Mitsubishi Lancer nasıl bir araba?

Kodla Büyü
hayber' Alıntı:
lancer a güzel diyen arkadaşlar daha geniş focus gibi bir araca binmemişler sanırım. ben lancer a deneme amaçlı bindim baya dar geldi. Gerçi ben 90 kilo 180 cm boyundayım belki kişiye göre değişebilir. bir de tavsiyem tutulmayan araba almayın.
Kaza - bela olmazsa 5-6 sene binmek üzere arıyorum. O yüzden 2.el piyasası çok da önceliklerim arasında değil.

mitsubishi çok güzel araba sağlam oluyo. ben de de space star diye bir modeli vardı çok rahat çok konforlu bir araçtı. mitsubishi yi tavsiye ediyorum

Ailem de dahil olmak üzere bütün çevre baskılarına rağmen 2011 Lancer 1.6 - Invite - MT / Beyaz - 24,000 km sahibi olmak üzereyim.

- Bu zamanda benzinli araç mı alınır?
- 2.eli olmayan arabaya o kadar para mı verilir?
- Satarken zarar edersin.
- Servisinde sorun yaşarsın
- Parçası çok pahalı

karşılaştığım eleştiriler.

Allah'ım utandırmaz, yüzümü kara çıkarmaz İnşallah.

girdap08' Alıntı:
Ailem de dahil olmak üzere bütün çevre baskılarına rağmen 2011 Lancer 1.6 - Invite - MT / Beyaz - 24,000 km sahibi olmak üzereyim.

- Parçası çok pahalı

Kaça anlaştın?

girdap08' Alıntı:

- Parçası çok pahalı

Haklılık var bazısında, bazısından yok ama eleştirileri salla gitsin hocam, taş gibi ve de kendine baktıran araba.
Allah kaza bela vermesin

sinefil' Alıntı:
Normalde 2.el düşünmüyordum ben de.Okuldan arkadaşın satacağını duyunca hemen aldım.Şu an 55000de sorunsuz bir araba.Sabancı Toyotaya gösterdiği ilginin onda birini gösterse uçar ama böyle olmadığına da seviniyorum açık söylemek gerekirse.Benim arabadan hepi topu 5-6 tane var buralarda.Trafikte görünce kornayla selamlıyorum Lancer sahiplerini.Ha bu arada Fiat Unodan sonra Lancer'a geçtiğim için bana arabam Hummer gibi geliyor o yüzdendir bu abartmam biraz da.Yoksa diğer markalara garezim falan yok.

mitsubishi nin sadece carisma modelini getirmişti sabancı - sonra onun da arkasında durup yenilerini getirmedi, pek üzerinde durmuyor binek oto da mistsubishi nin..

Peder beyde carisma vardı, 2000 yılında sıfır almıştı, 7 sene bindi, tık demedi araç. Motoru diğer 1.6 ları harcayacak cinsten , tepkileri anında veren bir motordu, içi genişti v.s satarken de 14. bin tl ye mi ne satmıştı . O yüzden ben bu markaya karşı önyargılı değilim, carisma 10 numara arabaydı ama lancer a hiç binmedim, incelemedim.. Lancer jetta ise carisma passat oluyor. Bir üst segment yani. O yüzden içi - dışı- konforu nedir bilmiyorum. Alınır mı - fiyatı uygunsa alınır.

hasari' Alıntı:
girdap08' Alıntı:

- Parçası çok pahalı

Kaça anlaştın?
34,500

ilk arabam olacak. Kaza bela olmazsa 5-6 sene binmeyi düşündüğümden 2.el piyasası benim için öncelikler arasında pek değil.

