Migros'tan Telefon Almak !!!

Kodla Büyü

aslise

Site Gezgini
Bir süredir Samsung Note 3 9005 telefon bakıyordum. Baktım Migros'daki fiyat Elektronik Marketlerdeki fiyatlara göre daha uygun. Satıcı firma garantili diyordu ama Koskoca Migros ne olabilir ki dedim.
Aldım telefonu eve geldim. Taktık sim kartı sim şifresi istedi girdim. Sim ağı pin kilidini aç uyarısı geldi bu kez.
İnternetten araştırdık ki Yurt dışından gelen getirilen telefonlarda karşılaşılan bir sorunmuş. Migros'u aradık (satıştan toplam 15 dakika sonra) "İstanbul'a teknik servise göndereceğiz 1 haftaya gelir" dedi. Kan beynime sıçradı. Bir hafta sonra alsaydınız o zaman parayı dedim.
"Vazgeçtim iade etmek istiyorum" dedim "aldınız artık" dedi.
"Ürününüz kusurlu çalışmıyor" dedim "ürün sağlam teknik servise gidip açılacak sadece" dedi.
"açılmayan kullanılamayan ürünü niye satıyorsunuz?" dedim " biz satmadan paketi açılmamış ürünün çalışıp çalışmadığını nereden bilelim"
" ha yani kabul ediyorsunuz çalışmayan ürün sattığınız dedim... Baktım hala "Ürünümüz kusurlu değil. vırı vırı vırı... " diyor..
Sonuç olarak aylardır almayı düşündüğüm Note3'üm elimde ama açılmıyor...

Neyse arkadaşlar aranızda benzer bir durum yaşayan var mı? Varsa ne yaptınız? Ne yapmak gerekiyor?
Tabii bir de tavsiye Migros'tan Cep telefonu almayı düşünen varsa iki üç beş on kez daha düşünsün. Sıkıntılar tecrübe ile sabit

geçmiş olsun; samsung Türkiye garantisi vermiyor migros-kipa vs...ler bende alırken sormuştum 200-300 lira için riske girmedim vatan'dan aldım..
Adamın bana dediği kutuyu açtın telefonun ekranı kırık bile çıksa kendi anlattıkları servisle tamir ettirip sana veririz o şekilde kullanmak zorunda olursun idi..

"siz paketi açmadan ben telefonun açılmadığını nereden bilebilirim" cevabından anladım Migrosun elektronik konusundaki yetenek ve becerisini maalesef

geçmiş olsun hocam. nerden aklınıza esti de aldınız.. ? tüketici hakları sözleşmesinde geri iade vardı 14 gün içinde iade hakkımız vardı.. servise vermeyin direk iade edin. parayı da alırsınız

demek ki neymiş ?
marketten elektronik eşya alınmazmış ! ( Ucuz etin yahnisi . . . )

:verymad:

:( Ben de söyledim telefonda iade etme hakkım var diye. Ürün bozuk değil alamayız diyor telefondaki ısrarla. Marketten kendiniz aldınız, hatta paketi alıp gittiniz diyor (ürünü gördün de aldın. mesafeli sözleşme değil demek istiyor).
Benim araştırmalarıma göre de ayıplı ürünler 14 gün içinde geri verilebiliyormuş ama ürünün açılması, çalışması için ayrıca bir işleme gereksinim duyması ürünü kusurlu Ya da ayıplı ürün yapmaz mı?

bu sikayet var a karşı da önlem geliştirmişler banka veya firmalar.
müşterinin sorunu çözüldü - gibi yuvarlak bir ifade yazıyorlar cevap olarak
ne anlarsan anla.

gamer99' Alıntı:
ne anlarsan anla.
çözüldüyü siz işaretlemiyormusunuz?

Migros mekanın bir bölümünü komple elektronik eşyalara ayırıyor ve tabiri caizse burayı taşeron firmalar işletiyor, migros adamlardan kira parası alıyor. Örnek Ankara Ankamall Migros. Bu yüzden Migros yazısına aldanmayın. Kaçak mal getiren telefonculardan almanızdan hiçbir farkı yok.

ithalatçı firma garantili yazıyor hocam zaten.
Türkiye distribütörü garantili değil yani..

ithalatçı garantili mallardan uzak durmak gerektiği birkez daha tescillendi.. Umarım en kısa zamanda çözülür sorununuz

Hemen tüketici hakları mahkemesine git ve para iadesi iste..

hocam kosulsuz geri iade hakkiniz var ürünü geri verin sacmalik... bizede ders olsun marketlerden elektronik esya alinmaz...

