Nakil gelen öğrenci sınav notu

Kodla Büyü

zaphere

Aktif Üye
Değerli öğretmenlerim, 2. Sınavları yaptığımız dönemde 9. sınıflara başka bölümden, 10. sınıflara ise Anadolu lisesinden nakil gelen öğrenciler oldu. Bu öğrencilerin 2. Sınavlarını yaptım fakat idare ilk sınavlarına da herhangi bir not veya G girmemi istiyor, işin içinden çıkamadım, konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim.

Sınav yapıp not girmek en adili olur, öğrenci açısından

biz bos bırakıyoruz hocam. G girilir mi hiç 2.sınavını yapın 1.sınav hanesi boş kalsın. 2 performans ve 1 sınav notu ile beraber 3 nottan sorumlu olurlar.

Hocam, diğer okulu arayıp sormustuk,hatta hocamız o okuldan sınav kağıdı talep etmişti

Sınav yapıp not girmek en adili olur, öğrenci açısından

Hocam sınav yapmak sorun değil, yaparsak öğrenci bu dersi görmediği için 0 alacak zaten.

biz bos bırakıyoruz hocam. G girilir mi hiç 2.sınavını yapın 1.sınav hanesi boş kalsın. 2 performans ve 1 sınav notu ile beraber 3 nottan sorumlu olurlar.

Ben de o şekilde yapmayı düşünüyorum hocam ama idare not girin diye söyleyince benim bilmediğim bir şey mi var diye düşündüm.

Hocam, diğer okulu arayıp sormustuk,hatta hocamız o okuldan sınav kağıdı talep etmişti

Hocam gördüğü dersler olsa sıkıntı değil, Anadolu lisesinden geldi bir öğrenci, bir öğrenci de makine bölümünden geldi, bilişim meslek derslerini görmediği için sorun oluşuyor.

Yorumlarınız için teşekkür ederim arkadaşlar..

İdare işi size yıkmaya çalışıyor yada işi bilmiyor.
Normalde idare eski okulundan notları ister ve girer. Gelmesse boş bırakır.
G girerseniz "0" (sıfır) aldı demektir ki şikayet etse, ki ben veli olsam dava bile açarım, canınızı okurlar.
Sınav yapsanız, önceki sınavından düşük alırsa "benim notum daha yüksekti, .." yine sorun..
Boş bırakın...

Çok teşekkürler değerli öğretmenlerim, herhangi bir değişiklik yapmayıp boş bırakacağım, dediğiniz gibi en mantıklısı boş bırakmak..

İdare işi size yıkmaya çalışıyor yada işi bilmiyor.
Normalde idare eski okulundan notları ister ve girer. Gelmesse boş bırakır.
G girerseniz "0" (sıfır) aldı demektir ki şikayet etse, ki ben veli olsam dava bile açarım, canınızı okurlar.
Sınav yapsanız, önceki sınavından düşük alırsa "benim notum daha yüksekti, .." yine sorun..
Boş bırakın...
Hocam cevabınız çok güzel ve doğru. Ancak anlaşılır olması açısından küçük bir açıklama yazdım. burada durum farklı. Öğrenci farklı okul türü veya bölümden geldiği için eski okulunda bu dersi görmemiş ve notu ve sınavı da yok. O dersi hiç görmediği için de geçmişe dönük yeniden sınav da yapılamaz. Bu yüzden boş bırakmak en doğru tespit

Aynı durumdaki öğrenci için idre 2 sınavıda girmek zorundasınız dedi ve öğrenciye tarih verip sınav yapacagız dedik ders notlarınıda verdik. Öğrenci sınav günü okula gelmedi ve iki sınavada G girdik

Geri