Hasari hocam Citroen C-Elysee ye baktınmı? dizelin en üst donanımı 2012 model 2. el bakarsan 36-38 aralığında sıfırı 41 TL.
Ben aracı inceledim iç malzeme kalitesi 1. sınıf değil ama çok kötüde değil bazı önemsiz bi kaç kusuru var (cam düğmelerinin yeri gibi) ama genel olarak gayet tatminkar.özellikle aks mesafesi büyük olduğu için arkada diz mesafesi gayet güzel iç mekan dış mekan C sınıfı araçları aratmıyor.özelliklke dış tasarımı ben çok beğendim.
Bagaj çok geniş.en üst donanım da aklınıza gelecek herşey var.motor 92 BG HDI.
ee Maraş desen pejo , citroen memeleketi,servis sorunu yok ve satarkende sorun yaşamazsınız ..bence düşünün derim

Ekli dosyalar

• 2013-Citroen-C-Elysee-Sedan-1.JPG
    2013-Citroen-C-Elysee-Sedan-1.JPG
    134.5 KB · Görüntüleme: 27,902
sinaaat' Alıntı:
Hasari hocam Citroen C-Elysee ye baktınmı? dizelin en üst donanımı 2012 model 2. el bakarsan 36-38 aralığında sıfırı 41 TL.
Ben aracı inceledim iç malzeme kalitesi 1. sınıf değil ama çok kötüde değil bazı önemsiz bi kaç kusuru var (cam düğmelerinin yeri gibi) ama genel olarak gayet tatminkar.özellikle aks mesafesi büyük olduğu için arkada diz mesafesi gayet güzel iç mekan dış mekan C sınıfı araçları aratmıyor.özelliklke dış tasarımı ben çok beğendim.
Bagaj çok geniş.en üst donanım da aklınıza gelecek herşey var.motor 92 BG HDI.
ee Maraş desen pejo , citroen memeleketi,servis sorunu yok ve satarkende sorun yaşamazsınız ..bence düşünün derim
Araba güzelmiş.
Bir ara ciddi ciddi lancer düşündüm arabayı satan elemanın biri artist artist benimle konuşunca alacağım arabadan soğudum sonrada corolla denk geldi. Şimdi iyi ki corolla almışım diyorum. Öneri için tşkler dostum. :)

Peugeot Cıtroen servisine yabancı değilim 3 sene gidip geldim. Önceki aracım Peugeot 207 idi. :)

2005 plusım var benimde iyiki bu arabayı almışım diyorum her binişimde. Yanlız bu arabaların temizini bulmak zordur buldun mu da kolay alamıyorsun. Bana pahalı almıyşsın diyenlerin hepsi arabaya hayran kaldı. Yenileri bilmem malum her yıl pek çok özelliği değişiyor ama kendi arabamı asla değişmem.

arkadaşlar bende 2004 carisma var.. ancak arabayı eşime kaptırdım..

20 tl ye kadar araba bakıyorum, alabileceğim arabalar getz, corsa, clio.... 2004-2009 arası lancer almam, 2010 lancera gücüm yetmez , durum böyle olunca şimdi bitane daha carisma almayı düşünmüyor değilim.., ya colt yada carisma.. colt alırsam eşime veririrm carisma alırsam evde 2 tane olacağı için hangisi iyise onu kendime alırım

vesselam durum bende böyle..

ghost' Alıntı:

20 tl ye kadar araba bakıyorum, alabileceğim arabalar getz, corsa, clio.... 2004-2009 arası lancer almam, 2010 lancera gücüm yetmez , durum böyle olunca şimdi bitane daha carisma almayı düşünmüyor değilim.., ya colt yada carisma.. colt alırsam eşime veririrm carisma alırsam evde 2 tane olacağı için hangisi iyise onu kendime alırım

Temiz bir fiesta da seni kurtarır gibime geliyor fakat önceliğin karizma olsun. O paraya en kral araba karizma. :)

ghost' Alıntı:

Colt alabilirsin;eminim ki memnun kalırsın hocam.. ş.içinde çok seri; dikkatli kullanımda ş.içi tüketim değerleri de gayet ekonomiktir..temiz Colt'u 18 e -19 a bulabilirsin..

bu aracı kullananlar bilenler 1.5 ve 1.6 motorun yakıtını verebilirmi.invite ve inform arasında ne gibi farklar vardır?

Hasari hocam sen şimdi o arabayı yine dağa taşa vurursun en iyisi LANCER değilde LANDROVER al :D

hakançöllü' Alıntı:
bu aracı kullananlar bilenler 1.5 ve 1.6 motorun yakıtını verebilirmi.invite ve inform arasında ne gibi farklar vardır?

