Milli Eğitim Bakanı cuma günü bizim okula gelebilir

Kodla Büyü

gokyuzu33

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar cuma günü Milli Eğitim Bakanı bizim okula gelebilir. bizimle ilgili sorunlara cevap olabilecek güzel bir soru sorsak.aslında birden fazla soru sormak istiyorum ama herkes soru soracağı için bizim duruma topluca cevap verebileceği güzel bir soru hazırlasak ben de sorsam....ne dersiniz...

biliyorum hocam ama en azından bizden birinden sorunumuzu duymuş olur dedim...belki vicdana gelir ..şu aralr da müfredat değişikliği gündemdeyken belki bizim için bi şeyler yapılır demiştim....

only61' Alıntı:
gelmez o okula falan görürsün :wink:
hocam ercişe gelcekmiş...bizim yan bahçeye lise için yeni bina yapıldı...lisenin açılışını yapmaya gelebilir diyorlar ercişe gelmişken....hatta ihtimaller yüksek diye duydum...bizim okulda büyük bir hazırlık var...okulumuz yeni boyandığı halde tekrar boyanıyor...her yer temizleniyor...ilçede bile büyük hazırlık var....sanki gelme ihtimali çok yüksekmiş gibi geldi bana....

hocam bakanımız sabit fikirli bir insan ve inatçı bizimde açıkcası gereksiz olduğumuzu düşünüyor ama bilgisayar öğrenmenin sanıldığı gibi internetten video izlemekle olmadığını birilerinin anlatması lazım kendisini ama size bu fırsatın verileceğini sanmam

bilişim çağında bilişimden uzak bir eğitim sistemine sahibiz. bizler çalışmak isteyen bilişim öğretmenleriyiz bu konuda yıllardır bir çalışma var diye cevap alıyoruz ama bir türlü bitmiyor gerçekten var mı böyle bir çalışma diye sorabilirsiniz. ama ben başbakana herkesin soru sormasına izin vereceklerini sanmam belki bir dosya oluşturup bunu danışmanlarına yada imkanı oldukça başbakana soruyu sorup ardından hazırladığınız dosyayı verebilirsiniz. Dernekten Burcu Hanım dan yardım alabilirsiniz.

only61' Alıntı:
Gelse de tatmin edici bir cevap olmaz. Hatta soruyu sorana cevabı bilmediği için kızabilir bile.(İlköğretimde not kalkacak mı diye soran muhabiri azarladığı gibi)

öğretmeni öğrenciler veliler idareciler vs herkes değerlendiriyor öğretmenlerde bakanı değerlendirebilecekmi.bunun için ne düşünüyor kendisi

elzonur' Alıntı:
hocam bakanımız sabit fikirli bir insan ve inatçı bizimde açıkcası gereksiz olduğumuzu düşünüyor ama bilgisayar öğrenmenin sanıldığı gibi internetten video izlemekle olmadığını birilerinin anlatması lazım kendisini ama size bu fırsatın verileceğini sanmam
bnbir fırsatını yaratacağımı düşünüyorum...biz hazırlayalım güzel bir soru...belki sorarım...soramzsam da kaybetcemiz ne olcak ki...biz sorumuzu hazırlayalım...

evrim0626' Alıntı:
bilişim çağında bilişimden uzak bir eğitim sistemine sahibiz. bizler çalışmak isteyen bilişim öğretmenleriyiz bu konuda yıllardır bir çalışma var diye cevap alıyoruz ama bir türlü bitmiyor gerçekten var mı böyle bir çalışma diye sorabilirsiniz. ama ben başbakana herkesin soru sormasına izin vereceklerini sanmam belki bir dosya oluşturup bunu danışmanlarına yada imkanı oldukça başbakana soruyu sorup ardından hazırladığınız dosyayı verebilirsiniz. Dernekten Burcu Hanım dan yardım alabilirsiniz.
burcu hanıma nasıl ulaşacağım hocam...

Bence de bulaşmamak en iyisi, tv de verdiklerinden farklı bir cevap vermez büyük ihtimal. Yine bilişim tasarım der, siz de kendinizi tutamaz yok öyle bir ders dersiniz, al başına belayı.

