Nasıl bir hükümet kurulacaktır sizce

Kodla Büyü
AKP-CHP koalisyon olsun, MHP'de dışarıdan destek versin. Böylelikle halk yeniden bir araya gelsin.
Anayasada değişiklikler olacaksa masanın etrafına oturup beraber karar versinler. Sorumluluğu da beraber paylaşsınlar.
Mevcut projeler hız kazanarak devam etsin ve bunlara yenileri eklensin.

O saatten sonra da isterse asgari ücret 500 TL olsun. Ben yeterince mutlu ve memnun olurum.

Valla chp ye ve secmenine dinsiz de, camiyi ahir yapti de bas ortusu dusmani de chp ye oy veren imansiz de masonlarin partisi de millet ve devlet dusmani de sonrada kalk koalisyon kur..
siyaset midesizlikdir partizanlik ondan daha beterdir..

ben erken seçim olacağına ihtimal dahi vermiyorum..ülke bunu kaldıramaz.. MHP her nekadar koalisyonda yokum desede bir şekilde her ne pahasına olursa olsun vatan için girecektir..hayırlısı ne ise o olsun

ülkenn menfaatleri önemli ise haydi meydan onların.Hacı illa uzaylılar bizi istila edecek bunlar anca böle birlik olur.john snow gibi adam gerek...winter is coming,man...ak gezenler gelecek looo :mrgreen:

Millet vekilleri dunayanin parasini harcadi secimden once..
liderleri birakin vekiller kabul etmez..
adam 5 senesini garanti aptina almis bu saatten sonra kendini riske eder mi

Buyrun, bu da benim komplo teorim.

Asla Olmaz denilen ama Derin devletin kulaklarını çekmesi sonucu AKP-HDP koalisyonu olur. Abdullah öcalan serbest kalır. Başkanlık Sistemi Gelir. Güneydoğu Anadolu Bölgesi Özerk bir yapıya kavuşarak ülkemiz (teori bile olsa Allah korusun) bölünmüş olur. Ve tabii buna en çok İsrail sevinir. Çünkü, 1897 yılında aldıkları Theoder Herzel hedeflerini gerçekleştirmiş olurlar. Zulme uğrayan malesef özelde güzel ülkemiz, genelde tüm insanlık olur.

Başta da söylediğim gibi, bu sadece bir teori.

Onların bir planı varsa, Allah'ın da bir planı var.

Selam ve sevgilerimle....

Dolar yükseldi,kriz olacak kaos cikacak, ülke bölünecek diyenlere hitaben Kocaman bir GUNAYDİN diyorum. Ülke gündemine bakmayı bilmeyenler olmuş olan şeylere olacak diyor hala. Bu halk zaten birbirinden nefret eden insanlarla doldu, terörist ilan edilmeyen kimse kalmadı. Dolar son bir yılda tarihi yükseliş yaptı. Eğitim is bilmezlerE teslim edildi, hukuk tarih kitaplarında kaldı. Subhaneke ile ülke yönetilmediğini gören halk yeter artık dedi. Bu kadarını ben bile beklemiyodum. MhP kadar oy çıkarıyorsa HdP saygıyla eğiliyorum. Kürtlerin oylarıyla almadı o kadar vekili, onlarda söledi bunu. Akp gitsin yeter ki dedi herkes. Bazı yerlerde mhP seçmeninin bile hdP ye oy verdiği söyleniyo.Akp nin tek başarısı bu bence. Kendinden olmayan herkesi birbirine yaklaştırdı. TESEKURLER AKP. demokrasi kazandı. Demokrasinin kazandığı bir coğrafyada halk kaybetmez...

arkadaşlar bence böyle olacak AKP-BDP koalisyonu olacaktır zaten gizli koalisyondu artık resmi olacak
akp kurucularından Dengir Mir Mehmet Fırat ve daha bir çok eski akp millet vekili bdp den millet vekili olacak

1-apo dışarı çıkar
2- eyalet sistemi
3- başkanlık sistemi karşılık olarak
.... daha bir çok şey

inşallah bu kötü senaryo olmaz ama durum böyle gözüküyor

ayrıca arkadaşlar sancaktepe arkadaşım arkadaşım lafım sana değil sadece
ülkemizde hangi demokrasiden bahsediyoruz....
bdp oyları pkk+aşiret baskısı +erkek baskısı+cahillik...+ partiden çıkar sağlayanlar
akp oyları chp zihniyetinde olanlar inat olanlar (Atatürk ün chp sinden bahsetmiyorum)+kendilerine göre alternetifi olmayanlar+ partiden çıkar sağlayanlar(az biri grup değil akpde)
chp oyları akp ve muhafazakarlara karşı inat olarak oy verenler+ solcu takılanlar+partiden çıkar sağlayanlar+biraz paralel+kendilerine göre alternetifi olmayanlar
mhp oyları bdp nin son zamanlardaki başarısı diyorum ülkemizdeki en dürüst ve istikrarlı parti (adamların istekleri ve yaptıkları çelişmiyor) +az paralel+ülkücüler+kendilerine göre alternetifi olmayanlar+partiden çıkar sağlayanlar

eğer şu seçimde bir sağ ve bir sol lider 2 parti olsa mhp ve chp barajı geçemezdi
akp de %20 lerde yakın olurdu...

CHP ve MHP koalisyonu yapar.... HDP nin disaridan desteğini alirlar.... HDP bu firsati elinden kacirmamak için desteğini esirgemez... Erken secime kimse gitmek istemez muhalefetten... Çünkü AKP %2-3 daha arttirsa yine tek basina hükümet olur. Bu riske girmezler bence...

Ayrıca erken secim bütün koalisyon ihtimallerinden daha çok yaralar ekonomiyi...

halimize bak.. bu ülkeye format atacak program olsa hiç durmazdım fabrika ayarlarına 1923 e getirirdim. :sleep:

bahçeli mhpnin başından atılacak.AKP-MHP olacak.4 yıl rolanti sonra yeni bir parti çıkacak AKP gibi ortalığı silip süpürecek ama daha sağlam en az %50 alacak.

kadirlili' Alıntı:
aslında hdp nin chp veya mhp den aldığı oylardan ziyade yukarıda hocamında ifade ettiği gibi akp nasıl olduda doğu ve güneydoğuda daha önceki seçimlerde aldığı büyük oy kitlelerini hdp ye kaptırdı.bence akp yanlış kart oynayarak mhpnin milliyetçi oylarını alma pahasına hdp ye çok fazla yüklendi.buda ters tepti tabii ki.
o mhp nin oylarını alma pahasına değil hdpnin onu tamda şu anki zor duruma sokmasından korktuğu için yüklendi hdp'ye

giryan' Alıntı:
AKP-CHP koalisyon olsun, MHP'de dışarıdan destek versin. Böylelikle halk yeniden bir araya gelsin.
Anayasada değişiklikler olacaksa masanın etrafına oturup beraber karar versinler. Sorumluluğu da beraber paylaşsınlar.
Mevcut projeler hız kazanarak devam etsin ve bunlara yenileri eklensin.

O saatten sonra da isterse asgari ücret 500 TL olsun. Ben yeterince mutlu ve memnun olurum.
:alkis:

seçimden önce o kadar kutuplaştırmasaydı keşke birileri saldırgan tavırlarıyla, şimdi daha kolay olurdu bu işler,selo açık çık söyledi koalisyon yapmayız akp ile diye mhp de söyledi ee chp de söyledi şimdi bütün bu liderler sözlerini yutup koalisyon yaparlarsa bence baştan inandırıcılığını yitirirler.

yusufcuk51' Alıntı:
...selo açık çık söyledi koalisyon yapmayız akp ile diye mhp de söyledi ee chp de söyledi şimdi bütün bu liderler sözlerini yutup koalisyon yaparlarsa bence baştan inandırıcılığını yitirirler.

:++:

dini kullanmasın artık da!
s
din düşmanı da olmaz bu saatten sonra kimse.
ah atatürk ne doğru şey o laiklik doğru anlayana
camide miting. kürsüden sallanan (açılıp okunmayan) Kuran istemiyoruz artık

isteyen başörtülü isteyen açık ama kendi isteğince.. hür

Gönlüm AKP-HDP olmasını istiyor. Fakat yapabilirlerse AKP-CHP ülke yararına ve en geniş temsil olur. Yine de her şeyin hayırlısı.

