MultiBoot USB (Windows7+8+XP vb)

Kodla Büyü

halilturkoglu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar,

Multiboot konusunda hepimizin zaman zaman sıkınıtları oluyor. Bunlardan bir tanesi hem windows 7 hem de windows 8 i aynı usb den kurabilmek. Bununla ilgili bir torrent siesinde şunu buldum. http://torrent-ultra.com/?p=torrents&pid=10&action=details&tid=95009 Bütün sistemleri tek bir usb den çalıştırma kurma imkanı sağlıyor. Ben yeni indirdim.Henüz tam deneme fırsatım olmadı ama işinize yarayacağını düşünerek paylaşmak isteidm.

Arkadadaşlar Sardu'yu tavsiye ederim. Elinizdeki istediğiniz sistem imajlarını tek bir flash'a atabiilirsiniz. bunlara linux sürümleride dahil

Arkadaşlar toplamda 32 GB lik bir torrent. Ve 32 GB ı nereye yükleyebileceğim konusunda bir bilgim yok. Elimde bulunan davetiyeleri gönderdim. Ayrıca üye olamayanlar için kendi bilgisayarımdan da torrent oluşturdum. mümkün olduğunca yayınlamaya çalışırım.
Tracker olarak bunları kullanırsak herkesin paylaşmasını da sağlayabiliriz.

Ekli dosyalar

• USB-BOOT_2013.rar
    95.3 KB · Görüntüleme: 3,083
evet hocam sardu iyidir ama birden çok windows sürümünü kullanamıyorsunuz. bu sistemde adamlar onu yapmış, bu nedenle paylaştım zaten.

halilturkoglu' Alıntı:
maaşallah rasim535 hocam ne çabuk yüklediniz turbobit e :)

hocam çocukluk yıllarımızda trtde kağıt kesme katlama iligili bir program vardı
şurasını kesiyoruz, kesilmişi var; şurasını katlıyoruz katlanmışı var
bizde de yüklenmişi var

Bir başka alternatif daha buldum.
http://uploaded.net/f/bwgpcg

Kimin hangisi kolayına geliyorsa onu indirsin. 30 gb çok büyük bir boyut.

32 gb flash bellek almak lazım hemen çin sitelerine girip gerçek 32gb flash bellek fiyatlarını kontrol edeyim.

Ve yapımcının sitesi ve linki
http://www.izmirteknikdestek.com/se...Izmir_Teknik_Destek_USB_Multi_Boot_V_1.0.html

bu sistemi yapan kişilerin bu sisteme virüs yerleştirme(trojan vs.) ihtimali yüksek değil mi ?

• hocam virüs tehlikesi her yerde var ama ben indirdiğim için söyleyebilirim, içerisindeki dosyalarda cracklar hariç virüs bulunmuyor.
  • 32 gb çok büyük bir boyut hocamın dediği gibi, ama tek dosya veya klasör olmadığı için içerisinden istediğiniz kısımları silip atabilirsiniz. Ben kendi 16 lık flash ıma sadece W8, W7, WXP, WXPLite, Şifre Kırıcı ekledim, geri kalanlarını kaldırdım. Sizde buna benzer düzenleme yapabilirsiniz.
  • USB Boot menüsü ile ilgili olarak GFXMENU için arka plan resmi hazırlayabilen veya nasıl hazırlanabildiğini anlatabilecek birisi varsa USB lerin kişiselleştirilmesi açısından çok faydası olacaktır. Ben yaptım ama nasıl başardığımı bilmiyorum. :(
  • Ve bu sistemin faydası birden fazla windows sürümünü tek flash ile kurulabilir halde tutmayı sağlaması. Bir de şu anda içerisinde herhangi bir linux sürümü bulunmuyor, onu sardu vb yazılımlarla başka bir flsh bellekte oluşturup, menu.lst girdisini bu flasha ekleyebilirsiniz.

halilturkoglu' Alıntı:
  • hocam virüs tehlikesi her yerde var ama ben indirdiğim için söyleyebilirim, içerisindeki dosyalarda ***** hariç virüs bulunmuyor.
  • 32 gb çok büyük bir boyut hocamın dediği gibi, ama tek dosya veya klasör olmadığı için içerisinden istediğiniz kısımları silip atabilirsiniz. Ben kendi 16 lık flash ıma sadece W8, W7, WXP, WXPLite, Şifre Kırıcı ekledim, geri kalanlarını kaldırdım. Sizde buna benzer düzenleme yapabilirsiniz.
  • USB Boot menüsü ile ilgili olarak GFXMENU için arka plan resmi hazırlayabilen veya nasıl hazırlanabildiğini anlatabilecek birisi varsa USB lerin kişiselleştirilmesi açısından çok faydası olacaktır. Ben yaptım ama nasıl başardığımı bilmiyorum. :(
  • Ve bu sistemin faydası birden fazla windows sürümünü tek flash ile kurulabilir halde tutmayı sağlaması. Bir de şu anda içerisinde herhangi bir linux sürümü bulunmuyor, onu sardu vb yazılımlarla başka bir flsh bellekte oluşturup, menu.lst girdisini bu flasha ekleyebilirsiniz.

Hocam öyleyse sadce xp ve w7 olan bir psylaşım yapsanız bizde 4gb atıp kullanırız valla çok mskbule geçer

Hocam bu 32gb lik dosyayı flasha hangi programla atınca multi boot özellikli oluyor

Geri