Nasıl Bişi Bu Mitsubishi ( Mitsubishi Kullananlar )

Kodla Büyü

alpunal

Aktif Üye
Bir arkadaşımla tanıdıktan Mitsubishi Lancer 2004 model araba almayı düşünüyoruz. Bu araç sizce nasıldır? Kullanan arkadaşlar yorum yapabilirlerse çok sevinirim.

bir arkadaşımda 2006 modeli var. alalı bir yıl oldu. bir kez periyodik bakım yaptırdı ve hala tıkır tıkır biniyo.. çok sağlam araba.. aracı bir hafta aralıksız kullandım. motor ömrü, konfor, sağlamlık konusunda müthiş. ekonomi konusunda çok ekonomik değil otomatik vitesleri ama otomatikte triptronik özelliği varsa kullanıma göre ekonomik değerler yakalayabiliyorsunuz. düz vitesler nasıl bilmiyorum.. bakımlıysa araç alın derim.

Türkiye'de tutmayan alıcı kitlesi sadece bayisi bulunan coğrafya ile sınırlı kalan aslında güzel araçlar. uzun yıllar binilmek üzere alınacak türde araçlardan kısa süreli alınmaz 2elde alıcı kitle az olduğundan zor ve zarar ederek satarsın.
saygılar

Sonuçta 8 yaşında bir araba,parça fiyatları çok pahalı olur.Ayrıca kaskocu arkadaşım söylemişti,kaskosu en pahalı arabalardan biridir.Bence alma.

ben de Mitsubishi COLT kullanıcısı olarak aracımı biraz öveceğim ama kendi sınıfın da ki pek çok araçtan her anlamda fersah fersah önde bi araba..motor ömrü 400-500 k larda..periyodik bakımı 15 bin km. de birdir ve yaklaşık 250- 300 civarı tutar...motor teknolojisi olarak da üstün araçlardır...misal 2006 model aracım 1.3 motorla 95 beygiy güç 125 nm tork üretebilmektedir..ülkemiz de çok tutulan bol satılan polo-clio-corsa-punto 4 lüsünün 1.4 leri bu kadar performanslı değildir...olanı da çok yakar..ama 1.3 motor araç ş.için de 6,5 - 7 litre yakarke ş.dışı 5-5.5 litreyle yetiniyor..eğer bulunduğunuz il de yetkili servisi varsa hiç çekinmeden alabilirsiniz MITSUBISHI yi..sonra teşekkür edersiniz..
bu arada hayalimde ki - güncel LANCER
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 716/detay/

zaten hiç düşünmeden alınası çok yakışıklı bir araçtır...))

1986 mitsubishi lancer kulladık.elektrikli ayna ve camları vardı.satılığa çıkardığımızda çok arayan olmuştu.o dönemde gazete ilanıyla sattık..

Yeni 1 ay önce 2004 Mitsubishi Carisma aldım.
Bayram tatili nedeniyle Ankara'ya gittim. Bu arada 2 aracı test etme imkanım oldu.Aslında birini daha önce yazmıştım foruma..(AURİS)..

aşağıda yazanları denemeyiniz.Uzun yıllar otoban tecrübeniz dahi olsa...

TEST 1 --- Mitsubishi Carisma 1.6-LPG

Ankara yolunda hem düşük hem yüksek hızlarda test ettim.160 km hızla yorulmadan rahat kullanabiliyorsunuz. Çoğu arabanın 100 km hızda size hissettridiği duyguyu 140 km hızda alıyorsunuz. Bu demektir 140 ile devamlı gitseniz arka koltuktakilerde bundan rahatsız olmaz. Motor sesi 150 den sonra biraz artıyor bu rahatsız edebilir, ondan öncesinde yok denecek kadar az. Yol sesi 140 dan sonra başlıyor. Rahatsız edici. Demekki bu arabada konforlu yolculuk 140 ile oluyor. Viraj hakimiyeti çok hoşuma gitmedi, ama yeterli seviyede. Biraz daha ağır olmalıydı veya yüksek sürat için VSA gibi bir sistem olsa fena olmazdı. En son 210 u test ettim,yol aşağı meyilliydi, bu hızla giderken geçtiğim Passat 2.0 aracın beni tekrar 220 ile geçmesi işin garip tarafıydı. Ama fazla uzun sürdürmedi bende tabi ki yavaşladım. Bu süratte hissettiğim Allah vere önüme birşey çıkmasın olmuştu.Demek ki frenler süper değil. Birazda yoldan kaynaklı.. 2 şeritli hafif virajlı ankara yolu.

Vesselam carisma f/p oranına bakarsanız bence kaçırılmayacak bir araba. Düşünsenize 17 lialık mitsubishi ile, 25 liralık hyundai lere otobanda oyuncak gibi davranıyorsunuz.

