Motosiklet Kullanan BBnet Üyeleri Var mı?

Kodla Büyü

senjizu

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar aramızda motosiklet kullanan, almayı düşünen, meraklı olanlar var mı?
Ben almayı düşünüyorum; yaz geldi, artık mesai sonraları ve hafta sonları/yaz tatilinde geziler yapmayı, stres atmayı bir miktar da Pc'lerden uzak kalmayı planlıyorum da:)

katılıyorum dün araştırdım şu polislerin motoru çok hoşuma gitti ama 14 lira canavar gibi bişi istersen bak BMW 1200 lü bişi bu arada sizde motor var mı hocam tavsiye edebileceğiniz şöle 7-10 arası ağır bir motor

Benimde öyle bir tutkum var ama motorum yok. Hatta bunun için ehliyette aldık ama...motor güzelde biraz telikeli dostum kendini kaptırıp gaza asılma. Mobilet filan alacaksan asılsanda birşey olmaz. :lol:

fatihpc' Alıntı:
katılıyorum dün araştırdım şu polislerin motoru çok hoşuma gitti ama 14 lira canavar gibi bişi istersen bak BMW 1200 lü bişi bu arada sizde motor var mı hocam tavsiye edebileceğiniz şöle 7-10 arası ağır bir motor
Bende henüz yok, kısa zamanda olacağını ümid ediyorum :) 2. elde seçenek çok çok fazla. Polis motorlarını belli dönemlerde ihale ile satıyorlar ve çok ucuz gidiyor ancak ihaleden pek kimsenin haberi olmuyor :x
Benim, honda vtr 250 çok hoşuma gitti ama şu anda o fiyatı veremem, honda cbf 150 düşünüyorum. Uzun yolda da şehir içindede harika...

erakcora' Alıntı:
16 kat riskliymiş otomobile göre. Ondan kormuyorum. :cry:
Bazı kurallara uyulduktan sonra risk minumuma düşüyor. Yaya olarak bile trafikteyken risk altındayız zaten. Cahilce kullanılan, motorda, otomabilde, kamyonda vb.. hep tehlikeli zaten.

hasari' Alıntı:
Benimde öyle bir tutkum var ama motorum yok. Hatta bunun için ehliyette aldık ama...motor güzelde biraz telikeli dostum kendini kaptırıp gaza asılma. Mobilet filan alacaksan asılsanda birey olmaz. :lol:

Mobilet bana daha tehlikeli geliyor :)
Hasari hocam madem ehliyetvar, tutku var, istersen 150-250cc bişeyler düşün, motosiklet forumlarında seyahat fotoları var, insanın içi gidiyor :idea:

İşte benim güzel kızım :).o bir klasik, 94 model Vespa PX200

Ekli dosyalar

• Vespa-PX200-Gm.jpg
    Vespa-PX200-Gm.jpg
    43.1 KB · Görüntüleme: 711
senjizu' Alıntı:
hasari' Alıntı:
Benimde öyle bir tutkum var ama motorum yok. Hatta bunun için ehliyette aldık ama...motor güzelde biraz telikeli dostum kendini kaptırıp gaza asılma. Mobilet filan alacaksan asılsanda birey olmaz. :lol:

Mobilet bana daha tehlikeli geliyor :)
Hasari hocam madem ehliyetvar, tutku var, istersen 150-250cc bişeyler düşün, motosiklet forumlarında seyahat fotoları var, insanın içi gidiyor :idea:
Düşünmüyor değilim ilerde hocam, biraz arabanın tadını çıkaralım sonrasında motorda almayı düşünüyorum. :)

Büyük motorlardan sadece 250 lik chopper kullandım geçen yaz, ilk denememde u dönüşü yaparken motoru devirdiğimi ve eksozda erittiğim yeni ayakkabıyı unutamadım :) Süper zevkli bir alet

Bende bir motor tutkunuyum önce scoter ile başladım yarı otomatik baktım kesmiyor kanuni tiger aldım 2. el ama masrafları 1. eli geçti keşke sıfır alsaydım diyorum şimdi tigerı bi araştırın arkadaşlar ama görüntüsü süper 200 kg olmasına rağmen giderken fazla hissettirmiyor bunu kuş kadar hafifliyor ama tabi bu motor için şehir içi kullanımı benim gibi kısa biri için zor oluyor motorunun suzuki olduğu söyleniyor eğer paranız varsa 4 büyük markanınkini tavsiye ederim ama yoksa düşünülebilir bence ha birde motora başladıktan sonra araba falan hevesim kalmadı motor çok başka bir tutku ve arabaya göre çok daha dikkatli olmak lazım yolda giderken bunun motor değil bir otomobil gibi davranmak gerekiyor.

