım haritada yükleniyor programın kırıkları mevcut nette telefonunu yükleyen arkadaşlar bu konuda bilgi verir zannımca
sonra diyorki ömür boyu güncelleme sacma değilmi bu şirketin ömrü nekadar ki ayrıca aldığın cihazın garantisi ikisene en fazla gideceği beş sene ömür boyu olsa nolur

hocam geçen yıl Navitech QX-B513 almıştım. çok memnunum. cihazın nerdeyse bütün özelliklerini kullanıyorum :) tavsiye ederim. tek sıkıntı olarak şunu söyleyim, toprak yolları kapalı hale getiriyorum, yani beni sadece otoyoldan götür dediğim halde bazen kısa mesafe olsun diye dağa taşa götürdüğü oluyor :) yinede fiyat / özellik anlamında güzel cihaz.

dndd' Alıntı:
hasari' Alıntı:
dndd' Alıntı:
bende ebay dan çin malı almayı düşünüyorum fiyatlar acayip acaba bu çin mallarını alsak içine kırık harita igo felan yükleyemezmiyiz neticede hapsi çin malı
http://www.ebay.com/sch/i.html?_nkw=gps ... 97.c0.m627
Ülke haritası eklemek için o haritayı satın alıyorsun fiyat aynı şeye gelir bu sebeple dışardan cihaz almak pek mantıklı değil.
nefbote' Alıntı:
Ben Galaxy S PLUS telefonumda başarsoftun mapini kullanan İGO kullanıyorum, gayette memnunum. En ücra köylere varıncaya kadar gösteriyor.
bu programla birlikte sanırım haritada yükleniyor programın kırıkları mevcut nette telefonunu yükleyen arkadaşlar bu konuda bilgi verir zannımca
sonra diyorki ömür boyu güncelleme sacma değilmi bu şirketin ömrü nekadar ki ayrıca aldığın cihazın garantisi ikisene en fazla gideceği beş sene ömür boyu olsa nolur
Yollarda sürekli bir güncelleme oluyor bu sebeple istendiğinde güncellenmeli. Bazı cihazlar 2 sene güncelleme sunuyor peki 2 sene sonra ne olacak yolların sabit olacak işte bu durum seni ilerde sıkıntıya sokabilir. Tabi şimdilik sorun yok ama ileriyi de düşünmek lazım ilerde şirket batıyorsa bırakalım bizim haritada eski kalsın şirketten daha önemli değil ya. :D

hasari' Alıntı:
Öneriler için çok tşkler arkadaşlar öneriler doğrultusunda şu cihazı aldım satıcı kargolarsa bir kaç güne elime ulaşır. :)
http://urun.gittigidiyor.com/elektronik ... -57228706#

hayırlı olsun hocam,
bende aldıoblio nvplusx aldım, bugun geldi inceliyorum cok hosuma gitti haritayı guncelledim yarın bi denicem, onun dısında bluetooth dun özelliği ile cep tel uzerinden nete girmek için tarayıcı koymaları süpriz oldu, sesler falan gayet guzel haritada basarsoft zaten iyidir

http://www.hepsiburada.com/liste/oblio- ... yId=257643

gececiler' Alıntı:
hasari' Alıntı:
Öneriler için çok tşkler arkadaşlar öneriler doğrultusunda şu cihazı aldım satıcı kargolarsa bir kaç güne elime ulaşır. :)

hayırlı olsun hocam,
bende aldıoblio nvplusx aldım, bugun geldi inceliyorum cok hosuma gitti haritayı guncelledim yarın bi denicem, onun dısında bluetooth dun özelliği ile cep tel uzerinden nete girmek için tarayıcı koymaları süpriz oldu, sesler falan gayet guzel haritada basarsoft zaten iyidir

Size de hayırlı olsun hocam, benim cihaz daha elime ulaşmadı bu sebeple test edemedim. Sizin cihazınız zaten güzel özelliklere sahipti bende bunu almayı düşünmüştüm fakat ekranın parlamasından korktuğum için fazla para ödeyerek seçimimi şundan yana kullandım.
Umarım sizde bizde memnun kalırız verdiğimiz paraya değer. Cihazınızı güle güle kullanın.

hasari' Alıntı:
gececiler' Alıntı:
hasari' Alıntı:

hayırlı olsun hocam,

Size de hayırlı olsun hocam, benim cihaz daha elime ulaşmadı bu sebeple test edemedim. Sizin cihazınız zaten güzel özelliklere sahipti bende bunu almayı düşünmüştüm fakat ekranın parlamasından korktuğum için fazla para ödeyerek seçimimi şundan yana kullandım.
Umarım sizde bizde memnun kalırız verdiğimiz paraya değer. Cihazınızı güle güle kullanın.