1.6 invite kulanıyorum. ilk arabam olduğu için tam devirli ve ekonomik kullanamadığım halde şehir dışı 6,5 lt, şehir içi (7-7,5 lt)

1.5'lerin daha fazla yaktığı söyleniyor.

şu forumdan kafana takılan her türlü soruyu sorabilirsin.

http://mitsubishim.net/

yasarcan' Alıntı:
Hasari hocam sen şimdi o arabayı yine dağa taşa vurursun en iyisi LANCER değilde LANDROVER al :D
Memur olunca mecburen ekonomik olsun istiyoruz. Yoksa dediğin doğru. :lol:

girdap08' Alıntı:

- Parçası çok pahalı

Hocam aynı şeyleri birebir yaşadım. Aklımı çok karıştırdılar çok gelgit oldum ama sonra kararımı verdim ve insanların istediği değil kendi istediğim aracı aldım.
Şu an bir 2011 ASX intense sahibiyim. Alalı 7 ay oldu. Sadece bakım için servise uğradım. Allah utandırmasın yakıt, güvenlik, konfor, yol tutuşu vs çok memnunum. Bana bunları diyenler şimdi imrenerek bakıyorlar

Hocam mitsubishi ile ilgili şöyle diyeyim:
- Evet benzinlidir. Ama 1.6 MIVEC motor ASXde bile 100 kmde karma ortalama 7 lt tüketen çok da cimri bir motordur. Kolayca lpg takılabilir. Start stop destekli BRC my11 kit tavsiye edilir. Şahsen ben lpg taktırmadım henüz

- İkinci eli olmayan bir araba olmaz. Evet bir astra gibi ertesi gün satılmayabilir biraz bekleyebilirsiniz ama her malın bir alıcısı vardır. Bende önceden Fiat idea vardı kimsenin bilmediği küçük bir arabaydı nasıl satarım diye düşünürken 3. gün izmirden bir adam geldi aldı gitti. Bence çok takılacak bir konu değil

- Satarken zarar edip etmemek öncelikle sıfırının o anki fiyatına, aracı temiz ve bakımlı tutmanıza ve son olarak pazarlama kabiliyetinize kalmış. Şunu söyleyeyim mitsubishi bazen 1 ay içinde 2-3 kez fiyat değiştiren ilginç bir firmadır. bakarsınız bir hafta 5000 indirim yapar sonraki hafta kaldırır sonra yine indirir sonra 2000 zam yapar..

- Servis için Ankara servislerinde hiç sorun yaşamadım çok ilgili ve özenli davranıyorlar fakat diğer illerdeki servisler konusunda olumsuz yorumlar duymuştum. özellikle temsanın daha çok ticari araç sektörüne yoğunlaştığı ve bu yüzden binek araçtan anlamayan ustalar konusundan yakınıyorlardı

- Japon arabalarında parça pahalılığı kanısı dededen kalma bir kanıdır. Eskiden nakliye fiyatları parça fiyatlarını yukarı çekiyordu ister istemez fakat şu an normal. Yalnız ucuz da demiyorum, avrupa arabaları ayarında

@Parhelion 1 seneyi devirdim, garantisi daha yeni bitti. iyi ki almışım diyorum, hiç pişman olmadım Allah'a şükür.

girdap08' Alıntı:
@Parhelion 1 seneyi devirdim, garantisi daha yeni bitti. iyi ki almışım diyorum, hiç pişman olmadım Allah'a şükür.
Tarihe bakmamışım pardon :) Allah pişman etmesin hocam

Hocam çok teferruatlı bilgim yok ama performanslı ve güçlü bir araba olarak biliyorum, bende de Alfa Romeo var, genelde böyle çok bilinmeyen ve tutulmayan arabalara karşı milletimiz ön yargılıdır. efsaneler ve kulaktan dolma bilgilerle karşınıza geçip hikayeler anlatırlar benim size tavsiyem eğer hoşunuza gidiyorsa seviyorsanız alın binin, bu tür arabaları almaya cesareti olmayanların sizinde cesaretinizi kırmasına izin vermeyin...

Geri