Nöbete Ücret Sonrası

Kodla Büyü
şöyle bir şey de var, biz nöbet tutmuyoruz lakin imkanımız da yok tutmaya.. teneffüslerde lab. da öğrenci başındayız çoğu zaman, çay içmeye vakit bulamıyoruz

3-5 saat derse girip btr olanlar için durum farklı onlar biraz daha rahattır tabi..

benim nöbet hakkında bir sorum olacak. Kadromun olduğu okulun dışında çevredeki bir okulda bilişim öğretmeni olmadığı için oradaki derslere de giriyorum. Kadromun olduğu okulda 3 gün; görevlendirme olarak gittiğim okulda 2 gün bulunuyorum. Maalesef tüm itirazlarıma rağmen (görevlendirme olarak çalıştığım okulun hoca sayısı yetiyor aslında bana ihtiyaç yok) her iki okulda da bana nöbet yazılıyor. Haftada iki farklı okulda iki nöbet tutuyorum. Acaba görevlendirme olarak gittiğim okulda nöbet tutmama gibi bir durumum ve bunun yasal dayanağı var mıdır? Tecrübeli hocalarım bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim.

BTR oldum olalı tutmadım nöbet , bu sene de BTR olursam tutmayı düşünmüyorum.
Nöbet tutmak isteyen BTR olmasın arkadaş.

Valla hocam, naçizane fikrim, nöbet parasına devlet okullara güvenlik görevlisi tutsun.. daha sağlıklı ve verimli olur.

Tek maaşlı arkdaşlar için bu rakam önemli olabilir ama aldığınız risk, yıprattığınız bedeniniz ve ruhunuz... bu açıdan yaklaşın..

Re: Ynt: Nöbete Ücret Sonrası

O değilde
Okul müdürlerinin adı yok nöbette
"Bilfiil yapan öğretmen ve müdür yardımcıları" diyor.
Başyardımcı kelimeside yok

Re: Ynt: Nöbete Ücret Sonrası

İkili öğretim yapan okullardaki idarecilere haftada 2 saat ücret var.

Ortaokul idarecilerinin zorunlu ders saatlerinde düzenlenmiş.

girdap08' Alıntı:
ücretsiz iken görevim değil deyip tutmuyorken (btr için yazıyorum) ücretli olduğunda nöbet talep etmenin pek etik olmadığı düşüncesindeyim.

ücretli de olsa kalsın, şahsi görüşüm bu fiyatlara bu sorumluluk alınmaz.

Katılıyorum hocam. Ne nöbet tutayım, ne para alayım ne de milletin lafını çekeyim (okullarda mutlaka derler: ücretsizken tutmuyordu para olunca nasıl tutuyor bak hele diye :) )

Nöbet tutmak zorunlu değilse, nöbet tutmak istemiyorum. Geçen sene de sendika kararından dolayı tutmadım. Onun öncesinde de pek sallamıyordum açıkçası. Sallamamamın sebebi de yakın bir arkadaşımın başına gelen talihsiz ve çok ciddi bir olaydı. Bu olay olduktan sonra, önce kendi hayatım diye düşünmeye başladım açıkçası.

Diğer mesleklerde nöbetçi olan çalışan, mesleği ile ilgili çalışmalarda ve denetimlerde bulunurken, biz adeta bir kolluk kuvveti veya duman avcısı gibi, kavga eden varsa onları ayırmaya, disiplini sağlamaya, tuvaletlerde sigara içilmemesine uğraşıyoruz.

haftada 6 saat olmalıydı nöbet o zaman tutmanın azda olsa anlamı olurdu ama hiç yoktan tabi iyidir ama emeğinin karşılığı olamaz kesinlikle

arkadaşlar istemiyorum tutmayacağım gibi bir lüksümüz var mı? adaylığım henüz kalkmadı benim çokta tersleşmek istemiyorum ama sıkıntı olur mu ki....

sendıkalar greve devam edıyoruz demedıkce nasıl para onların olsun tutmam dıyebılıyorsunuz :)

aynı sınıf almak gıbı basa bela oldu idareden daha cok fırca yıyen olucak adamda fırca hakkıda olucak para verıyorlar ya yapmak sart

yazık oldu

Aşağıdaki maddeye göre halk eğitim merkezlerindeki öğretmenler nöbet ücreti alamıyor.

Örgün eğitim kuramlarında ek ders ücreti

MADDE 22- (1) Örgün eğitim kurumlarmda (mesleki eğitim merkezleri dahil) ders yılı süresi içinde eğitim ve öğretimin fiilen yapıldığı normal çalışma günleri için ilgili mevzuatına göre kendilerine nöbet görevi verilen ve bu görevi de fiilen yerine getiren müdür yardımcıları ile öğretmenlere, 2016 yılında haftada 2 saati ve 2017 yılında ise haftada 3 saati geçmemek üzere ek ders ücreti ödenir.

hugo4545' Alıntı:
Aşağıdaki maddeye göre halk eğitim merkezlerindeki öğretmenler nöbet ücreti alamıyor.

MADDE 22- (1) Örgün eğitim kurumlarmda (mesleki eğitim merkezleri dahil) ders yılı süresi içinde eğitim ve öğretimin fiilen yapıldığı normal çalışma günleri için ilgili mevzuatına göre kendilerine nöbet görevi verilen ve bu görevi de fiilen yerine getiren müdür yardımcıları ile öğretmenlere, 2016 yılında haftada 2 saati ve 2017 yılında ise haftada 3 saati geçmemek üzere ek ders ücreti ödenir.
orda nöbet varmı?

tarafszhaber' Alıntı:
hugo4545' Alıntı:

orda nöbet varmı?

Yöneticiler de öğretmenler de nöbet tutuyor.

Nöbet ücreti için korkusuzca eylem yapan ogretmenlerimin sendikanın ellerinden öpüyorum.
Allah hepsinden razi olsun.

bunu müdürler istismar eder, (kesin)
para veriyok lan gezin tutun nöbeti der, hatta kamera takipleri felan... üüüüf gelsin karmaşa, bu yıl bekleyin...

birçok okulda nöbetin var ben seni okul açılmazdan (08.30) yarım saat önce istiyorum ve 17.00 dan sonra gideceksin emirleri felan, sertlik derecesi artacak olan bir yıl diyorum.

uysal_rockci' Alıntı:
BTR oldum olalı tutmadım nöbet , bu sene de BTR olursam tutmayı düşünmüyorum.
Nöbet tutmak isteyen BTR olmasın arkadaş.

olay budur ya bu kadar net...

Geri