Mikrodalga fırın kullananlar...

Kodla Büyü

şibilim_ögretmeni

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Arkadaşlar mikrodalga fırın almayı düünüyorum ama bir türlü karar veremedim.
Öncelikli sorunum mikrodalga fırını amalı mıyım almamalı mıyım sağlık açısından. Biliyorsunuz zararlı olduğunu söyleyen de var tersini söyleyen de...

Genelde çocuk için kullanılacağı için ikikere düşünüyorum. Alırsam da en iyisini almak istiyorum. Bosch marka düşünüyorum. Bu konudaki tecrübelerinizi paylaşırsanız çok sevinirim.

Elektronik cihazların hepsi zararlı biliyoruz. Bende alırken tereddut ettim ama kullanmaya başlayınca iyi ki aldım dedim. Çocuk icin kullanmanızı tavsiye etmiyorum kendiniz için alacaksanız.alabilirsiniz

hocam 1 aydır kullanıyorum. çok pratik kısa sürede çok iş yapıyor.
aldığına kesinlikle pişman olmazsın ama sağlık konusuna gelince inan bende tam olarak zararlı mı zararsız mı anlayamadım.

Güvenli İnternet ve elektromanyetik alanlar isimli bir konferansa katılmıştım konuşmacılardan biri, profesör ismini hatırlayamıyorum Cerrahpaşa Tıpta Fak. çalışıyormuş.
Baz istasyonları ve mikrodalga fırınların zararlı olmadığını söylemişti

fantasio' Alıntı:
Güvenli İnternet ve elektromanyetik alanlar isimli bir konferansa katılmıştım konuşmacılardan biri, profesör ismini hatırlayamıyorum Cerrahpaşa Tıpta Fak. çalışıyormuş.

Bu konuda proflarda ikiye bölünmüş durumda sanırım. Galiba vazgeçicem.

sibilim_ogretmeni' Alıntı:
fantasio' Alıntı:

Bu konuda proflarda ikiye bölünmüş durumda sanırım. Galiba vazgeçicem.

Bilir kişiler Kim parayı çok verirse onun istediği konuşmayı yapıyorlar. Galiba vazgeçicem dedinizya aman ha öyle her söylenene uyupda herşeyden vazgeçmeyin sebzelerde meyvelerde tüm gıdalarda hormon en başta olmak üzere envayi çeşit hileler var onlarda sağlıksız yemeden içmeden de vazgeçirsin sonra bir öğretmenimizden olmayalım. :D
Arkadaşım biz arçelik MD 565S modelini kullanıyoruz. Patatesinden, kestanesine balığına kadar bir çok şeyi bırak ısıtmayı pişirme işini bile onda yapıyoruz. Çalıştırınca karşısında durmamaya dikkat ediyoruz o kadar. Sağlığımızı direk etkilemesin diye :D Saygılar

fantasio' Alıntı:

sanırım hoca buydu

Şuan cep tel.,mikrodalga vs gibi urunlerin zararlari tam olarak fark edilemiyor, yakında hissedilecektir diye düşünüyorum. Bu konu da gdo konusuyla benzer .prof.Selim şeker bey 'in söyledikleri arastirilabilir.

Re: Ynt: Mikrodalga fırın kullananlar...

fantasio' Alıntı:
Hiç sormayın.
Cep telf frekansı ile mikrodalga frekansı aynısıdır.(isteyen fırın ftekansı için arkasına bakabilir)

Ama kimse;
Mikrodalga fırına kafasını sokmaz.
Baz istasyonu yanında oturmaz
Güvenmeyin bu açıklamalara.

gönderdiği yaklaşık 2.4 ghz lik ses dalgalarıyla yiyecekteki sadece su moleküllerini harekete geçirip onları titreştiren, bu titreşimler sayesinde yiyeceklerin ısınmasını sağlayan cihazın pek de zararlı olacağını sanmıyorum. bosch marka mikrodalga fırın kullanıyorum, memnunum

Re: Ynt: Mikrodalga fırın kullananlar...

Ses dalgası değil
Uhf üst bandı, iyonize olmayan elektro manyetik radyasyonun su moleküllerini rezonansa getirmesi yolu ile sürtünerek ısıtma tekniği.
Su molekülü canlının temel taşıdır.
800 W civarında güçte mutlaka sızıntı olur.
Kaldı ki bu teknikle bir kere ısıtılan gıdadan hayır gelmez.
Isıtın ve Yemeyip 6 saat bekletin.Sonra Isıtarak yada ısıtmadan yemeye çalışın...Kesin çöpe atarsınız.

Geri