Modem tavsiyesi help

Kodla Büyü

cihanmnsl

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar üst katımda karşı dairede arkadaşla neti ortak kullanmak istiyoruz.normal bir modem var.şu taahhütler verilenlerden.aşağıda bende ağı hiç görmüyor.modem değiştirmeyi düşünülüyoruz.tavsiyeniz nedir?

görür hocam güçlendirici kullansınlar

Ekli dosyalar

• 1475_3.jpg
    1475_3.jpg
    25.5 KB · Görüntüleme: 683
TP-LINK TD-W8968 ADSL2+ 300Mbps 4 PORT 1 USB N MODEM ROUTER (kendi antenleri 3dB x 2)
+
2 tane ANTEN TP-LINK 8dBi INDOOR ANTEN TL-ANT2408CL

işini fazlasıyla görür...

yildiray hocam öncelikle teşekkürler.
laptopta zaten dediğiniz gibi kullanıyorum.ama örneğin bir odada çekiyor...diğer odalarda görmüyor bu cihaza rağmen...ayrıca tablet pc var...onu da rahat kullanabilmek adına...
acceess pointte kablo falan muhabbeti olacağından arkadaş sıcak bakmadı...ya güçlü modem ki iş görür mü bilmiyorum..yada yeni hat alcam...

pegasus777' Alıntı:
TP-LINK TD-W8968 ADSL2+ 300Mbps 4 PORT 1 USB N MODEM ROUTER (kendi antenleri 3dB x 2)
+

hocam + dan sonraki 2 tane...kısmını kullanımı hakkında bilgi verirmisiniz. 120 TL civarı üstteki tplik 8968 modeli...

cihanmnsl' Alıntı:
pegasus777' Alıntı:
+

hocam + dan sonraki 2 tane...kısmını kullanımı hakkında bilgi verirmisiniz. 120 TL civarı üstteki tplik 8968 modeli...

Hocam kendinde olan 2 anten toplam 6dB gücünde onları çıkarıp 8dB'lik 2 tane toplam 16dB takabilirsiniz. Zorunda değilsiniz ama fark ediyor çekim gücünde..

Hocam ucuz ve orta fiyattaki kablosuz cihazlar açık alanda sıkıntı çıkarmıyor da kapalı alanda arada 3 tabakadan fazla duvar-beton olunca verim alınamıyor. Bir üst dairenizde olsa kolay halledebilirdiniz de üst karşınızdaki daire olması işleri karıştırmış. Araya iki kat arasındaki kalın beton tabakası ile bir sürü duvar merdiven-asansör boşlukları girecektir.

Arkadaşınızı ikna edebilirseniz modemden sizin daireye bir kablo çekin. Sizin dairenin orta noktasına da buna benzer bir access point alın http://www.hepsiburada.com/liste/tp-lin ... goryId=410 tüm odalardan sorunsuz kullanabilirsiniz.

cihanmnsl' Alıntı:
pegasus777' Alıntı:
+

HOCAM TP LİNK DEĞİLDE EVEREST ALDIM...AYNI ÖZELLİKTE...HATTA 2 ANTEN 5db X2 ŞEKLİNDEYDİ
AMA OLMADI...ÇEKMEDİ...
ACABA BUNU MU ALAYIM...
http://www.hepsiburada.com/liste/airtie ... w%3dsearch

Bizim okulda var bundan sizin işinizi bu da görmeyecektir. Anten dB düşük. benim önerdiğimi deneyin...

LINKSYSWAG320N 300MBPS DUAL-BANT KABLOSUZ-N

Biraz pahalı gelebilir ama kalite farkını görüsünüz :) biraz daha ucuz olsun derseniz TPlink 854W olabilir.

Geri