Nöbet Eylemi

Kodla Büyü
kesinlikle tam destek. bahçe nöbeti tutarsın bir öğrenci düşer sen suçlanırsın. ben 400 öğrencinin her zaman yanında olamam. ben de bir insan olduğum için gerektiğinde lavaboya gidiyorum. bu bile sorun oluyor. idarecilerde nöbet tutsun o zaman.

ayrıca öğretmenlerin okula gelişleri ücretsiz olmalı.servis veya otobüs ile gelenler para vermemeli. taksi ile gelenlerin benzinini devlet karşılamalı. ulaşım haktır. ücret talep edilmemeli. en fazla 2 saat derse girilip 1 saat boşluk olmalı. öğrencilerin teneffüslerde sorduğu sorular da ücretlendirilmeli. kimse köle değil. catering şirketleri ile anlaşma yapılıp öğretmenlere öğle yemeği verilmeli.

Türk eğitim sen de dilekçe eylemi başlattı. Keşke eğitim iş gibi fiili olarak eylem olsaydı ama olsun bu da güzel bir gelişme

bu sene nöbetimde yaşadığım trajikomik durumu anlatayım. öğrencilerimizden birinin öğle arası kolu kırıldı . köyden vasıtamızla alel acele devlet hastanesine götürdük diğer nöbetçi arkadaşımla. hastanenin acilden giriş yaptık ve çocuğu tekerlekli sandalyeye oturttuk o kat senin bu kat benim röntgendi dikişti doktordu koşturduk. hastaneye giderkende babasına haber vermiştik. neyse işlerimizi halletmeye yakın babası geldi. selam sabah yok bize yüksek sayılabilecek ses tonuyla:
+ kim kırdı oğlumun kolunu ?
- çocuklar bahçede itişmişler senin çocukta dengisiz kolunun üstüne düşünce kırılmış.
+ nöbetçi öğretmen yok mudur , öğretmenler neden engel olmadı.
- nöbetçi öğretmenler biziz. bahçede olmuş anlık bi olaya nasıl engel olalım abicim saniyeler içinde cereyan etti hemen hastaneye getirdik.
+ olmadan müdahale etmeliydiniz. ben o çocuğa da gereken cezayı verecem kim itti.

arkadaşlar çocuğuda haşarı mı haşarı topuğu sakatlanır kolu sakatlanır ona bişey demiyor bize yüklendikçe yükleniyor. hay dedim bebeni getirmez olaydım. böyle insanlıktan nasibini almamış velilerle uğraşıyoruz. nöbetten derse tam amelelik dur yok durak yok. bide 7 saat dersin varsa o gün katmerleniyo yorgunluk.

kesinlikle bu eyleme destek veriyorum. türk eğitim sen de dilekçe kampanyası başlatmış sanırım hepsine helal olsun dalkavukluk yapmadıkları için.

Eğitim Bir Senli arkadaşlar akşama kadar parasal yönden ve nöbetle ilgili ağlıyorlar fakat bir icraatlerini göremedik. neden acaba

Ben taşımalı öğrencisi olan bir okulda nöbet tutuyorum. Okul bahçesinde öğrenciden sorumlusun, ayrıca taşıma araçlarından sorumlusun. Üstelik çocukların başına bir şey gelse kanunen yükümlülük altına giriyorsun. Bu görevin mutlaka bedeli olmalı. Bu ücrette normal ders ücretinin üzerinde olmalı bence. Eylemi destekliyorum, Eğitim-İş Sendikasını kutluyorum...

nöbet görevim olmamasına rağmen haklıyı savunmak adına Tes'in eylemi için dilekçe verdim... tüm sendikalar birleşmeli ve dilekçe ile değil fiili olarak eylem yapılmalı

abtani' Alıntı:
kuper_izmir' Alıntı:
İşte bu nedenle Eğitim-İş :alkis:
Bütün sendikalar aynı hakkı almak istiyor.sadece Eğitim-iş değil.Fakat malüm sendika masadan çok erken kalkıyor çokkk..... :?

Onlara üstlerinden emir gelirse birşeyler yapıyorlar. Yukarıdan, "biz öğretmenlere şöyle bir şey vereceğiz, siz bir eylem bir şey yapın göstermelik sanki siz kazanmış gibi olursunuz" diyorlar. Onlarda göstermelik birşeyler yapıyorlar. Yoksa bu zamana kadar kazandıklarını varsaydıkları hangi hak için savaşmışlar, masaya yumruklarını vurmuşlar!!!
Misal kılık kıyafet eylemi oldu yukarıdan emir geldi eylemi başlatın soruşturma açmayacağız ondan sonra başlattılar eylemi. Yoksa yukarıdan isteselerdi eyleme gerek yoktu anında değiştirebilirlerdi yönetmeliği ama o zaman bu malumlar nasıl pirim yapardı.
Asıl iş maaş görüşmelerine gelince istediğimiz oranlar gelmiyor ama aynı şekilde bir eylem başlatılmıyor malüm sendika tarafından...! Yukarıdan ne derlerse onu imzalıyorlar olup bitiyor...

hadi geçtim angaryasını teneffüs yapamamayı, tam 19 saat nöbette ders doldurmuşum. fiilen derse giriyorum ücret ???

eğitimsende nöbet tutmama kararı almış
tes zaten almıştı
malum sendika zaten karar alamaz...

bu eylemin öncülüğünü yapan eğitim-iş'i kutlarım.

ben sendika olarak değil..tüm öğretmenlerin bir arada olup gereken değeri almamlarını istiyorum..şucu bucudan ziyade öğretmen tek yumruk olmalıdır.

Sendikaları, nöbetleşe hergün bir okulda sabahtan akşama kadar okulda bulunmaya davet ediyorum bırakın bu işleri yaa.

heralde sendikaların yapacağı en iyi iş olur bu nöbet işi. adamın 2 saat dersi var, okula gelip 7. saat sonuna kadar bekkliyor, ücret almadan, sorumluluk dersen inanılmaz. Tam bir saçmalık bu nöbet işi, bir düzene girmesinin zamanı geldi de geçmişti bile.

onu yaparsın saçmalık bunu yaparsın diğer sendika yardım etmez.cengizhan neden büyüktür bilirmisiniz.daha basit bir kabile reisiyken eline odunları alıp birlik olursak kırılmayız. dediği için.siz daha dal dal olun.salakça eylem diyen.sen birlik olsan salakça eylemden nöbet parası çıkmaz ama en kötü saygınlığın olur meb te .ilçeye gidiyorum sube müdürü öğretmenlerin arkasından konuşuyor.müstahak demeyecem bende bu gemideyim. 8)

Re: Ynt: Nöbet Eylemi

Buzkırıcı' Alıntı:
Sendikaları, nöbetleşe hergün bir okulda sabahtan akşama kadar okulda bulunmaya davet ediyorum bırakın bu işleri yaa.
Yüzlerini gören cennetlik oldu
Özellikle şu sıralar.

Geri