Missing user-rom

Kodla Büyü

ogretmen58

Site Gezgini
merhaba arkadaşlar.Laboratuvarda bilgisayarlar vestel marka.Bilgisayar açıldığı an donuyor.Biosa da giremiyorum.Missing user-rom :? hatası veriyor.Ne yapmalıyım(Kasayı açmadan)

Kardeş Format atmayı dene.En kesin çözüm budur.Normal şartlarda biosa girebilmen lazım ama giremiyorsan ve kasada bir koruma kartı mevcutsa bilgisayar açılırken sürekli home tuşuna bas.Şifre için 12345678 gir.Oradaki ayarları bi kurcala bakalım.Belki sürekli hard diskten açılsın diye bir seçenek vardır onu kaldır.Bildiklerim bunlar kolay gelsin...

biosta first boot device bölümünü hdd yap harddisk seçili olmadığı icin öyle bir hata oluşur

biosta first boot device bölümünü hdd yap harddisk seçili olmadığı icin öyle bir hata oluşur

missing user rom

merhaba arkadaşlar. bende de missing user rom hatası çıkıyor. biosa girdim ama benim bios ta boot seçeneğinde advance kısmı yok. ilk seçeneği ide yapıyorum olmuyor diğerlerini de yapıyorum ama aynı hatayı veriyor. ben bilgisyarın içindeki kartı çıkarttım ve fıormatlayıp yükledim. sonra kartı taktım bu problem çıktı. açaba güvenlik kartını tanıtma gibi bir durum var mı? varsa nasıl yapılıyor anlatırsanız seviirim. iyi çalışmalar

missing user rom hatası güvenlik kartı olan bilgisayarlarda oluyor.
kartı çıkardığınız zaman bios a giriş yapabilirsiniz.
bios a girincede integrated pripheral settings diye bi alan var aradan ATA+Satayı aktif yapmanız lazım.
güvenlik kartı kurulumu yaparkende kart programını kurduktan sonra bilgisayar kapanacaktır, bilgisayar kapanınca kartı takıp yeniden açarsınız.
yine missing rom hatası verirsede kartı çıkarıp bios u ayarlar tekrar takarsınız sorun kalmaz

güvenlik kartını çıkardığınız an bu hata büyük bi ihtimalle gidecektir, yani kasayı açmanız gerekecek. Garanti de sorun olmuyor merak etmeyin...

arkadaşlarında dediğini gibi güvenlik kartını çıkarınca sorun düzeliyor benimde başıma gelmişti kartı çıkarınca düzeldi.ben bu şekilde 5 -6 makinanın güvenlik kartını çıkardım fakat yerine takmadım odada masamda çekmecede duruyor.onları takmasam acaba bir sorun oluşurmu bana birisi gelip bunlar ne geziyor burda dermi.

Hocam kasayı açmadan bilgisayara bişey yapamazsın.Kasayı açacaksın güvenlik kartını sokup atacaksın sorunun hallolacak. Başka bir çaren yok.

Ama benim tavsiyem güvenlik kartının çıkarmadan önce ilk önce harddiskin bağlantısını sökün..Yoksa ekrana görüntü hiç gelmez..Deneyimle sabit

Geri