müdürle tartıştım, çıldırmak üzereyim...

Kodla Büyü

mevali

Aktif Üye
ya dengesizin biri gelmiyor okula kendini halsiz hissediyormuş, ben de onun derslerine giriyorum.Ama müdür rica yerine git onların başında dur! diyor. her seferinde aynı şey. ben de çocukları bahçeye çıkardım geldi, ters ters bu böyle olmaz ya sınıfa al ya da lab.a. dedi. ben de de attı vitesler. "Hocam ben de rahatsızım,onun derslerine girmek zorunda değilim, tavrınız çok farklı,işinize geldiği gibi" dedim.Adam da "bundan sonra görevlerini yapacaksın"dedi. bir de parmak salladı. dengesiz. biraz erken çıkıyorum diye...

hocam sıkmayın canınızı... yine sana muhtaç olacaklar...sen yine saatinde çık onların ağzına laf verme...

Hocam ben böyle şeylerle karşılaşmamak için ilk seferden başlarında öğretmen olmayan öğrencileri sınıfa almam dedim. O sınıfta dur dediklerindede hep bakım yapacağım tutuyor niyeyse :p 1 söylüyorlar 2 söylüyorlar 3.yü demiyorlar. Atarlı olduğumuda bildikleri için pek sorun çıkmıyor.

bazen insanın içine atması patlamasından daha kötü oluyor ama yine de iyi olmuş diyemicem hocam, derdi nedir bu insanların, nereden buluyorlar biz mutsuzken bu can sıkıntısı hareketleri anlamak zor

Nöbetçi öğretmen kimse onun görevidir. Sal bahçeye gitsin. başlarına bişey gelirse nöbetçi öğretmenle o idareci bozuntusu yanar. Hiç sıkma canını hocam. Askeriye değil orası, sallamadığın zaman tıpış tıpış adam olmayı öğrenir.

yok ya, istifa da edemiyormuiuz, etmeyi düşündüm, edersem bir daha form. olamazmışım ve norm fazlası olduğumdan açıkta kalırmışım,

ben de tartıştım şimdi çok rahatım angarya işler gelmiyor. giriş çıkışa dikkat ediyorum. idarecileri de takip ediyorum erken çıkma geç gelmeleri elimde koz olsun.

bende geçen hafta atıştım bunlar ağız birliği ediyo galiba. şimdi bilgisayarlar ve site dışında hiç birşeye bakmıyorum saat 5 tede çıkıyorum kafam rahat. bi işleri düştüğünde bu benim görevim değil diyorum kızıl bozul oluyo gidiyo. ama dedim kendisine 8-5 memuru olurum kendi işim dışında hiç bişeye elimi değmem diye sandiki dediğini yapamaz. şimdi kaşına geçip ayak ayak üstüne atıyorum yada bol bol geziyorum bahçede çatlıyo kendiside. istediği mesai ise uyun hocam ama göreviniz dışında hiç bir işe el atmayın. bişe dersede formatör görevleri yazısını önüne koy sesi çıkmaz.

sakin olun idare edin davranışları devam ederse sizde tepkinize devam edin.

müdürlerin tek kozları çıkış saatleri, rehberlikçiler gibi giriş çıkış saatlerimiz yönetmelikle bi sabitlense o zaman görecem ben o müdürleri, nasıl bu kadar keyfi davranabiliyorlar...

ben de dikkat edeceğim, ben de rahatladım ama sinirlerim çok bozuldu. görevim neyse dengesiz bunlar ya. akşam 5te çıkarım olur biter.yapmadığım tekşey o.

rahat ol hocam, bi süre sonra düzelecektir.Tecrübe ile sabittir.Tam saatinde çıkarsın olur biter. Sen kendi işini düzgün yap onun eksiği her zaman olacaktır. Sonra yüzü olmuyor sana bi şey söylemeye sakin, takmadığını göster...

sizin boş sınıfın başında durma mecburiyetiniz yok.
ya hocam onların tafrasını cekeceğinize cıkın 5 te.. hiç olmazsaa sadece kendi işinizi yaparsınız eyvallahınız olmaz

hocam okuldan erken çıkmamız hep böyle durumlarda idarecilerin eline koz veriyor. şu an formatör değilim ama daha önceki okulumun eski müdürü bana böyle bir imada bulunduğunda ben de açtım ağzımı yumdum gözümü bir solukta görevim olmadığı halde yaptığım işleri sayıverdim ve o günden sonra bir daha bana karışmadı. bize ihtiyaçları var bunu bildikleri halde üzerimize geliyorlar

sıkma canını dostum.Kendinide ezdirme cinsi cins adam var ellerine fırsat geçince insanların üstüne binmeye çalışıyorlar.

Hocam okulda 8-5 dur işine bak gerisini takma başkasının da dersine girme kendi girsin .....

hocam bu tarz şeyleri hepimiz yaşıyoruz sıkmayın canınızı işinize bakın. ama ben şunu anladım, tepki göstermek gerekiyor aksi halde herkesin size vereceği bir iş çıkabiliyor. özellikle müdür yardımcılarına gıcık oluyorum :)

hcm onların da giriş çıkış saatlerine dikkat et. bir şey derseler hocam sizde çıkıyorsunuz dersiniz olur biter

ertugcum' Alıntı:
rahat ol hocam, bi süre sonra düzelecektir.Tecrübe ile sabittir.Tam saatinde çıkarsın olur biter. Sen kendi işini düzgün yap onun eksiği her zaman olacaktır. Sonra yüzü olmuyor sana bi şey söylemeye sakin, takmadığını göster...
:+1:

4 yıldır formatör. (iki ayrı il) Daha hiç boş derse girmedim. Ama 10-12 saat arası ders alırım.
Tek angaryam ilçe mem sitesi. O da benim işime geliyor.

1 saat erken çıkmak için bu kadar sıkıntıya gerek yok.
işin 5 e kadar okulda durmaksa duracaksın. kimseye de eyvallahın olmayacak.

madalyonun diğer yüzüne bakacak olursan, müdürlere atıp tutuyorsunuzda, siz işinizi düzgün yapıp mesaiye uymuyorsunuz ki. Sen mesaini yap ta öyle müdüre laf at. çuvaldız iğne hesabı.

Arkadaşlar akşam üzeri voleybol oynuyorum, masa tenisi oynuyorum zamanın nasıl geçtiğini anlayamıyorum :)

Keskin sirke küpüne zarar, sayın hocam. Öncelikle sakin olun. Derse öğretmen gelmemişse, öncelikli olarak nöbetçi öğretmen, o da olmazsa idareci durur sayın hocam, mevzuat bu şekilde. Formatör öğretmene kesinlikle boş sınıfın dersine gir deme gibi bir lüksleri yok. Diğer arkadaşların görüşlerine katılıyorum.

Hocam daha önce böyle bir durum olduğu zaman tepki göstermeyip öğrencileri bt sınıfına almışsanız ve şuan havalar ısındığı için içeri almayıp dışarıda başında durmaya çalışıyosanız kendi konumunuzu kendiniz oluşturmuşsunuz demektir. Aynı zamanda ileride o müdürün karşısına çıkacak tüm bilgisayar öğretmenlerinide zor durumda bırakmış olursunuz. Tabiki bunlar varsayım hocam yanlış anlamayın, eğer tüm tepkilerinize rağmen benzer davranışlar gösteriyor ise size kesin bir çözüm söyleyebilirim ; Dünyada öyle bir canlı yokmuş gibi davranın umursamayın , ss kuralı hocam....

Geri