kily' Alıntı:
dini kullanmasın artık da!
s
din düşmanı da olmaz bu saatten sonra kimse.
ah atatürk ne doğru şey o laiklik doğru anlayana
camide miting. kürsüden sallanan (açılıp okunmayan) Kuran istemiyoruz artık

isteyen başörtülü isteyen açık ama kendi isteğince.. hür

bu söylediğinize sizde inanmıyorsunuz..Ahh Atatürk Ah......isteyen başörtülü hee. fırsat eline gecse bi kaşık suda boğacaklar adamlar bizi yapmayın

herbirinin derdi farklı.yüce divan,çözüm süreci,ben iktidarım,hesap soracağım.Eğitimi,memuru,esnafı düşünen uzlaşır ülke refaha gider bu kadar basit

chp-mhp-hdp kuracak istenen buydu zaten kurulsun...Ve vaadler. gerçekleşsin.
Ak parti muhalefette kalmalı bu benim fikrim...

Ben erdoğana iyi bir ders verilmiş olmasından dolayı sevindim doğrusu.Çünkü erdoğan son dönemde astığı astık kestiği kestik hale gelmişti.Ben ağzıma geleni söyler istediğimi içeri tıkar, istediğimi hizaya getiririm diyordu.Buyursun yapsın bakalım.Bitti artık istibdat dönemi.

Gelelim hükümet kurmaya. Mhp ve Bdp nin ekonomiden zerre kadar anlamadıklarını kendileri teyit ettiler(Bahçeli:Ana muhalefet olmaya adayız.Bdp:Biz muhalefet yapmaya geldik).

Görünürde akp-chp koalisyonu kalıyor.Denenebilir.Bu durumda akp istediği herşeyi zorbaca yapamayacaktır. Chp de eski dönemlerden ders çıkarıp kendine çeki düzen verirse yürüyen bir hükümet kurulabilir.

Erken seçime gitmeye gerek kalmadan bi hükümetin kurulması ülke için hayırlıdır. Sonuçta kiminle hükümet kurulursa kurulsun karşında güçlü bir muhalefet var olacaktır.

biltek01' Alıntı:
Kara Kule 61' Alıntı:

iyide hocam, daha miting yapılmasını bile hazmedemeyen mhp liler nasıl hdp ile ortak olacaklar. Tepedekilere kalsa yarın evet derler de taban da büyük sıkıntı olur sanırım. Bu sıkıntıdan bir hayır doğacaktır elbet.
Sayın Hocam 13 yıldır her türlü hakaret iftira yapıldı.Şimdi bu eleştirenler gelsin daha iyisini yapsın.Çünkü halkımızın bu arkadaşlarıda görmesi lazım..

Yahu arkadaşlar 13 yıldır neredeydiniz. 13 yıldır kin kusanlar şimdi nerede. 13 yıldır susanlar şimdi niye ortada. Onlar meydanı boş buldukları için bu kadar şımarmadı mı? İlla düşmek mi lazım sizi görmek için.

Bu arada diğer arkadaşlar. Onlar gitsin diyordunuz. Buyrun meydan sizin...

biltek01' Alıntı:
Kara Kule 61' Alıntı:
biltek01' Alıntı:
Kara Kule 61' Alıntı:

iyide hocam, daha miting yapılmasını bile hazmedemeyen mhp liler nasıl hdp ile ortak olacaklar. Tepedekilere kalsa yarın evet derler de taban da büyük sıkıntı olur sanırım. Bu sıkıntıdan bir hayır doğacaktır elbet.
Sayın Hocam 13 yıldır her türlü hakaret iftira yapıldı.Şimdi bu eleştirenler gelsin daha iyisini yapsın.Çünkü halkımızın bu arkadaşlarıda görmesi lazım..

İyide karakule hocam 80 yılda yapılmayan hizmet 13 yılda yapıldı, kasa dolu, har vurup harman savuracaklar, şımarmaları da cabası. Sonra ceketini alıp hadi eyvallah diyecekler ama iş işten geçmiş olacak yine. Yine zaman ve insan kaybı olacak.
Biltek kardeş bunuda düşünmüyorum değil 13 yıllık gelinen nokta var ama Kimle koalisyon yapılacak.Chp yi zaten saymıyorum.HDp zaten paralel ve dış güçlerin elinde olmaz .MHp olursada çözüm süreci ve yeni anayasa olmaz.
Birde Cumhurbaşkanımız var ona ayar çekmeye çalışıyorlar.Herşeye amenna ama buna tahammülümüz asla mümkün değil.
hayırlısı neyse Allah onu nasip etsin...

Geri