servet' Alıntı:
Bende bir motor tutkunuyum önce scoter ile başladım yarı otomatik baktım kesmiyor kanuni tiger aldım 2. el ama masrafları 1. eli geçti keşke sıfır alsaydım diyorum şimdi tigerı bi araştırın arkadaşlar ama görüntüsü süper 200 kg olmasına rağmen giderken fazla hissettirmiyor bunu kuş kadar hafifliyor ama tabi bu motor için şehir içi kullanımı benim gibi kısa biri için zor oluyor motorunun suzuki olduğu söyleniyor eğer paranız varsa 4 büyük markanınkini tavsiye ederim ama yoksa düşünülebilir bence ha birde motora başladıktan sonra araba falan hevesim kalmadı motor çok başka bir tutku ve arabaya göre çok daha dikkatli olmak lazım yolda giderken bunun motor değil bir otomobil gibi davranmak gerekiyor.
Hocam; yerli denilenlerin çin malı olduğu, çin mallarının da çok masraf çıkardığı, sağlam olmadığı, zevk vermediği, uzun yola gelmediği vs. söyleniyor. Bende o yüzden Honda Cbf 150 düşünüyorum. Başlangıç için, şehir içi-şehir dışı çok iyi imiş. Motor tecrübesi olan bir meslektaşım olarak önerir misiniz?

CBF 150 sonuçta honda ama çokta markaya yakışan bir makina değil bence
.Yamaha YBR 125 veya TVS apache CBF e alternatif olarak düşünülebilir.Özellikle apache 150 cc motoru ve tasarım ödülü almış hoş çizgileri ile baya bi tutuldu.Kullanıp ondan sonra karar vermenizi öneririm.
kesinlikle ucuz çin mallarından almayın

TVS apache 150

Ekli dosyalar

• apache-150-big.jpg
    apache-150-big.jpg
    56.3 KB · Görüntüleme: 618
bir motor kazası atlatan biri olarak motordan uzak durun derim..
en basit düşüşünüz bile kırıkla sonuçlanabilir..
ama benim aklım hala BMW GS 1200'de..
süper motor.. ama istanbul'da tehlikeli işte..

senjizu' Alıntı:
servet' Alıntı:
Hocam; yerli denilenlerin çin malı olduğu, çin mallarının da çok masraf çıkardığı, sağlam olmadığı, zevk vermediği, uzun yola gelmediği vs. söyleniyor. Bende o yüzden Honda Cbf 150 düşünüyorum. Başlangıç için, şehir içi-şehir dışı çok iyi imiş. Motor tecrübesi olan bir meslektaşım olarak önerir misiniz?

Daha öncede dediğim gibi paran varsa 4 büyüklerden vazgeçme derim tabiki ama tigerın bana masraf çıkarmasının nedeni 2. el olmasıydı eğer sıfır olsaydı sorun olmazdı o kadar yani aslından senin kullanımına bağlı bakımlarına bağlı ama o kadar da kötü değil mesela hafta sonu toplamda 500 km yol yaptım banamısın demedi ama sehir içi zor bir motor ayrıca şehir içi-şehir dışı dediğin, bide deneyim kazanayım diyosan modeli çok iyi tanımasamda al bence.

yazları fazla para harcamadan tatil yapmak, stres atmak, bol bol sindire sindire gezmek,kamp yapmak, denize girmek, spor yapmak, sağlıklı yaşamak, çevreyi korumak, bol bol fotoğraf çekmek, yeni arkadaşlar tanımak, gezi yazıları yazmak, insanlarla paylaşmak istiyorsanız ben size bisiklet öneririm. henüz yaş gençken, yapabiliyorken bu muhteşem zevki kaçırmayın derim. bi inceleyin isterseniz. http://www.bisikletforum.com

Peki elektrikli motosiklet kullanan veya düşünüp araştıran var mı aramızda. Evim çarşıya 2-3 km. Çarşıda işim olduğunda gidip gelmek için ideal olduğunu düşünüyorum. Malum araba masrafları, yakıt fiyatları uçmuşken böyle masrafsız plaka ve vergisi olmayan bir şey çok cazip geliyor. Bu konuda tecrübeleri olanlar varsa paylaşabilirler mi hızı, gücü, şarz olayı, bakımı, masrafları modelleri nasıl?

motor arabadan daha zevkli geldi bana.
ama illaki bir defa düşmen gerekiyor sanırım usta olabilmek için
mesela ben bir düştüm dudağıma 2 dikiş attırdım
şimdi daha iyi sürebiliyorum. :idea:

ben rahatıma düşkün adamım arkadaş binerim arabama, yaslanırım arkama ohhh :mrgreen:
motorun zevki de bir başka olur mutlak.

