Milli Eğitim Müdürlüğünde ek ders?

Kodla Büyü

cinefil

Süper Üye
Süper Üye
Seçkin Üye
Merhaba arkadaşlar. Ders karşılığını dolduramadigim için beni ilçe milli eğitim müdürlüğüne çekebilirlermis. Ilce milli eğitimde ihtiyaç varmış. İstiyorlarmis. Ben de okulda BTR olabileceğim için okulda kalmak istediğimi söyledim. İlçe milli eğitime beni çekerler ise ek dersi full mü alırım? Daha mı avantajlı olur yoksa dezavantajlı mi olur?

Ben de öyle tahmin ediyordum. Hayırlısı artık. Toplantıda müdüre iki üç defa tekrarladım istemiyorum okulda kalmak istiyorum dedim ama bilmiyorum ne olacak. Yarın toplantı yapacaklarmış.
Ek ders full olur mu peki

btr olursaniz 18 saat ekders alirsiniz nobette varsa 3 saat daha
ilcede calisirsaniz 18 saat ekders alirsiniz o kadar

full derken ek bisi alamazsaniz ama sinavlarda vs resen gorev cikma sansi artar kendinize gore ek bir cevre olur ben zamaninda calistim ilcede simdi olsa calismam bana gore degil 8 17 calisamam memur gibi birde sube müdürü ilce müdürü nazi cekiyorsun en rahati okul bence

18 saatten fazla alamazsın. İlçede olduğun için açık öğretim sınavlarından 3-5 bir şeyler alırsın. MEM de uzun yıllar çalışmış birisi olarak derim ki; UZAK DUR.

Kaç öğretmenim hiç durma, öğretmenliği basamak olarak görüyorsan tam tersini yap

Kaç öğretmenim hiç durma, öğretmenliği basamak olarak görüyorsan tam tersini yap

Hocam benim hangi şartlarda olduğumu bilmeden yorum yapmayın lütfen.. İlçe dedim ama merkeze 45 km uzak on bin nüfuslu köy gibi bir ilçenin ortaokulunda yaşadığım sıkıntıyı yazdım pişman ediyorsunuz beni...
Eğer burada durursam 6 saat dersim var. 5 tane akıllı tahta var. Akıllı tahta az diye BTR olamazsam norm fazlası olabilirim ve ondan sonra da ne olacağım da belirsiz..
Keyfimden sormadım ilçe milli eğitimde daha iyi şartlarda olur muyum diye...
Benim nasıl bir öğretmen olduğumu eski okulumdaki arkadaşlara sorarsanız öğretmenliği bir "basamak" olarak mı yoksa gerçek bir öğretmen olarak mı gördüğümü anlarsınız öğretmenim.

Öğretmenim, sizin öğretmenliğinizi sorgulamadim sorgulamam da..fakat yazdığım mesajda öğretmenliği basamak olarak kullanan insanlara hitaben yazdım...bu branş , bu meslek böyle, norm fazlası olmakta var, BT rehber olmakta var, idareci olmakta var..eğer öğretmenlik sizin tek seçiminizse norm fazlalığını, okul okul gezmeyi düşünmeyeceksiniz .kolay gelsin

okulunuzda etkileşimli tahta varsa il koordinatörü mutlaka btr görevlendirmek durumundadır bulunduğunuz ilçede birden fazla aynı durumda okul varsa bunların hepsine bakabilirsiniz ilçe mem memurluğundan daha iyidir

Geri