Mitsubishi Lancer 1.6 invite

Kodla Büyü

kafkas

Süper Üye
Süper Üye
Mitsubishi Lancer 1.6 invite kullanan arkadaşlar

-Performans
-Bakım Maaliyetleri
-İşçilik

görüşlerini yazarsa sevinirim.

Performans ve tasarım 1. derece önemlidir. 40-45 bin tl bandında araba tavsiyelerine açığım.

Ben de lancerin hatchback modelini beğeniyorum ama param yetmiyor maalesef :? :? :? Performansı ve malzeme kalitesi iyi ama parçası biraz pahalı diye biliyorum.

Parçası ucuz olan kalmadı hocam :wink:

yürüyen sağlam olsun yeterli kaza bela olmadı mı bir şekilde karşılanır Allah ın izni ile

Hocam Mitsubishi alip memnun kalmayan görmedim iyice arastirip temiz arac almanizi tavsiye ederim

ozgur24' Alıntı:
Hocam Mitsubishi alip memnun kalmayan görmedim iyice arastirip temiz arac almanizi tavsiye ederim

Aynen hocam. Ama tabi kullananın yorumu da ayrıdır. Her model arabayı denedim ama mitsubishi nasip olmadı :(

Hocam 2 sene mitsuishi colta bindim çok sağlam sorunsuz araçlar ki aracim baya bi kazaliyidi 2 senede sadece 2 kez yağ değişip boğaz kelebeğini temizlettim..,mitsuishi foruma bakın derim ,servisleri çok pahalı değil bi opel wv den pahalı değildir sadece mübadilleri pek yok...o fiyat aralığına bende araç bakıyorum mitsuishi lancer 1.8 ve mazda 3 impressive arasında temiz bi araç denk dusurup almayı planlıyoruz..bakalım kısmet inşallah....mazda3 kerede özellikle impressive bakmanizi öneririm...çok donanımlı konforlu ve karizmatik...ve sorunsuz..

2011 1.6 Invite kullandım 1.5 sene.
- bakım maliyetleri ucuzdur. yağına suyuna bak yeterlidir. (parçası ucuz demiyorum dikkat edin, rutin bakımları ucuzdur.)
- bilinenin aksine servis sorunu hiç yaşamazsınız (L200 gibi ticari araçlardan ötürü neredeyse her ilde servisi vardır)
- tasarımını halen özlüyorum. gözler daima üzerinizde olur.
- düzde güzel uzar 117 Hp. Turbo değil atmosferik benzinli olduğu için yokuşta beklentinizi karşılamayabilir. (152 Nm Tork)
- 1.6 benzinli araçlar içinde şüphesiz en az yakan araçtır. benzinin 5.12 tl olduğu zamanda karma yakıt tüketimim, 0,30-0,33 arasındaydı.
- ses yalıtımı başarısızdır ama beni rahatsız etmiyordu.
- Her soruya anında cevap bulabileceğiniz bir forum topluluğu vardır.
- Sacı incedir(yeni arabaların neredeyse hepsinin böyle) ama güvenlik donanımları fulldür.
- Bilinenin aksine piyasası gayet iyidir. 2-3 kaporta hasarı yaşadığım halde, iyi bir karla ilana koyduktan 18 saat içinde noterden satışını verip çıkmıştım.
- Fiyatlar çok arttı, temiz ve uygun fiyatlı alırsanız tavsiye edebilirim. (Uygun fiyata almak çok önemli)
- LPG taktırmamıştım, taktıranlar da pek memnun değildi, taktırmaya da gerek yok.
- Sorunsuz bir motora sahiptir.
- Süspansiyonları, vitesleri biraz serttir. (Spor bir araç olduğu için)

spider23' Alıntı:
Hocam 2 sene mitsuishi colta bindim çok sağlam sorunsuz araçlar ki aracim baya bi kazaliyidi 2 senede sadece 2 kez yağ değişip boğaz kelebeğini temizlettim..,mitsuishi foruma bakın derim ,servisleri çok pahalı değil bi opel wv den pahalı değildir sadece mübadilleri pek yok...o fiyat aralığına bende araç bakıyorum mitsuishi lancer 1.8 ve mazda 3 impressive arasında temiz bi araç denk dusurup almayı planlıyoruz..bakalım kısmet inşallah....mazda3 kerede özellikle impressive bakmanizi öneririm...çok donanımlı konforlu ve karizmatik...ve sorunsuz..

Teşekkür ederim hocam cevap için :+1:

Mazdalarda hoşuma gidiyor zaten. Ama onlar biraz daha pahalı sanki :oops:

girdap08' Alıntı:
2011 1.6 Invite kullandım 1.5 sene.
- bakım maliyetleri ucuzdur. yağına suyuna bak yeterlidir. (parçası ucuz demiyorum dikkat edin, rutin bakımları ucuzdur.)
- bilinenin aksine servis sorunu hiç yaşamazsınız (L200 gibi ticari araçlardan ötürü neredeyse her ilde servisi vardır)

- tasarımını halen özlüyorum. gözler daima üzerinizde olur.
- düzde güzel uzar 117 Hp. Turbo değil atmosferik benzinli olduğu için yokuşta beklentinizi karşılamayabilir. (152 Nm Tork)
- 1.6 benzinli araçlar içinde şüphesiz en az yakan araçtır. benzinin 5.12 tl olduğu zamanda karma yakıt tüketimim, 0,30-0,33 arasındaydı.
- ses yalıtımı başarısızdır ama beni rahatsız etmiyordu.
- Her soruya anında cevap bulabileceğiniz bir forum topluluğu vardır.
- Sacı incedir(yeni arabaların neredeyse hepsinin böyle) ama güvenlik donanımları fulldür.
- Bilinenin aksine piyasası gayet iyidir. 2-3 kaporta hasarı yaşadığım halde, iyi bir karla ilana koyduktan 18 saat içinde noterden satışını verip çıkmıştım.
- Fiyatlar çok arttı, temiz ve uygun fiyatlı alırsanız tavsiye edebilirim. (Uygun fiyata almak çok önemli)
- LPG taktırmamıştım, taktıranlar da pek memnun değildi, taktırmaya da gerek yok.