Tekrar merhaba,
Gelişmeleri yazmak istedim:
Burada konuyu paylaştığım gün ürünü aldığım Migros'un müdürü ile konuşmamı yazmıştım. O konuşmada ben pazartesi öğleye kadar çalışacağımı, geri aramazsa iş çıkışı ilk işimin Tüketici Hakları Hakem Heyetine gitmek olacağını söylemiştim. Pazartesi öğleye doğru aradı ve ürün iadesi alacaklarını söyledi. Güya o seriyi satmayı da bırakıyorlarmış. Ellerindeki bütün Samsung Note 3'leri de geri gönderiyorlarmış. Doğru mu bilemiyorum. Ürünü (Note 3 N9005 ) iade edip bir elektronik marketten 100 tl fazla verip Note 3 N9000 aldım. Tabii ki teknik olarak N9005 daha iyiydi ve beni Migros'a götüren sebep de buydu.

Küçük bir ayrıntı ben iade işlemini yaparken 2 Migros çalışanı da (bizim duyabileceğimiz bir sesle) kendilerinin Migros'tan aldıkları telefonların arızalarından bahsediyorlardı.
Demek ki elektronik konusunda Migros'un adına güvenmek pek de doğru değilmiş.

gamer99' Alıntı:
ne anlarsan anla.
O na bende rastladım.
Ama milletinde gözü açıldı artık.Yalanlıyorlar ve kızıyorlar.
Ben olsam üstüne de bin katar, bu durumu siteye kötülerdim.Ne diye ve ne cesaretle "sorun çözüldü" diye yazıp örtbas ediyorlar? Anlamadım gitti.
Neyse konuya gelelim.
Sadece Migros değil(Gerçi Migros sorunu çözmüş) . Alışveriş dünyasında satıcıların Hepsi işi cozzuttu. Her şey satıp elinden parayı kapana kadar.Memlekette Tüketici hakkı diye bir şey kalmadı.Daha sert yasal tedbirler gerek.Ya kurumsal değil ama küçük bir firma olsaydı.
Temel Felsefe ---->ÜRÜNÜ SAT-PARAYI KAP

Cobol, size katılıyorum. Migros bile ürünü geri almamak için telefonda tartışıyor müşterisiyle.

Önemli olan telefon veya lafla geçen zaman değil.Zamanından önce (15 gün sanırım) bence en geç 7 günde, Lafla zaman geçirmek yerine, kaymakamlık hakem heyetine gitmeniz gerekirdi.

Heralde A101 Samsung ile anlaşma yaptı. Televizyon ve telefonu samsung garantisiyle her yerden ucuza satabiliyorlar...

Samsung türkiye garantisi diyorsa alınabilir. Tabii ithalatçı firma garantisine göre daha iyidir. Ancak samsung türkiye garantisi de çoğu zaman işi çözmeyebiliyor. Forumlardan araştırdığım zaman elektronik işinin tamamen şans işi olduğu kanısına vardım birkez daha

gamer99' Alıntı:
demek ki neymiş ?
marketten elektronik eşya alınmazmış ! ( Ucuz etin yahnisi . . . )

:verymad:
hocam migrosu bilmem ama A101 den alınır. herhangi bir sebep göstermeden iade edebiliyorsunuz. ben bunu beğenmedim demeniz yeterli. gecen perşembe samsung S4 gelmişti 900 tl ye. piyasada 1200 tl civarında. almak isteyen gönül rahatlığıyla alabilir bence.

fiyat yaklaşık 100 lira daha ucuz.n11 gibi yerlerden kampanya indirimleriyle yaklaşık 1000 liraya alınabiliyor.bulabilirseniz alın...

Bildigim kadariyla kosulsuz iade hakki uzak mesafe sozlesmesinde gecerli yani internetten aldigin urunde, bu durumda marketten alinan urunlerde kosulsuz iade diye birsey yok, o telefonu nerden alsaniz ayni sorunu yasayacaktiniz. telefonu marketten alinca kutusunu siz acmayin oradaki gorevliye actirip karti taktirip butun fonksiyonlarini denetin ki sorunlu urunu aninda iade edesiniz, hatta uzak mesafe sozlesmesinde de urunun satilabilirligi kaybolmamis olmali sanirim ve eger sim kart takmissaniz bu is zor, ayipli mali iade edebilmeniz icinse yetkili servisin ayipli mal diye rapor vermesi gerekir bu da epey zor bir durum.
Gecen tuketici hakem heyetine bir dilekce biraktim alti (6) ay sonra sonuclanacagini soylediler, ülkemde adelet bambaska.
Yani sonuc yine migros iyiymis, sorununuzu cozmus surundurebilirdi demek ki migrostan urun alinir :)

Son düzenleme:
Geri