microsoft word

Kodla Büyü

ali1971

Aktif Üye
Microsoft Word de yazılı 20 sayfalık metni yazdırmak istiyorum fakat, göndermiş olduğum pdf deki sıra ile veriyor. tek sayfaya veya ikisi bir sayafaya önemli değil. fakat sıra önemli. ne yapmalıyım.

Ekli dosyalar

• unit ten.rar
    434.9 KB · Görüntüleme: 51
Arkadaşlar yok mu yardım edecek birisi.
worddaki sayfaları yazdir dediğimde karışık bir sayfa ile yazdırıyor.

Hocam sanki de bi sayfaya iki sayfa yazdırırken booklet seçmişsiniz gibi karışmış. Çıktıları önlü arkalı basıp kitap gibi yapınca düzgün bi hal alıyor. Pages per sheet gibi bi seçenek olması lazım onu seçerseniz sırasıyla çıkartır. Tek tek gönderince de karışık yazdırıyor ise ilginç?

sayfalar 14cm*21cm onda bir sorun var. A5 boyutunda ayarlanmış gibi ama boyut bakınca A4 diyor.

pdf de normalde o iki sayfa bir sayfadayken boyut normal 29.7*21 ama wordde 21*15 cm olmuş. ve word de bu yinede A4 gibi gösteriyor.

bu arada neden pdf dosyasından yazdırmıyosun?

Eslivya hocamın dediği gibi
kitap gibi yapınca düzgün bi hal alıyor fakat ben normal yapmak istiyorum.
sorun değil çıktı alıp sıraya dizerim fakat yarın yine böyle bir durum başıma gelirse ne yapmalı.

receps' Alıntı:
pdf de normalde o iki sayfa bir sayfadayken boyut normal 29.7*21 ama wordde 21*15 cm olmuş. ve word de bu yinede A4 gibi gösteriyor.

bu arada neden pdf dosyasından yazdırmıyosun?
pdfde de kitap gibi karışık

Hocam yazdır dediğinde çıkan pencerede yazıcı özelliklerinde booklet seçimini kaldırın. Bir sayfada iki sayfa olmasını istiyorsanız pages per sheet benzeri bi seçenek olması lazım onu seçin. Her sayfada tek sayfa olsun istiyorsanız da none seçin. Normalde açık olan belgeyi kapatıp başka açınca bu ayarların sıfırlanması gerekiyor ama sizin bilgisayarda varsayılan ayarlar mı değiştirilmiş nedir...

Arkadaşlar sorun kağıt boyutunda ve şuan benim Word de bozuldu. Yeni belge açtığım zaman sayfayı 14,8 x 21 cm olarak açıyor ve buna A4 diyor.

bunu bi denesene hocam bende merak ettim.

Ekli dosyalar

• unit ten konu anlatımı.rar
    167 KB · Görüntüleme: 23
Geri