MTSK E-Sınav

Kodla Büyü

wertyu6

Süper Üye
Süper Üye
Mtsk E-sınavlarında "sınav uygulama ve izleme sorumlusu" olarak görev alan var mı arkadaşlar?

Nedir, ne iş yapar, ücret alır mı almaz mı bilgisi olan var mı?

geçen bir arkadaş e-sınavda görev aldı hocam. yaptığı bir iş yok. 45dk öylece bekliyorsun yalnız 88tl karşılığında 200puan vermiş. o sebeple 3 meb sınavından yani 350tl den oldu :D . anlayacağınız aldığına bin pişman oldu.

aak' Alıntı:
geçen bir arkadaş e-sınavda görev aldı hocam. yaptığı bir iş yok. 45dk öylece bekliyorsun yalnız 88tl karşılığında 200puan vermiş. o sebeple 3 meb sınavından yani 350tl den oldu :D . anlayacağınız aldığına bin pişman oldu.
Hocam sizin arkadaş normal gözetmen olarak görev almış. sınav uygulama ve izleme sorumlusu farklı biraz. Eğitimini alıp görev alabiliyorsunuz, sınavın yürütülmesinden sorumlu oluyorsunuz. Ücretini tam hatırlamıyorum ama 122 gibi bir şeydi. Puan yine 200.

wertyu6' Alıntı:
Mtsk E-sınavlarında "sınav uygulama ve izleme sorumlusu" olarak görev alan var mı arkadaşlar?

Nedir, ne iş yapar, ücret alır mı almaz mı bilgisi olan var mı?

Hocam görev almadım ama görev alabilmek için eğitim aldım yakın zamanda. E-sınav şuan her ilde yapılmıyor. Ben Adanadayım ve burada sadece bir sınıf var mesela. Sadece MTSK sınavları yapılıyor. Teknoloji sınıfı denilen yerlerde yapılıyor sınav. Adayların hepsine birer tablet veriliyor soruları tablette çözüyorlar. 45 dk süresi ve sınav biter bitmez salonda bulunan kiosk cihazından TC numaraları ile sonucu öğrenebiliyor adaylar.
Sınavda bir Uygulama ve izl. sorumlusu bir salon başkanı bir de gözetmen görev alıyor. Ama Tabletlerin dağıtılması, sınavın başlatılması, bitirilmesi, sorun olduğunda çözüm üretme gibi işler hepsi bizim sorumluluğumuzda. Başkan ve gözetmen için rahat bir sınav.
Eğitimini almayanlar sınav uygulama ve izleme sorumlusu olarak görev alamazlar sadece başkan ve gözetmen olarak görev olabilir. Ama 200 puan verip ücreti de düşük olduğu için tercih edilesi görünmüyor.
sınav uygulama ve izleme sorumlusu olanlar 100-120 lira gibi bir ücret alıyorlar ve neredeyse her hafta görev alabildikleri için güzel. Ayrıca 45 dk lık sınav. Sorumlular için puanın bir önemi pek yok, diğer meb sınavlarında görev alamasan da burada zaten hemen hemen her hafta görev alınabiliyor.

Y4KUP' Alıntı:
aak' Alıntı:
Hocam sizin arkadaş normal gözetmen olarak görev almış. sınav uygulama ve izleme sorumlusu farklı biraz. Eğitimini alıp görev alabiliyorsunuz, sınavın yürütülmesinden sorumlu oluyorsunuz. Ücretini tam hatırlamıyorum ama 122 gibi bir şeydi. Puan yine 200.
Ben eğitimini aldım ama hala gözetmen olarak görev veriyorlar.

Mr.Spermata' Alıntı:
Y4KUP' Alıntı:
aak' Alıntı:
Ben eğitimini aldım ama hala gözetmen olarak görev veriyorlar.

hangi şehirdesiniz hocam? Demek ki eğitim alan sayısı çok sizin şehirde.

sınav uygulama ve izleme sorumlusu eğitimini nereden alabiliriz ? gaziantep'te var mı arkadaşlar?

Bir ortak görüş var mı başvuralım mı dilekçeyi doldurup mantıklı mı, acaba dilekçe ile başvursak önce bizi eğitime alırlarsa 4-5 ayda arkadaşların dediği gibi 6-7 kere sınav çıkıyorsa mebbise işlenen puanın pek bi önemi yok gibi

Geri