Modem tavsiyesi

Kodla Büyü

ismailt

Süper Üye
Süper Üye
Arkadaşlar okulda internete bağlı yaklaşık 50 bilgisayar var ve bunlar tarihi eser bir modem üzerinden meb hattıyla internete giriyor bu sebeple bu modemceğiz çok sık kitleniyor.Bana en az 30 bilgisayarı aynı anda kaldırabilecek bir modem tavsiye edebilirmisiniz?

Aynı durumdayım. Yeni açtığım int. cafe 'de internet sürekli gidiyor. 23 PC var. wireles iyi olmasada olur. Yeterki internet kesilmesin.

tplinkin yada airtiesin standart modelleri işinizi görür arkadaslar, sadece internet bağlantısı neticede.

aakcakaza' Alıntı:
tplinkin yada airtiesin standart modelleri işinizi görür arkadaslar, sadece internet bağlantısı neticede.

Ama hergün internetim kesiliyor. TTneti Aradım gelip baktılar sıkıntı bizden değil diyorlar. Modemden olabilir diyorlar.

cumalisav02' Alıntı:
aakcakaza' Alıntı:

Ama hergün internetim kesiliyor. TTneti Aradım gelip baktılar sıkıntı bizden değil diyorlar. Modemden olabilir diyorlar.

Hocam modeminiz yeni mi bilmiyorum ama kendi okulumdan örnek vereyim, dandik 4 portluk airties modem var.

modeme bağlı 3 ap, 3-4 tane de switch var, buna ragmen ınternet sıkıntısı olmuyor.

40-45 makina bağlandıgı oluyor.

modemle alakalı olmayabilir. 1 pc de arıza vb. bir durum varsa modem yada AP kilitlenebiliyor. İnternet dağıtımını yaptığınız ap deki kabloları tek tek sökerek deneyin bence..
Not: Bizim okulda da böyle bir durum vardı, switch ışığı çok hızlı yanıp sönen pc nin ethernetini değiştirdim sorun çözüldü..

namaldish' Alıntı:
modemle alakalı olmayabilir. 1 pc de arıza vb. bir durum varsa modem yada AP kilitlenebiliyor. İnternet dağıtımını yaptığınız ap deki kabloları tek tek sökerek deneyin bence..
Not: Bizim okulda da böyle bir durum vardı, switch ışığı çok hızlı yanıp sönen pc nin ethernetini değiştirdim sorun çözüldü..

Hocam doğru bir noktaya değinmiş, sıkıntı bundan da olabilir.

Modemde en iyisi `Asus dsl-n10e` üstelik fiyatı 50-60 TL.
300-400 TL likleride denedim. Linksys,zyxel,airties,tplink hepsi fiyasko. Hele airties hiç dayanamıyor. Birde hemen airties diyenler var forumda onlar bence bu isten hic anlamiyor. Hic yuksek trafikli ağ görmemişler. asus bu anlamda en ideali fiyatida cok ucuz. Bozulacak zaten bir sure sonra ama bizde halen bozulmadi. Bozulacak yenileyeceksiniz bu boyle. 50 pc nin bagli oldugu bir modem 2 yil idare etse yeter zaten ki 50 tl para bile degil fiyat olarak. Ornegin 50 tl lik airties olsa 10 gunde patlar 50 pc trafiginde. Bunun yaninda access point olarak en iyisi tplink tl 901nd dir.

e-konferans' Alıntı:
300-400 TL likleride denedim. Linksys,zyxel,airties,tplink hepsi fiyasko. Hele airties hiç dayanamıyor. Birde hemen airties diyenler var forumda onlar bence bu isten hic anlamiyor. Hic yuksek trafikli ağ görmemişler. asus bu anlamda en ideali fiyatida cok ucuz. Bozulacak zaten bir sure sonra ama bizde halen bozulmadi. Bozulacak yenileyeceksiniz bu boyle. 50 pc nin bagli oldugu bir modem 2 yil idare etse yeter zaten ki 50 tl para bile degil fiyat olarak. Ornegin 50 tl lik airties olsa 10 gunde patlar 50 pc trafiginde. Bunun yaninda access point olarak en iyisi tplink tl 901nd dir.

olum bak giiittt.

muratbedel' Alıntı:
e-konferans' Alıntı:

olum bak giiittt.
Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar. İyilik yapan da kabahat.

e-konferans' Alıntı:

Hocam benimkimin hızı düşük şöyle 600-800 Mbps almaı düşünüyorum.

Geri