Hocam tam aradığım cevaplar. :+1: Çok teşekkür ederim uzun uzun yazmışsın Allah razı olsun.
Ama alırsam lpg taktıracağım çünkü senede 25000 km yapıyorum

kafkas' Alıntı:
spider23' Alıntı:

dayanamadım ekledim bi kaç mazda 3 ;ben eşimden doalyı otomatik bakıyorum;siz düz vitesli olanlarını belki dah da ucuza bulabilirsiniz...bi ihtimal seat toledo 1.2 TSI yada 1.4 TSI larda olabilir ama lpg uyumu pek olmaz...mazdaları LPG ile kullanan çokça mazda sahibi var;işçilik-ustalık iyiyse sorun yaşamadıklarını yazmışlar..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 671/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 725/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 750/detay/

spider23' Alıntı:
kafkas' Alıntı:
spider23' Alıntı:

dayanamadım ekledim bi kaç mazda 3 ;ben eşimden doalyı otomatik bakıyorum;siz düz vitesli olanlarını belki dah da ucuza bulabilirsiniz...bi ihtimal seat toledo 1.2 TSI yada 1.4 TSI larda olabilir ama lpg uyumu pek olmaz...mazdaları LPG ile kullanan çokça mazda sahibi var;işçilik-ustalık iyiyse sorun yaşamadıklarını yazmışlar..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 671/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 725/detay/

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 750/detay/

:) Otomatik düşünmüyorum zaten hocam. İmkanım da var aslında ama arabaya 45 ten fazla vermek içime sinmiyor. Bende aşağıdakini çok beğendim

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-o ... 7527/detay

Hocam bence en iyisi volskvagen.Türkiyede en çok satılan araba.Parayı biriktirip 1.4 TDI Passat yada 2.0. TDI JETTA Al benim Volskvagen 1.4. TDI aracım var çok memnunum.Komfor süper.Motor zaten süper.En donanımsızında BlueMotion var.Araç 180 km hz da saate 1 L Benzin yakıyor.En iyisi Volskvagen.

Hocam zevk ve renk meselesi. Ben sadece japon düşünüyorum. Yada 1.5 dci motorlu bir araç olacak. :+1:

kafkas' Alıntı:
Hocam zevk ve renk meselesi. Ben sadece japon düşünüyorum. Yada 1.5 dci motorlu bir araç olacak. :+1:

Yok hocam en iyisi TDI ve TSI volskvagen.Memursan alırsın bir TSİ.Ağlatırsın asfaltı...

aLiSelim' Alıntı:
kafkas' Alıntı:

Yok hocam en iyisi TDI ve TSI volskvagen.Memursan alırsın bir TSİ.Ağlatırsın asfaltı...

Tamam hocam hemen yarın gidiyorum alıyorum golf 1.4 tsi :++: :++:

aLiSelim' Alıntı:
kafkas' Alıntı:
aLiSelim' Alıntı:
kafkas' Alıntı:

Tamam hocam hemen yarın gidiyorum alıyorum golf 1.4 tsi :++: :++:

aman hocam alırken donanım paketine dikkat et ; 4 donanım paket koymuş adamlar 3 ünde HIZ sabitleyici yok-kiminde yol bilgisayarı yok...
sonra 90 bin lira verip "hız sabitleyicisi" bile olmayan ama çok tok kapı sesli bi araç almak zorunda kalabilrisiniz :D Ayrıca LPG yi de unutmak gerekiyor....ve bazı TSI larda yağ yakma- triger kayışlarında sıkıntılar çokça dile getirilmekte tabi DSG nin kronik arızalarından bahsetmeme gerek yok sanırım

spider23' Alıntı:
aLiSelim' Alıntı:
kafkas' Alıntı:
aLiSelim' Alıntı:
kafkas' Alıntı:

Tamam hocam hemen yarın gidiyorum alıyorum golf 1.4 tsi

aman hocam alırken donanım paketine dikkat et ; 4 donanım paket koymuş adamlar 3 ünde HIZ sabitleyici yok-kiminde yol bilgisayarı yok...
sonra 90 bin lira verip "hız sabitleyicisi" bile olmayan ama çok tok kapı sesli bi araç almak zorunda kalabilrisiniz :D Ayrıca LPG yi de unutmak gerekiyor....ve bazı TSI larda yağ yakma- triger kayışlarında sıkıntılar çokça dile getirilmekte tabi DSG nin kronik arızalarından bahsetmeme gerek yok sanırım

Yok hocam zaten kesinlikle düşünmüyorum Vw yi... Öteki arkadaş ısrarla "Yok hocam en iyisi TDI ve TSI volskvagen.Memursan alırsın bir TSİ.Ağlatırsın asfaltı.." falan diyince gönlüne su serpeyim dedim :)

4 Aydır Mazda 3 otomatik kullanıyorum, gayet memnunum 4 vites olmaları biraz sorun deselerde kötü bir yanını görmedim.

Geri