Minik OZAN sizi bekliyor...

Kodla Büyü

bbayer

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Linke tıklayarak siz de destek verin. İlginiz için teşekkürler. :+1:
http://www.chip.com.tr/konu/minik-ozan-sizi-bekliyor_33798.html

Eğitim hakkı elinden alınan minik Ozan için internet seferber oldu. Siz de Ozan'a destek verin!
Ozan Barış Sanlısoy... Bu ismi daha önce duymamış olabilirsiniz. 6 yaşındaki minik Ozan, sırf otizm farklılığı yüzünden, annesi Sedef Erken ve babası Ogün Sanlısoy tarafından kayıt ettirilmek istendiği okula kabul edilmedi.

Dünyada sayısı inanılmaz boyutlara ulaşan otizm farklılığı, ne yazık ki ülkemizde de son dönemlerde çoğalmış durumda. Ancak bizim anlayamadığımız şey, bu minik çocuğun, yasalar da yanındayken, nasıl olup da okula kabul edilmemiş olması.

Her çocuk gibi, minik Ozan'ın da eğitim alma hakkı var. Ailesi, bu hakkı Ozan'ın elinden almaya çalışanlara karşı internet üzerinde bir imza kampanyası düzenlemiş durumda. Twitter'da da #Ozaniçin1imzadaSenVer tag'i ile desteklenen bu kampanyaya sizler de destek verebilirsiniz. Yapmanız gereken, buraya tıklayarak ilgili sayfaya ulaşmak ve sadece birkaç saniyede doldurabileceğiniz imza formunu imzalamak.

Lütfen unutmayalım: Bugün Ozan ve ailesinin yaşadıkları yarın herkesin başına gelebilir.

Okulun ne olduğundan bahsetmemişler. Bizde de var sevimli bir tane ama ne kalem saplaması kaldı ne ders işletmesi... Sonuçta otizmliler özel eğitime ihtiyaç duyan çocuklar.

Allah kimseyi evlat acısıyla, hasretiyle... sınamasın. Her çocuk eğitim hakkını doyasıya kullanmalı...

Bu anlamlı paylaşımın için teşekkürler kardeş. Ben formu doldurup imzaladım, sosyal ağlar yoluyla da paylaştım.

Arkadaşlar lütfen duyarsız kalmayalım!

gencotto' Alıntı:
Allah kimseyi evlat acısıyla, hasretiyle... sınamasın. Her çocuk eğitim hakkını doyasıya kullanmalı...
Bu anlamlı paylaşımın için teşekkürler kardeş. Ben formu doldurup imzaladım, sosyal ağlar yoluyla da paylaştım.
Arkadaşlar lütfen duyarsız kalmayalım!
Amin, sayın hocam.

opian' Alıntı:
Okulun ne olduğundan bahsetmemişler.
Ozan'ın hangi okula kabul edilmediği önemli değil, önemli olan eğitim hakkını kullanamıyor olması!

bbayer' Alıntı:
opian' Alıntı:
Okulun ne olduğundan bahsetmemişler.
Ozan'ın hangi okula kabul edilmediği önemli değil, önemli olan eğitim hakkını kullanamıyor olması!

Önemli hocam. Sıradan örgün eğitimde bu çocuk zarar görecek artı öğretmenine, öğrencilere, çevresine de olumsuz etkileri olacak. Adı üstünde Ozan 'ın ihtiyaç duyduğu tek şey Özel eğitim.

Geri