Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Microsoft Teamsde öğrencilerin toplantı yapması nasıl engellenir

Konu, 'Öğretmen | İdari, Hukuki ve Özlük Hakları Konuları' kısmında robotikarduino tarafından paylaşıldı.

Etiketler:
  1. robotikarduino

robotikarduino Aktif Üye

Microsoft teams 1 haftadır kullanıyoruz bugün bir öğrenci bilgileri ile giriş yaptım. Öğrenci istediği zaman toplantı yapabiliyor bunu nasıl engelleriz?

2. Efedrin

Efedrin Aktif Üye

Teams yönetim panelinizden toplantı ilkelerine gelip öğrenciler için yeni bir toplantı ilkesi oluşturabilirsiniz hocam. Aşağıdaki ayarları isteğinize göre değiştirdikten sonra,

upload_2020-10-12_20-1-36.png

kullanıcılar kısmından öğrencileri seçip yeni oluşturduğunuz toplantı ilkesini onlara atayabilirsiniz.

3. jumper34

jumper34 Site Gezgini

@Efedrin hocam merhaba, sana bir şey danışmak istiyorum, 9A diye ekip oluşturduk, bu ekip altına dersleri kanal olarak ekledik diyelim, öğretmenler birbirinin dersini izleme durumu oluyor sanırım. her ders için ayrı ekip açsak nasıl olu, 9a edebiyat, 9a mat gibi

4. Efedrin

Efedrin Aktif Üye

merhaba hocam, ekleyeceğiniz kanalların gizlilik durumunu özel yaparsanız sadece belirlediğiniz kişilerin girmesini ayarlayabilirsiniz, dersin öğretmeni ve öğrenciler gibi ama eklemek uğraştırır.

upload_2020-10-16_21-31-45.png

Bir sınıf ve kanallarını oluşturup sonra üyeleriyle birlikte ekibi kopyalamak belki daha kolay olabilir.

Eğer şube sayınız fazla değilse her ders için ekip oluşturmak da bir seçenek ama idarenin de fikrini almak iyi olur, ders takibi yaparken sıkıntı çekebilirler. Bizde şimdilik her şube için tek ekip tek kanal var.

5. jumper34

jumper34 Site Gezgini

Haklısınız hocam takip zorlaşabilir. Her sınıfa bir ekip ve ekip altında kanallar yani dersler daha sade ve anlaşılır gibi duruyor. Her dersi ekip yapsak karmaşık olur gibi.

Peki hocam şöyle tuhaf bir sorun var. Belki çözmüşsünüzdür. Öğrenci bir başka öğrencinin sesini kapatabiliyor, dersten atabiliyor hatta öğretmeni bile dersten atabiliyor :) Bunun önüne nasıl geçtiniz?

6. Efedrin

Efedrin Aktif Üye

Öğrencilerin bağlı olduğu toplantı ilkesinin ayarlarını aşağıdaki gibi yaparsanız, sunucu yetkisi alamazlar hocam.

upload_2020-10-16_22-25-33.png

Ancak bu ayar önceden planlanmış toplantıları etkilemez, öncekileri de değiştirmek isterseniz planlı toplantıyı düzenleme sayfasına girdiğinizde "toplantı seçenekleri"ne tıklayıp aşağıdaki gibi "kimler sunabilir" i "yalnızca ben" yapmak gerekiyor.

upload_2020-10-16_22-35-29.png

Bu ayar ders başladıktan sonra da yapılabilir aşağıdaki yerlere tıklayarak.

upload_2020-10-16_22-33-1.png

7. jumper34

jumper34 Site Gezgini

Allah razı olsun hocam teşekkür ederim

8. cahraz

cahraz Seçkin Üye Seçkin Üye

hocam toplantı seçeneklerini bulamadım.Lobide beklet yada sadece ben,lobi ayarları nerde?birde öğrencilerin karslık mesajlajma ve görüütülü onuşma acık onu nasıl engelleyebiliriz?

Son düzenleme: 17 Ekim 2020
  9. Efedrin

Efedrin Aktif Üye

Toplantı seçenekleri planlama sayfasında çıkmıyor, kaydettikten sonra düzenlemek için girdiğinizde çıkıyor. Tıkladığınızda yeni bir pencerede lobi ve sunucu ayarlarını görebilirsiniz.

upload_2020-10-17_19-12-43.png

Mesajlaşma için aşağıdaki ayarlara, görüntülü konuşma için bu konuya attığım ilk mesajımdaki ayarlara bakabilirsiniz.

upload_2020-10-17_19-56-32.png

10. jumper34

jumper34 Site Gezgini

Hocam öğretmen ve öğrenci rollerini nasıl ayarlamak gerekiyor? Ben öğrencileri ve öğretmenleri "kullanıcı (yönetim merkezi erişimi yok)" olarak ayarladım, başka bir rol vermeye gerek var mı?

Son düzenleme: 19 Ekim 2020

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal