MS Security essential

Kodla Büyü
okullarda kullanıyorum. usb disk security ile güzel bir ikili oluyorlar tavsiye ederim

Baya hafiftir, ben de performansı zayıf bilgisayarla kuruyorum bazen. Güncellemeleri artık daha iyi, eksik kısmı oydu, basit bir kullanıcı için sistemi kasmayan virüsleri otomatik silen, bunun yanında hepsini sessizce yapan bir program. Tabi ki Kaspersky'la boy ölçüşemez o ayrı. Benim önerim Kaspersky PURE ve Pure trial reset kullanmanız:)

buko08' Alıntı:
kendi bilgisayarınız da kullanıyor musunuz peki

kendi bilgisayarımda linux kullanıyorum genelde.

microsotf essential , Avira , avg , bitdefender, panda cloud free sürümlerini gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz

Ben trial veya craklenmiş virüs programlarının bir işe yaramadığı kanaatindeyim. Eğer para vermeye kıyarsanız tabi ki kayspersky pure çok daha iyi. Ama trial veya ne olduğu belirsiz crakler yerine security essential kullanın derim. Ben kendi bilgisayarımda kullanıyorum. Hiç de fena değil. Üstelik okulda lisanslı kayspersky pure var, bazen virüs olan flash getiriyor arkadaşlar takmış bulunuyorum temizletiyorum security essental ile sonra kayspersyk ile taratıyorum henüz farklı bir virüs bulduğunu görmedim.

bugün muhasebe yazılımı kurulu bir makinede (E5300 2GB win xp) çıldırtacak derecede yavaşlattığı için Kaspersky yi kaldırıp MS Ess. kurdum. Kadın bir mutlu oldu anlatamam. Ne yaptıysam ie de ilk sayfayı açış hızını 10 sn. nin altına düşüremedim. Piyasadaki ucuzlayan Antivirüs yazılımlarını kampanyalı ürün diye kakalıyorlar sanki. Çok sorunlu ucuzlaşmış lisanslı Kaspersky ler. ie securtiy de antivirüs de büyük hayal kırıklığı oldu bende 2011 versiyonları.

Bende kullanıyorum.Avast kullanıyordum ama yukarıda arkadaşların söylediği gibi cracklenmiş antivirüslerdense Ms Security Essential daha iyi..

MSE virüs imza veri tabanı geliştirilip gerçek zamanlı korumayı daha kararlı yapsalar süper olur. Bazen sadece simgeden ibaret olduğunu düşünüyorum. uyuyor resmen tarama yapınca virüs var diyor. Eski sürümde arka planda tarama yaparken MsMpEng.exe yi çok fazla kullanıp sistemi yavaşlatıyordu. Bakalım yeni sürümde şuana kadar bu sorunu yaşamadım. düzeltmişler galiba. Yinede sistem özellikleri düşük bilgisayarlara kurulabilecek en iyi antivirüs Microsoft Security Essentials. Ayrıca tarama amaçlı Kaspersky Virus Removal Tool, Emsisoft Commandline Scanner, MalwareBytes Anti-Malware kullanılabilir. Güvenlik duvarı olarak Comodo Firewall tercihimdir.

Avast'ı öneririm MSE'den iyi... Güvenlik testleri de böyle söylüyor... MSE microsoft'un olmasa kimse yüzüne bile bakmazdı

Bir çok firmanın yaptığı değerlendirmede Kaspersky ve Bitdefender ilk ikiyi paylaşıyor.MSE ortalamada 3-5. sıralar arasında geziniyor.
Kaspersky trial reset'i kayıt defteri anahtarı ile kendiniz de değiştirebilirsiniz. "Kaspersky World" gibi programlar da kullanıp sıfırlayabilirsiniz. Ayrıca kimsenin bilmediği performans ayarları sayesinde de baya hafifletebilirsiniz.
( kaspersky'dan reklam ücreti almıyorum:) İlgilendiğim bir alan sadece).
Bu arada Avast ve ESET testlerin birçoğunda listeye bile giremedi, kullananlara duyurulur:)
Kısaca PC performansına güveniyorsanız Kaspersky PURE, aksi taktirde MSE öneririm şahsen....

Geri