Bende mondial hs 150 scooter var. Çin malı... Tavsiye edermiyim. Parası olana etmem. İdare edelim diyene belki.Problemli çıkıyor çin malları.

kayseri den arkadaş bulsam hemen alacağım bir motor ama nafile kimse yok mondial vulture 150 mr almayı düşünüyorum

konu hortlasın istedim.Meslek gruplarına göre öğretmenler motosiklet kullanımında geride kalıyorlar.Öğretmenden temiz motosiklet diye başlayan ilanlar az var.Korkmayın şu iki tekerden. Live to Ride..

Bende bu kanuni elite 100 lük var. keyfi bir başka. Yazları iple çekiyorum. Tavsiye derim.

Ekli dosyalar

• 1022625.jpg
    1022625.jpg
    36.5 KB · Görüntüleme: 394
hasari' Alıntı:
Benimde öyle bir tutkum var ama motorum yok. Hatta bunun için ehliyette aldık ama...motor güzelde biraz telikeli dostum kendini kaptırıp gaza asılma. Mobilet filan alacaksan asılsanda birşey olmaz. :lol:
hasari hocam. Ablamlar maraşta yaşıyor ve eşi koyu bir motorsiklet tutkunudur. arkadaş grubuyla hafta sonları iskenderuna mersine gezmeye gidiyorlar. al bi tane takılırsınız :)

leventgenc' Alıntı:
hasari' Alıntı:
hasari hocam. Ablamlar maraşta yaşıyor ve eşi koyu bir motorsiklet tutkunudur. arkadaş grubuyla hafta sonları iskenderuna mersine gezmeye gidiyorlar. al bi tane takılırsınız :)
Abi süpermiş yalnız ben ilçede yaşıyorum belki bu tayin döneminde farklı bir ile giderim. :)

Helal olsun vallah, böyle gruplar süper oluyor. :+1:

senjizu' Alıntı:
fatihpc' Alıntı:
Bende henüz yok, kısa zamanda olacağını ümid ediyorum :) 2. elde seçenek çok çok fazla. Polis motorlarını belli dönemlerde ihale ile satıyorlar ve çok ucuz gidiyor ancak ihaleden pek kimsenin haberi olmuyor :x
Benim, honda vtr 250 çok hoşuma gitti ama şu anda o fiyatı veremem, honda cbf 150 düşünüyorum. Uzun yolda da şehir içindede harika...
Arkadaşlar herkese selam. Motorsiklet başlığını görünce dayanamadım. ne de olsa baba mesleğidir. Motorsikletler sayesinde okuyup öğretmen olduk.
neyse honda cbf 150 iyidir. sağlam motorsiklet, bir önceki versiyonunda vibrasyon sorunu vardı ama geçen bi arkadaşınkine bindim hoşuma gitti. 5000 tl civarında almıştı. eski hondaların tadı yok ama yeni başlayanlar için ideal. bir kaç mesaj okudum da ehliyeti alan ama motor deneyimi olmayan arkadaşlara tavsiyem 10-15 bin liralık motorlarla başlamasınlar bu işe. önce 3-5 bin küçük motorlar tavsiyemdir. honda-yamaha-arora... çok açılmamak lazım. ayrıca vespa-bajaj tarzı scooter tavsiye etmem... rahat değildir, çok sarsar, süspansiyon tat vermez, ayrıca bir müddet sonra kavramada sıkıntı yaşatır.
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-m ... 606/detay/
http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-m ... 4010/detay
Ar 150 A benim de şu an kullandığım bir motorsiklet ve memnunum. çoluk çocuğa karıştık artık hız felakettir... :)
kafasına takılan olursa yardımcı olmak isterim...

atakom' Alıntı:
bir hayabusa süremedikten sonra ne zevki var bu işin
Bir gün hayabusa da olur hocam,motosiklet maddiyat işi.ülkemizde pahalı bir hobi sayılır.ama her bütçeye göre bulunur,taksit tuksit boldur.Bende iki tane motosiklet var.Biri scooter şehir içi için ideal.Diğer Yamaha Fazer 98 Hp, hafta sonu için ideal..

Geri