"missing operation system" hatas

Kodla Büyü

bikaris

Site Gezgini
vestel öğrenci bilgisayarında norton ghost ile image alırken son işleme evet dedim. İmage ı aldıktan sonra kendi başlatması gerekirken "missing operation system" hatası verdi. Şimdi ne yapmam lazım? :( :(

Hocam bir defa başıma geldi buna benzer bir durum.

Windows xp cd'si ile bilgisayarı başlattım
windows xp kurulacak sürücü olarak c:'yi seçtim
biçimlendirme yapmadım, sürücüyü olduğu gibi bırak seçeneğini seçtim.
Kopyalanacak dosyaların listesi oluşturulup, dosyalar kopyalanmaya başladığında, birkaç saniye sonra reseti basın :D
böylelikle winxp cd'si boot kaydını yeniden oluşturuyor

cd'yi çıkarıp hdd'den boot edin

Bunu bir deneyin.

Tabi boot kaydını oluşturan bir program biliyorsanız, önce onu deneyin.

Ben bu yolla çözmüştüm.

hdd'den boot yani normal boot hocam, cd'yi çıkarıp bilgisayarın normal olarak açılmasına izin verin.

teşekkürler. Hocam yaptım ama başarısız oldum. Şimdide işletim yükleme hatası verdi. Şimdi format atmayı denedim onuda yapmıyor. Başka bir yolu varmı? :cry:

Hocam partitionlarda sorun olabilir. O zaman minixp, xp kur vs. çalışmayabiliyor.

hiren's boot cd ile bilgisayarı açın, partition tools'da 1. sırada Gpart... diye bir program var, linux tabanında çalışıyor, onunla tüm partitionları temizleyin, silin, yeniden oluşturun ve tekrar kurulumu deneyin.

Partion konusuda en başarılı ve sorun çıkarmayan program Gpart.

hocam bendeki hiren boot da partition tools'da 1. sırada Gpart değilde partition magic pro 8,05 var buradan mı yapacağım işlemi

Hocam daha geçen gün aynı hatayı aldım biraz araştırdım ve güvenlik kartından kaynaklı olduğunu öğrendim. Güvenlik kartlarını zaten fırsat oldukça çıkarıyordum, sorun yaşadığım bilgisayardan da çıkardım sorun kalmadı. Windows direk açıldı.

NOT: Güvenlik kartı yerine drive vaccine kullanıyorum.

bikaris' Alıntı:
hocam bendeki hiren boot da partition tools'da 1. sırada Gpart değilde partition magic pro 8,05 var buradan mı yapacağım işlemi

Bendeki 10.6 sanırım bundan sonraki versiyornlarda gpart var yeri değişik olsa da muhakkakvardır

sitelerde' Alıntı:
bikaris' Alıntı:

Bendeki 10.6 sanırım bundan sonraki versiyornlarda gpart var yeri değişik olsa da muhakkakvardır
Öğretmenim elimdeki sistem cd ile c sürücüsünü görmesini sağladım. Veri kaybı olmadan bilgisayarım açıldı. Yardımlarınız için çok teşekkürederim. :idea: :alkis: :++:

boteakif' Alıntı:
Hocam daha geçen gün aynı hatayı aldım biraz araştırdım ve güvenlik kartından kaynaklı olduğunu öğrendim. Güvenlik kartlarını zaten fırsat oldukça çıkarıyordum, sorun yaşadığım bilgisayardan da çıkardım sorun kalmadı. Windows direk açıldı.

NOT: Güvenlik kartı yerine drive vaccine kullanıyorum.
Öğretmenim kasayı açıp baktım. Kart yoktu benden önce çıkarılmış. Sistem cd ile c sürücüsünü görmesini sağlayarak açtım. Öneriniz için tekrar teşekkür ederim.

Bende de 2007 UBAK - Experler var. Vista yüklü. Acronis'le image alıp diğer PC'lere attım. Aynı hatayı verdi. PC'lerin orijinal format CD'sini 2-3 dakika çalıştırdım. Sonra kapatıp tekrar image attım. Hatasız çalıştı...

Siz sorununuzu halletmişsiniz ama daha sonra girecek arkadaşlara faydası olur diye bir DÜZELTME yapmak istiyorum.

İlk mesajımda Windows kura girip, "kopyalanacak dosyaların listesi oluşturuluyor" dediği anda resetleyin yazmışım.

Halbuki, dosyalar kopyalanmaya başladıktan sonra reset atmanız gerekiyormuş.

Bu durumda c: sürücünüzde windows isminde bir klasör olduğu için ikici kurulumun dosyalarını windows.0 diye bir klasöre atmaya başlıyor, biz o anda resetliyoruz.

Bilgisayarımız bundan sonra normal boot edebilirse, c: sürücüsündeki o windows.0 klasörünü silebiliriz.

İlk mesajımı da düzelticem şimdi.

Geri