TEST 2 ---- AURİS 1.6 LPG (VALVEMATİC)

Ankara çevre yolu 4 şeritli otobanda binme fırsatım oldu. 2009 Auris.. Daha önce zaten denemiştim ancak bu kez carismadan sonra hisstiklerim farklı oldu. Bu arada Abimde 2008 Toyota Corolla 1.4 dizel ile arkamdan geliyordu. Neyse bir ara abim yokuşta hızlandı kısaca dalga geçti. Bende hızlandım felan derken, olan oldu test başladı.

200 km hıza kadar motor sesi ve yol sesi yok. Bu arada bu hızda klima açıktı ve araçta 4 kişi vardı. Zorlanma 190 dan sonra oldu biraz. Direksiyon hakimiyeti gerçekten iyi. Daha önce brodway den sonra biniyordum farkı anlayamıyordum. Ama şuan rahatlıkla diyebilirim yol tutuş harika. Viraj lar fena değil. Carisma daki 140 ile yaşadığım konforu 160 ile yaşadım. 195 km hızla giderken Audi ci terbiyesiz bir amcamın önüme çıkması nedeniyle çok kısa sürede 120 km hıza indim. Bu yönden EBD ve ABS ikilisi süper çalışıyor. Otobanda hazır basmışken deneyim dedim, kendi motor seçeneğinde zorlayabilen olmadı. 1.6 motor seçeneğinde turbo motorlar hariç başka araçlarla kıyasa girmeniz gereksiz. Tüp takılabilen en iyi araç bence budur.

AURİS 37 BİN - CARİSMA 17 BİN ..Eğer şöförlüğün varsa aurisin arkasından gidersin ama o rahat gider sen biraz düşünceli olursun.Biraz daha rahat gideyim diyorsanız Audi A3 olur ama o da pahalı.

vesselam Mitubishi CARİSMA en konforlu memur arabalarından bir tanesidir. Öneririm.

Bu arada bu anlatılanlar sadece birer kere yapıldı bitti. Bundan sonrası 110 ile konforlu yolculuğumuza devam. Bu arada 110 ile giderken iki araç arasında pek fark yok söyleyim. Konforu etkileyen fark auris de çift yönlü dijital klima olması.

@ghost maşallahın var o ne hızlar öyle. :D
Bir araç için 110 km idealdir bunun üzeri büyük risktir. Carisma benim arkadaşta vardı tabi benimde kullanma fırsatım oldu parasına göre çok güzel bir araç eskiden parça sıkıntısı yaşanıyordu ama şimdilerde internet üzerinden bulamayacağın parça yok. Hem konforlu hemde sağlam bir araç.

@alpunal hocam ben olsam biraz daha yüksek model Lancer bakardım bu araçlar konfor ve kalite açısından bir çok aracı ikiye katlar. Gidip yüksek kmli düşük modelli focus alınacağına bu aracı almak daha mantıklı. Tek sorun Türkiye de yetkili servis sayısının az olması onun dışında bir numara bu araçlar.

ghost hocam auris ve carismayı fiyat olarak yanlış kıyaslamışsın aurisin sıfırı 40bin civarı carismanın şimdiki muadili lancer ise 43 binden başlıyor....ikinci elde eşitleniyordur herhalde.
edit lancerın 2011 fiyatıymış yukarıdaki 2012si 50den başlıyor :)

Hocam 7 yıl kullandım 2004 model lancerı. Debriyaj olsun gaz pedalını hisssi olsun amortisörlein yumaşaklığı olsun, konforuna diyecek lafım yok, on numara araba. Sadece iç görüntüsü olarak seni tatmin etmeyebilir.

Bakımı da masraflı değil japon malı diye korkma. İnternetten parçalarını sipariş ediyorum ve ustama teslim ediyordum.
0 parasını hak etmeyen ama 2. eli en makul araçtır Mitsubishi.

Şimdi de iş gereği Mitsubishi L200 kullanıyorum. Forever Japan :++:

Lancer i bilmem de - carisma yı peder bey 10 seneye yakın kullandı. Çok seri - geniş - sorunsuz -ve güzel bir araçtı. Ama ikinci eli biraz yavaştır.

valla arkadaşım o arabadan 2 kişi büyük bir yara almadan çıkmış 2 side hayatta kalmış..bana kalırsa üzerine düşeni fazlasıyla yapmış araba...muadili başka bi araç olsa belki de o insan o forumda yazacak durumda bile olmayacaktı..