teşekkurler hocam parlama olmaz sanırım yarın bakar yine yazarım, suana kadar memnun kaldm inşallah sizde memnun kalırsınız, zaten hemen hepsi çin malı ve benzer özellikte ithalatcısı değişik :)

gececiler' Alıntı:
teşekkurler hocam parlama olmaz sanırım yarın bakar yine yazarım, suana kadar memnun kaldm inşallah sizde memnun kalırsınız, zaten hemen hepsi çin malı ve benzer özellikte ithalatcısı değişik :)
Özellikler aynı zaten sadece markası değişik. :)
Siz biraz kullanın yorumlarınızı tekrar yazın bende öyle yapacağım belki alacak olan arkadaşlara faydamız dokunur.

navigasyon ne işe yarıyor, ne kadar gerekli, en önemlisi ne kadar kullanabiliyorsunuz?
ben almış olsam birkez bile bakacağımı düşünmüyorum da...

EynelMefer' Alıntı:
navigasyon ne işe yarıyor, ne kadar gerekli, en önemlisi ne kadar kullanabiliyorsunuz?
1- Adresleri sağa sola sormaz kolayca bulur, zaman ve yakıttan tasarruf sağlarsınız.
2- Şehir içi ve şehirler arası hız limitlerini görür, aşarsanız da uyarılırsınız.
3- Telefonu elinize almadan fm transmitter aracılığıyla araç hoparlöründen konuşabilirsiniz.
4- Yolculuk esnasında film izlenip, müzik dinlenebilir.
5- Av in girişi varsa geri görüş kamerası bağlanabilir.
6- Şehir dışında tarihi ve turistik yerleri, hastane ve vb. önemli noktaları soracak kimse aramadan bulabilirsiniz.

Aklıma gelenler bunlar. Ayrıca telefon veya sürat nedeniyle yemeyeceğimiz bir ceza parasına cihaz satın alınmış olunur.

habbe' Alıntı:
EynelMefer' Alıntı:
1- Adresleri sağa sola sormaz kolayca bulur, zaman ve yakıttan tasarruf sağlarsınız.
2- Şehir içi ve şehirler arası hız limitlerini görür, aşarsanız da uyarılırsınız.
3- Telefonu elinize almadan fm transmitter aracılığıyla araç hoparlöründen konuşabilirsiniz.
6- Şehir dışında tarihi ve turistik yerleri, hastane ve vb. önemli noktaları soracak kimse aramadan bulabilirsiniz.

Aklıma gelenler bunlar. Ayrıca telefon veya sürat nedeniyle yemeyeceğimiz bir ceza parasına cihaz satın alınmış olunur.

bunların hepsini bi arada yapan bi model söyle alayım hocam. fiyatıda 150 altı olursa şahane

habbe' Alıntı:
EynelMefer' Alıntı:

1-gidilecek yerin adresini zaten bilipte yola çıkıyoruz :) şehirici zaten belli şehirdışı da önce netten bakip belirliyoruz sonra yola cikiyoruz...
2-kurallar zaten standart değil mi tüm türkiyede...artı hangi nokta da radar yada kontrol olduğunu gösteriyor mu?
3-teybin bluetooth özelliği zaten var...
4-film izlemek tehlikeli olsa gerek, müzik zaten usb girisi ile teypten rahatca hallediliyor...
5-park sensörü zaten var aracta...
6-yolüstünde zaten kafamıza göre mola veriyor, gidilecek yerlere gidiyoruz...

tamam almama gerek yokmuş , sesli düşündüm yoksa alanlara iyi kullanmalar dilerim :)

galaxy s plus var üzerinde igo mevcut idare eder ama yetmiyor. iphone da tamam iş görür ama araç kullanırken ekrana odaklanmak kazaya sebebiyet verebilir o yüzden 5" lik bir navigasyon daha iyi bence. ayrıca acil bişey olsa telefon gelse ya da aranması gerekse gene sıkıntı telefondan navigasyon kullanmak. hele de tek kişiyseniz araç içinde o an daha da tehlikeli olabilir.
ben piranha infiniti hd 5" lik aldım iki seneyi geçti gayet memnunum. üç kez güncelleme yaptım haritalar için istanbul gibi sürekli yeni yol köprü yapılan bir yerde bile işimi epeyce görüyor pek sıkıntı yaşamadım. piranha plus paketi de satın alırsanız 5 yıl garantili kullanabilirsiniz. gerek var mı pek yok ama bir yıl da sigorta yapıyorlar bu hizmet içinde çalınmaya falan karşı o da güzel düşünülebilir. bunlar da beni naçizane fikirlerim. :) kolay gelsin

Navitech QX-F403 aldım memnun değilim. Dokunmatiği iyi değil ve ekranı biraz soluk görünüyor.
Bir arkadaşa
Next YE-G 535 aldık o gayet güzel.