Eğitimde feda edilecek fert yoktur diyorsunuz ama BT Öğretmenlerini feda ediyorsunuz ! NEDEN ?
Diye Sorabilirsiniz Hocam

büyük bir yumurta (devekuşu yumurtası olabilir) tedarik edin en kısa zamanda :mrgreen:

bilişim tasrım derse ; hocam şu anda böle bi ders yok ...seneye bu şekilde bir ders mi olacak..olacaksa bu derslere bilişim ve teknoloji tasarım öğretmenleri mi gircek...vs. vs sorulabilir yani...ama bundan önce seneye görevlendirmelerin olmayacağı söleniyor... formaörlük göevlendirmesi kalkacak mı o zaman denebilir...mesai saatlerimiz ne olcak kalkarsa....

ilknurboteci' Alıntı:
only61' Alıntı:
hocam ercişe gelcekmiş...bizim yan bahçeye lise için yeni bina yapıldı...lisenin açılışını yapmaya gelebilir diyorlar ercişe gelmişken....hatta ihtimaller yüksek diye duydum...bizim okulda büyük bir hazırlık var...okulumuz yeni boyandığı halde tekrar boyanıyor...her yer temizleniyor...ilçede bile büyük hazırlık var....sanki gelme ihtimali çok yüksekmiş gibi geldi bana....

İşte ülkemizdeki zihniyet bakan gelecek okulu boyayın. Neden boyuyorsunuz okulu neden olduğunuzdan farklı gösteriyorsunuz. Okulumuz boyasız çünkü ödenek yok demeniz lazım. Askeriyede de aynısı var denetleme var boyayın temizleyin filan. Olduğumuzdan farklı gösteriyoruz hep sonra da ödenek gelmiyor diyoruz.

Teachnologist' Alıntı:
ilknurboteci' Alıntı:
only61' Alıntı:

İşte ülkemizdeki zihniyet bakan gelecek okulu boyayın. Neden boyuyorsunuz okulu neden olduğunuzdan farklı gösteriyorsunuz. Okulumuz boyasız çünkü ödenek yok demeniz lazım. Askeriyede de aynısı var denetleme var boyayın temizleyin filan. Olduğumuzdan farklı gösteriyoruz hep sonra da ödenek gelmiyor diyoruz.
hocam bu konuda benm yapabileceğim bi şey yok...zaten müdürle papazım...bi de bunları sölersem sen ne karışıyorsun der bana...

"Bilgisayar tamir etmekten bıktık. Matematikten, müziğe tüm ders alanları bilgisayarla ilerlerken, otomotivden tekstile tüm iş kolları bilgisayar üzerinden gelişirken. Neden bilgisayar dersleri kaldırılıyor? NEden BT ders kitapları güncellenmiyor? Bilgisayar öğretmenlerinin sıkıntısını giderecek bir adım neden atılmıyor.?"

bilişim öğretmenlerine gıcığınız nereden kaynaklanıyor diye bi sorun

Hocam sıkıntılarımızın belirtildiği 1 Sayfalık bir notu elden verebilirseniz mantıklı olur diye düşünüyorum.Hatta o notu bu başlıkta toplayalım.

Hocam bu bakan öğretmenleri derse sokmak için uğraşıyor malumunuz biz de derslerimzi istiyoruz, işte bu bakanı burdan yakalayarak şunu söylemenizi rica ediyorum.

Sayın Bakanım biliyoruz ki siz öğretmenleri derse sokmaya çalışıyorsunuz bu sebeple görevlendirmeleri kaldırmaya çalışıyorsunuz biz bilişim öğretmenleri de sizden dersimizi geri getirmenizi istiyoruz.Biz dersimize girmek öğrencilerimize bildiklerimizi öğretmek istiyoruz diyebilirseniz sanırım bakana etkili bir cümle kendi adımıza iletmiş oluruz.

aliu_71' Alıntı:
Hocam sıkıntılarımızın belirtildiği 1 Sayfalık bir notu elden verebilirseniz mantıklı olur diye düşünüyorum.Hatta o notu bu başlıkta toplayalım.
evt hocam ben de öle düşündüm için bu başlığı açtım zaten... ölesine sorulmuş bir soru olmasın..bizim durumumuza açıklık getircek,ses getircek bi şey olsun istedimm...ne kadar etkili olur bilemem ama denemek istedim işte....

Volkan Akçay e-konferansta 10 maddelik sorunları ileteceğini söylemişti.Bizde aynı o 10 maddeyi içeriğiyle tamamlayalım.BT ÖĞRETMENLERİNİN SORUNLARI şeklinde bir başlıkta buluşturup siz de elden verebilriseniz süper olur.

hatırlarsanız bi vatandaş ecevite yazarkasa atmıştı sizde bilgisayar kasası atın
yada bi bidon su alıp okulun çatısına çıkıp kendini yakma eylemi yapın :)

Geri