Nöbet tutmak zorunlu mu?

Kodla Büyü

tubilubba

Aktif Üye
Arkadaslar kadromun oldugu okulda haftada 2 gun toplam 12 saat dersim var btr görevlendirmem ise baska bir okulda. Kadromun oldugu okulda bilgisayarın b sinin gectigi butun isleri o iki gune biriktirip benden yardim istiyorlar. üzerine birde nöbet gelince cekilmez oluyor. nobet tutmak zorunda mıyız?

Nöbet ücretini alırsınız, ihtiyaç varsa hala zorunlu, isteğe bağlı değil yani. İhtiyaç yoksa nöbet tutmak istemediğinizi söyleyin, boşta nöbet tutmak isteyen öğretmen varsa tabi.

nöbet tutmak zorundasınız ihtiyaç dahilinde müdür görevi verebilir. sorun angarya olarak o 2 gün de size yaptırılan bilgisayar işlerinde. yapmak istemiyorsanız yapmayın bunu kimse zorlayamaz.

mudurun verdigi gorevleri yapmak zorunda degil miyiz? bu cok genis bi tanımlama oldugu icin hepsini yapmak zorunda kalıyorum

Peki. Haftanın 5 günü aynı okulda 8 saat derse girip btr isek yine nöbet tutturabiliyorlar mı ?

erdem175' Alıntı:
Peki. Haftanın 5 günü aynı okulda 8 saat derse girip btr isek yine nöbet tutturabiliyorlar mı ?

Kendi okulunuzda BTR görevi yapıyorsanız nöbet görevi veremezler. Görevlendirme yazısında açıkça belirtilen bi durum bu.

Haftada 4 gün 10 saat dersim var. İlaveten BTR görevlendirmem de var. Çok söylememe, görevlendirme yazısını tekrar tekrar göstermeme rağmen nöbet tutuyorum! Hatta bazı haftalar 2 defa.
En son okula dilekçe yazdım. Nöbet dağılımında Yegitek'in yazısı dikkate alınmalıdır diye.

Geri