g.cetin.66' Alıntı:
Hasari hocam o cihaz sana kaça mal oldu ;) bende düşünüyorum almayıda
220 TL mal olmuştu. Bir kaç kez kullanmak istedim baktım olacak gibi değil aldım bir kenara attım sonrada abime hediye ettim. :)

hasari' Alıntı:
g.cetin.66' Alıntı:
220 TL mal olmuştu. Bir kaç kez kullanmak istedim baktım olacak gibi değil aldım bir kenara attım sonrada abime hediye ettim. :)
demek istediğim tam olarak buydu, birçok şeyi heves edip alıyoruz sonra sizleri tenzih ederim birçok ürünün birçok özelliği kullanmadan/kullanamadan atıyoruz bir köşeye yada o şekilde kullanıyoruz, bu konuda teknoloji devi japonya halkından bile daha önde sevgili halkımız :) hayrolsun sonumuz...

Eski Nokia telefonumda Garmin kullanıyordum, çok iyiydi. Navigasyon alacak olsam yine Garmin alırım...

EynelMefer' Alıntı:
hasari' Alıntı:
g.cetin.66' Alıntı:
demek istediğim tam olarak buydu, birçok şeyi heves edip alıyoruz sonra sizleri tenzih ederim birçok ürünün birçok özelliği kullanmadan/kullanamadan atıyoruz bir köşeye yada o şekilde kullanıyoruz, bu konuda teknoloji devi japonya halkından bile daha önde sevgili halkımız :) hayrolsun sonumuz...
Hocam ben navigasyondan çok FM Transmit özelliği için almıştım birde baktım kabloyu takmadan FT Transmit aktif olmuyor. Kablosuz çalışmıyormuş yani yön gösteriminde sorun yaşadım sonrada arabayı sattım birde camda dikkat dağıtıyordu. Kısaca navigasyon bana göre değilmiş. :)

eyolcu' Alıntı:
http://www.hepsiburada.com/liste/-navitech-qxv-523-primo-5-yeni-nesil-vr-navigasyon-cihazi/productDetails.aspx?productId=otdelqxv523&categoryId=257643

2 gün önce elime geldi, hosuma gitti. Bu arada 140a buldum ve aldım...

hocam transmiter olarak nasıl bu cihaz verim alnabiliyor mu ?
bende kasetçalar var almışken böyle birşey alıp hep müzik dinlemek hemde navigasyon olarak kullanmak istiyorumda...

Arkadaşlar navigasyon cihazlarına radar noktaları *.txt formatında veya farklı formatlarda yüklenip buralara yaklaşırken cihazın uyarı vermesi sağlanabiliyor.
Ancak söz konusu dosyaları bilgisayarda oluşturabiliyoruz. ve koordinatlarıdaha önceden elimizde hazır olmalı.
Benin isteğim bilgisayara ihtiyaç olmadan navigasyon cihazı üzerinden radar noktası ekleyebileceğimiz,
Navigasyonumuzun algıladığı konum için burası radar noktasıdır diye giriş yapabileceğimiz bir navigasyon cihazı varmıdır.

Güncell..

Arkadaşlar navigasyon cihazlarına radar noktaları *.txt formatında veya farklı formatlarda yüklenip buralara yaklaşırken cihazın uyarı vermesi sağlanabiliyor.
Ancak söz konusu dosyaları bilgisayarda oluşturabiliyoruz. ve koordinatlarıdaha önceden elimizde hazır olmalı.
Benin isteğim bilgisayara ihtiyaç olmadan navigasyon cihazı üzerinden radar noktası ekleyebileceğimiz,
Navigasyonumuzun algıladığı konum için burası radar noktasıdır diye giriş yapabileceğimiz bir navigasyon cihazı varmıdır.

kalelibilişim' Alıntı:
Güncell..

Uyarı noktalarını otomatik olarak bulan navigasyon yok(araştırdığım kadarı ile). Sizinde belirttiğiniz gibi ancak dosya yükleyerek oluyor. Onun dışında zaten hiç bir şekilde uyarılar çalışmıyor. Ama cihaz içerisinden eğer kendinizin bildiği yerler varsa kendiniz uyarı noktası olarak ekleyebilir ve bir sonraki geçişinizde sizi uyarmasını sağlayabilirsiniz.

kalelibilişim' Alıntı:
Çözüm : Radar hız kamerası uyrılarının açık olması ve navigasyon cihazının gps sinyali alması gerekiyor.
Navigasyon > Diğer > Ayarlar > Sesler ve Uyarılar > Uyarı Noktası Ayarları > Uyarı Noktası Uyarıları = AÇIK
Artık radar ın yanından geçerken ekranın ortasında bulunduğumuz konumu gösteren üçgen şeklindeki işarete dokunun.
Diğer > Uyarı Noktası Ekle > uyarı türü + uyarı yönü + hız sınırı ayarını yap > Kaydet

Geri