Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Nasıl ders işleyeceğim

Konu, 'Her Telden' kısmında burock_26 tarafından paylaşıldı.

1. burock_26

burock_26 Seçkin Üye Seçkin Üye

Arkadaşlar ilde gözde bir okulda görev yapıyorum ancak yeni olduğu içöin lab. yok öğrencilerse dersi dinlemek istemiyor ilk haftalarda dinletmeye çalıştım ama onlara susun demekten bağırmaktan dersten çıkıp eve giderken başım dönüyordu :(
    mesela ders anlatıyorum dinlemiyorlar bağırıyorum aldırmıyorlar biz ders dinlemeyeceğiz diyorlar serbest bırakınca da öğretmen serbest bırakıyor diyorlarmış okuldan kaçıyorlarmış
    ahlaksızlık onlarda tüm pislikler onlarda ne yapacam bilmiyorum bıktım artık yaaa
    Yaptığım iş beni mutlu etmiyor keşke başka bi meslek tercih etseydim
    Bu arada aklıma bi espri geldi
    Aptalın biri oğlu davulu iyi çalamayınca oğlum bak şu davulu iyi çal yoksa okursun öğretmen falan olursun çocuklara bişey anlatmaya çalışın dinlemezler kafan arıya gider aynen öle

2. burock_26

akıl verecek olan yokmuu????????????*

3. atakankorkmaz

atakankorkmaz Aktif Üye

oyun yöntemini kullan oyunla eğitim vermeye çalış çeşitli materyaller hazırla bu yıl geçti artık okullar kapanıyor yaz tatili boyunca bir sürü kartondan fon kağıdından maketlerden ne bilim afişler olabilir çeşitli oyunlar dama satranç benzeri yada eski bilgisayarların devreleri ana kartlar vs yada mesela çeşitli müzik programları var onlarla remix mix yaptır video editleyin hep beraber kesin biçin yapıştırın . ne bileyim hocam böyle bir durumda öğrenciyi susturmanın mantığı öğrencinin kafasını meşgul edeceksin birşeylerle öğrencinin kafası ve eli boş kalırsa öğrenciler konuşur gırgır muhabbet ders kaynatma vs yapar kolay gelsin

4. mr3555

mr3555 Seçkin Üye Seçkin Üye

Valla hocam Allah sabır versin. Bir aralar bendede aynı durum vardı gerçekten zor. Eğer dersin notu olsa bir nebze dinlerlerdi.Farklı etkinliklerle dersi zenginleştirin diyeceğim ama sunum yapıyorsunuz. Zaten okullar bitti. İnşallah yeni dönemde sorunlarınız düzelir. :wink:

5. fenji2014

fenji2014 Aktif Üye

ne bileyim hocam böyle bir durumda öğrenciyi susturmanın mantığı öğrencinin kafasını meşgul edeceksin birşeylerle öğrencinin kafası ve eli boş kalırsa öğrenciler konuşur gırgır muhabbet ders kaynatma vs yapar kolay gelsin[​IMG]

6. burock_26

kafalarını meşgul edecem de olmayan bişey nasıl meşgul olur bilemem şaka bi yana tşk ederim önerileriniz için birşeyler yapcaz arrtk napalım

7. xodeda

xodeda Süper Üye Süper Üye

bunun şimdiki yönetmeliklerde yöntemi falan yok. öğrenciler herbirişi birer pislik haline gelmiş sanki. ( hersınıfta 1-2 kişi hariç) bilgisayar yokken tek yapacağın bir projeksiyon bulup laptopunda varsa sunu eşliğinde anlatmak dersi. ben eski okulumda öle yapıyordum. birazda sert olunca eh işte işlenebiliyordu.

8. gladyatör

gladyatör Aktif Üye

9. m.arslan

m.arslan Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam ben lab müsait olmayınca kitaptan ders işliyordum daha sonra sınıfı bilgi yarışması yapıyordum hem konu pekişiyor hem vakit geçiyor hem de öğrenciler zevk alıyor ayrıntısını istersen tahtaya 3 sıranın isimlerini a,b,c şeklinde yazıyorum her sıradan bir sözcü seçip anlattığım konu ile ilgili sorular soruyorum çocuklar 1 dak. süre zarfında cevabı kendi içlerinde tartışıp sözcüye cevabı söylüyorlar bende sözcüden cevap alıyorum (kulağıma fısıldıyor)böylece puanlama yapıp yarışmayı bitiriyorum.

10. gozzde

gozzde Aktif Üye

Ben şöyle yapıyordum, evden kendi dizüstümü götürüp okulda da seyyar bir projeksiyon ve 3'lü priz ayarlamıştım. Her sınıftan bir öğrenci ders öncesi gelip eşyaları taşımama yardım ediyordu. Sınıfta düzeneği kurup animasyon film - belgesel izletiyordum. En azından 40 dklık dersin 10 dksı kurulumla geçse 30 dk rahat oluyordu.

11. dndd

dndd Süper Üye Süper Üye

ilk yıllar zor gecer zamanla oturtursun bencede video izlet bol bol film felan bilgisayarsız bilgisayar dersimi işlenir sıkma canını

12. ysartemur

ysartemur Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam madem lab yok dersi seçtirmeyin bence. norm fazlası olur musunuz evet ama labı olan bir okula gidersiniz hiç olmazsa

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal