Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Mobilde görsel tasarim yaparken ne kullaniyorsunuz.

Konu, 'Sosyal Medya, Oyunlar, Multimedya Uygulamalar' kısmında sapphire tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. sapphire

sapphire Aktif Üye

Arkadaşlar merhaba TRT Haber'in kullanmış olduğu bazı görsel materyaller (fotograf icinde cerceve) hoşuma gidiyor Bunlardan birini aşağıya ekliyorum, bu görsel Sizce hangi grafik program yada mobil program ile hazırlandı.
    öğrenciler için materyal hazırlarken özellikle görsel materyal hazırlarken kullanmış oldugunuz mobil program var mı yazabilirmisiniz.
    Acikcasi, ben canva yi kullaniyorum ancak yeterli olmuyor.

Screenshot_20200405-153521_Instagram.jpg

2. yasarcan

yasarcan Seçkin Üye Seçkin Üye

mobilde yapılmıyordur hocam çizginin içinde degrade var mobil bir yazılım bunu yapabilir mi bilemiyorum. Bu görseli corel draw veya fotoshop ile çok rahat yaparsınız

3. sapphire

sapphire Aktif Üye

Tesekkur ederim hocam, Haklisiniz ilk öyle düşündüm ama bu kadar haberi bu kadar hızlı hemde mobil için hazırlamaları zaman alan bisey olurdu masaüstünde, belki ps action yapmışlardır bilemedim simdi.. ayrıca bu tarz görselleri anadolu ajansida aynı şekilde yapıyor, ozellikle instagram ve twitir adreslerinde goruyorum. Ben hala bunun mobil programla yapıldığı kanısındayım.

4. ChatNoir

ChatNoir Üye

Bir başlık ekleyin.png
    Bu tarz büyük haber ajanslarının mobil uygulama kullandıklarını düşünmüyorum. Photoshoplarında önceden hazırladıkları mockupları yani hazır şablonları vardır.
    Canva ile benzer bir şey yapılabilir mi diye hızlıca denedim. Şablon olmadan 0'dan. Bu örnek oldu. (Degrade kutunun kenarının yuvarlak olması gerekiyodu ama 5dk ve free fotoyla bu kadar oldu) Pixlr'ında güzel bir editörü vardı diye hatırlıyorum. Bakabilirsiniz.

sapphire ve nermin_böte bunu beğendi.
  5. hbezeniroglu

hbezeniroglu Seçkin Üye Seçkin Üye

6. sumunu

sumunu Seçkin Üye Seçkin Üye

Takip

7. ogretmen_pc

ogretmen_pc Seçkin Üye Seçkin Üye

8. ugurkorkmaz

ugurkorkmaz Seçkin Üye Seçkin Üye

Mobil uygulama ve grafik programı her ikisiyle de olur hocam. Aşağıda resim üstüne yazı koymuş. Çerçevesi de basit olur.

sapphire bunu beğendi.

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal