Mini hd uydu alıcısı tavsiyesi

Kodla Büyü

gazili

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar led tv için bir tane mini hd uydu alıcısı almayı düşünüyorum.
internette baktım pek işe yarar yorumlar bulamadım.

aradığım şu:

televizyonun arkasına takılan
şifresiz hd yayınları izleyebileceğim
atv, trt3, ntvspor, aztv gibi biss çözebilen
kullanırken sorun çıkarmayacak bir uydu alıcısı alıyorum
kullanan ve tavsiye edebilecek olan varmı acaba

piko hd 200 kullanıyoeum cok memnunum hocam. Next pembe ve cool dan iyi garanti ederim.

hocam şunu sorayım
ilk kullanmaya başlarken bir ayar veya yazılım yüklemesi gerekiyor mu acaba
biss key girileceği zaman girilmesi kolaymı veya hazırmı geliyor
kumanda çekimi nasıl

birde nerden aldınız acaba
internet mi(site?)
yoksa market mi (market?)

hocam sırayla
tak çalıştır.
internette yazılım güncelleme var bissler değişirse onu yukluyon alay bıtıyor.
kumanda cekimi harika ben tw nin altına alıcısı koydum gözükmesin diye cok iyi alıyor yinede.

ben elektroworldden 140 liraya almıştım.

botech piko 200 hd siparişi verdim az önce
electroworld
hayırlısı olsun

bayram840' Alıntı:
piko hd 200 kullanıyoeum cok memnunum hocam. Next pembe ve cool dan iyi garanti ederim.

hocam next den tam olarak hangi özellikleri üstün. bende almaya niyetlenmiştim next. otomatik çözüyor diye biliyorum biss keyleri ben next in. piko da bu durum tam olarak nasıl oluyor biraz anlatabilir misiniz ?

next minix hd black kesinlikle tavsiye ederim hocam... 150 tl kliksadaydı galiba..
bissleri rahat çözüyor, destek sitesi var zaten nextdestek diye aratıp cam dosyasını indirebilirsin.
ts formatında da flashına kaydedebilirsin. güzel. donma, ısınma vb yok.. cam gibi görüntü.

hasanemre' Alıntı:
bayram840' Alıntı:

hocam next den tam olarak hangi özellikleri üstün. bende almaya niyetlenmiştim next. otomatik çözüyor diye biliyorum biss keyleri ben next in. piko da bu durum tam olarak nasıl oluyor biraz anlatabilir misiniz ?

hocam yazılımsal olarak aynı diyebililriz ikiside çözer. pikonun sd görüntü kalitesi daha iyi.

AMSTRAD MD-109 JUNİOR HD FULL HD & EMU &USB kullanıyorum. kanal listesi hd kanallardan başlayarak yüklü geliyor. biss girmek çok kolay. Arada bir kapanıp açılma problemi yapıyor. Bunun dışında çok memnunum.

bence de şu konuyu bir hortlatalım.
..
Güncel önerileri bende bekliyorum. Bir mini hd de bana lazım olacak gibi....

4 aydır Jameson 2016 kullanıyorum. Resmi sitesi: http://www.jameson.com.tr/urun/js-2016-362.html
Teknosadan almıştım. Fiyatı 99TL: http://www.teknosa.com/urunler/110240551/jameson-js-2016-full-hd-1080p-hdmi-usb-pvr-wi-fi-r

Özelliklerine gelince;
FullHD 1080p, USB Movie, PVR, IPTV, Youtube, CCAM destekliyor.
Ayrıca ralink chipsetli USB Wifi alıcıları bağlayabiliyorsunuz. Eğer internete kablo ile bağlamak istiyorsanız RJ-45 girişli modeli (Jameson JS-2017) de var.
http://www.fullhduydu.net/downloads/Yazilimlar/Uydu_Sistemleri/Mini HD/ adresinde güncel firmware'leri bulunuyor.
Ayrıca facebook gruplarına fatura bilgilerinizle üye olup güncel CCAM server ve IPTV listeleri edinebiliyorsunuz.

Cihazın açılması 10sn kadar sürüyor. Açılınca takılı olan usb cihaz varsa otomatik tanıyor. İnterneti ayarladınız ise otomatik bağlanıyor.
Kanal geçişleri 1sn'den az sürüyor. HD kanallar zaten güzel, 1920x1080p-60hz'ye kadar görüntü verebiliyor. SD kanallar da kötü görünmüyor.
USB flash belleğe attığım .avi ve .mp4 formatlı filmlerden okumadığı olmadı. Altyazıları da türkçe karakter destekli gösterebiliyor.
Kutu içinden kısa(25cm) bir HDMI kablo da çıkıyor. Kumandasının algılamasında herhangi bir problem yok.

Sonuçta tavsiye edeceğim bir cihaz. Bu fiyatta alternatifi de yok sanırım.

Geri