2006 lancer plus aldim.fiyatina gore muthis araba.cogunu cebinden cikartir.temizini alirsan satarken zarar falan etmezsin. :D

spider23' Alıntı:
ben de Mitsubishi COLT kullanıcısı olarak aracımı biraz öveceğim ama kendi sınıfın da ki pek çok araçtan her anlamda fersah fersah önde bi araba..motor ömrü 400-500 k larda..periyodik bakımı 15 bin km. de birdir ve yaklaşık 250- 300 civarı tutar...motor teknolojisi olarak da üstün araçlardır...misal 2006 model aracım 1.3 motorla 95 beygiy güç 125 nm tork üretebilmektedir..ülkemiz de çok tutulan bol satılan polo-clio-corsa-punto 4 lüsünün 1.4 leri bu kadar performanslı değildir...olanı da çok yakar..ama 1.3 motor araç ş.için de 6,5 - 7 litre yakarke ş.dışı 5-5.5 litreyle yetiniyor..eğer bulunduğunuz il de yetkili servisi varsa hiç çekinmeden alabilirsiniz MITSUBISHI yi..sonra teşekkür edersiniz..
bu arada hayalimde ki - güncel LANCER
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 716/detay/

zaten hiç düşünmeden alınası çok yakışıklı bir araçtır...))
Geçen sene sıfır Colt alan bir arkadaşım fabrika değerlerinden çok yakıyor diye 2-3 kez servise getirmişti. Daha sonra adama 200 km otobanda 80km hızla dene dediler. Ancak o şekilde tutturabildiler fabrika verisini. Arkadaşımın söylediği yakıt haricinde iyi araba.

Sıfır araçlarda belirli bir süre tüketimin fazla olması normal..kullanım alışkanlıkları da önemli tabi yakıt tüketiminde ben 2500-3000 devirde vites değiştiriyorum;fazla sıkıştırmıyorum arabayı..arkadaşınız 4000-5000 devir çeviriyorsa tüketim artacaktır doğal olarak..ben ş.içinde koşullara göre 6,5-7,5 litre ortalama değer tutturuyorum;ş.dışında 5-5,5 litre değer tutturuyorum ama agresif kullanmıyorum..

[BİR MUTSUBİŞHİ CARIZMA KULANICISINDAN]
meraba arkadaşlar belki yoruma geç katılmış ola bilirim ama mutsubihi hakında her şeyi anlatmak istiyorum
öncelikle musubişhi bir japon arabasıdır bende carızma kulanıcısıyım
arabamda çok memnunum bir renault tan olun fiyat tan olsun opel falan fian arabalardan daha iyi oldugunu rahatlıkla söyleye bilirim (sadece koparta ve motor için geçerli)
arabanın kaporta olsun motor olsun 10 numara içine biraz özenilmiş ama olsun be gülüm gene kuş gurubunda iyidir hiç olmassa çatlamıyor
YA UZATMAK İSTEMİYORUM YAZARKEN ARABAYI DÜŞÜNEREK YAZIYORUM VE TÜYLERİM DİKEN GİBİ OLUYOR
arabanın her şeysi kötü olsun o motor sesi varya oooo his varya mutsubihiyi gene alırım gene alırım
YANİ ALINCAK ARABADAN 1. Sİ

İZMET' Alıntı:
meraba arkadaşlar belki yoruma geç katılmış ola bilirim ama mutsubihi hakında her şeyi anlatmak istiyorum
arabamda çok memnunum bir renault tan olun fiyat tan olsun opel falan fian arabalardan daha iyi oldugunu rahatlıkla söyleye bilirim (sadece koparta ve motor için geçerli)
arabanın kaporta olsun motor olsun 10 numara içine biraz özenilmiş ama olsun be gülüm gene kuş gurubunda iyidir hiç olmassa çatlamıyor
YA UZATMAK İSTEMİYORUM YAZARKEN ARABAYI DÜŞÜNEREK YAZIYORUM VE TÜYLERİM DİKEN GIBIOLUYOR
arabanın her şeysi kötü olsun o motor sesi varya oooo his varya mutsubihiyi gene alırım gene alırım

Yok canım ne geç katılması. Bu arada ben anladım ne demek istediğini. Türkçe tercümem iyidir.

kendir_li' Alıntı:
İZMET' Alıntı:
YA UZATMAK İSTEMİYORUM YAZARKEN ARABAYI DÜŞÜNEREK YAZIYORUM VE TÜYLERİM DİKEN GIBIOLUYOR

Yok canım ne geç katılması. Bu arada ben anladım ne demek istediğini. Türkçe tercümem iyidir.

Benim abimde var 2010 Ranger.ici cok genis ve rahat biraz uzun araba c ile d segmenti arasinda bisey diyebilirim.bagajida cok genis.tam bi aile arabasi ama o modifiye yapti araca da cok yakisti.cok memnun uzun yillar kullanirim diyor

Geri