Microsoft Teamsde öğrencilerin toplantı yapması nasıl engellenir

Kodla Büyü

robotikarduino

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Microsoft teams 1 haftadır kullanıyoruz bugün bir öğrenci bilgileri ile giriş yaptım. Öğrenci istediği zaman toplantı yapabiliyor bunu nasıl engelleriz?

Teams yönetim panelinizden toplantı ilkelerine gelip öğrenciler için yeni bir toplantı ilkesi oluşturabilirsiniz hocam. Aşağıdaki ayarları isteğinize göre değiştirdikten sonra,

upload_2020-10-12_20-1-36.png

kullanıcılar kısmından öğrencileri seçip yeni oluşturduğunuz toplantı ilkesini onlara atayabilirsiniz.

Teams yönetim panelinizden toplantı ilkelerine gelip öğrenciler için yeni bir toplantı ilkesi oluşturabilirsiniz hocam. Aşağıdaki ayarları isteğinize göre değiştirdikten sonra,

Ekli dosyayı görüntüle 68141

kullanıcılar kısmından öğrencileri seçip yeni oluşturduğunuz toplantı ilkesini onlara atayabilirsiniz.

@Efedrin hocam merhaba, sana bir şey danışmak istiyorum, 9A diye ekip oluşturduk, bu ekip altına dersleri kanal olarak ekledik diyelim, öğretmenler birbirinin dersini izleme durumu oluyor sanırım. her ders için ayrı ekip açsak nasıl olu, 9a edebiyat, 9a mat gibi

@Efedrin hocam merhaba, sana bir şey danışmak istiyorum, 9A diye ekip oluşturduk, bu ekip altına dersleri kanal olarak ekledik diyelim, öğretmenler birbirinin dersini izleme durumu oluyor sanırım. her ders için ayrı ekip açsak nasıl olu, 9a edebiyat, 9a mat gibi
merhaba hocam, ekleyeceğiniz kanalların gizlilik durumunu özel yaparsanız sadece belirlediğiniz kişilerin girmesini ayarlayabilirsiniz, dersin öğretmeni ve öğrenciler gibi ama eklemek uğraştırır.

upload_2020-10-16_21-31-45.png

Bir sınıf ve kanallarını oluşturup sonra üyeleriyle birlikte ekibi kopyalamak belki daha kolay olabilir.

Eğer şube sayınız fazla değilse her ders için ekip oluşturmak da bir seçenek ama idarenin de fikrini almak iyi olur, ders takibi yaparken sıkıntı çekebilirler. Bizde şimdilik her şube için tek ekip tek kanal var.

merhaba hocam, ekleyeceğiniz kanalların gizlilik durumunu özel yaparsanız sadece belirlediğiniz kişilerin girmesini ayarlayabilirsiniz, dersin öğretmeni ve öğrenciler gibi ama eklemek uğraştırır.

Ekli dosyayı görüntüle 68206

Bir sınıf ve kanallarını oluşturup sonra üyeleriyle birlikte ekibi kopyalamak belki daha kolay olabilir.

Eğer şube sayınız fazla değilse her ders için ekip oluşturmak da bir seçenek ama idarenin de fikrini almak iyi olur, ders takibi yaparken sıkıntı çekebilirler. Bizde şimdilik her şube için tek ekip tek kanal var.

Haklısınız hocam takip zorlaşabilir. Her sınıfa bir ekip ve ekip altında kanallar yani dersler daha sade ve anlaşılır gibi duruyor. Her dersi ekip yapsak karmaşık olur gibi.

Peki hocam şöyle tuhaf bir sorun var. Belki çözmüşsünüzdür. Öğrenci bir başka öğrencinin sesini kapatabiliyor, dersten atabiliyor hatta öğretmeni bile dersten atabiliyor :) Bunun önüne nasıl geçtiniz?

Öğrencilerin bağlı olduğu toplantı ilkesinin ayarlarını aşağıdaki gibi yaparsanız, sunucu yetkisi alamazlar hocam.

upload_2020-10-16_22-25-33.png

Ancak bu ayar önceden planlanmış toplantıları etkilemez, öncekileri de değiştirmek isterseniz planlı toplantıyı düzenleme sayfasına girdiğinizde "toplantı seçenekleri"ne tıklayıp aşağıdaki gibi "kimler sunabilir" i "yalnızca ben" yapmak gerekiyor.

upload_2020-10-16_22-35-29.png

Bu ayar ders başladıktan sonra da yapılabilir aşağıdaki yerlere tıklayarak.

upload_2020-10-16_22-33-1.png

Öğrencilerin bağlı olduğu toplantı ilkesinin ayarlarını aşağıdaki gibi yaparsanız, sunucu yetkisi alamazlar hocam.

Ekli dosyayı görüntüle 68207

Ancak bu ayar önceden planlanmış toplantıları etkilemez, öncekileri de değiştirmek isterseniz planlı toplantıyı düzenleme sayfasına girdiğinizde "toplantı seçenekleri"ne tıklayıp aşağıdaki gibi "kimler sunabilir" i "yalnızca ben" yapmak gerekiyor.

Ekli dosyayı görüntüle 68209

Ekli dosyayı görüntüle 68208

Allah razı olsun hocam teşekkür ederim

Ekli dosyayı görüntüle 68207

Ekli dosyayı görüntüle 68209

Ekli dosyayı görüntüle 68208
hocam toplantı seçeneklerini bulamadım.Lobide beklet yada sadece ben,lobi ayarları nerde?birde öğrencilerin karslık mesajlajma ve görüütülü onuşma acık onu nasıl engelleyebiliriz?

Son düzenleme:
Toplantı seçenekleri planlama sayfasında çıkmıyor, kaydettikten sonra düzenlemek için girdiğinizde çıkıyor. Tıkladığınızda yeni bir pencerede lobi ve sunucu ayarlarını görebilirsiniz.

upload_2020-10-17_19-12-43.png

Mesajlaşma için aşağıdaki ayarlara, görüntülü konuşma için bu konuya attığım ilk mesajımdaki ayarlara bakabilirsiniz.

upload_2020-10-17_19-56-32.png

Toplantı seçenekleri planlama sayfasında çıkmıyor, kaydettikten sonra düzenlemek için girdiğinizde çıkıyor. Tıkladığınızda yeni bir pencerede lobi ve sunucu ayarlarını görebilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 68217

Mesajlaşma için aşağıdaki ayarlara, görüntülü konuşma için bu konuya attığım ilk mesajımdaki ayarlara bakabilirsiniz.

Ekli dosyayı görüntüle 68218

Hocam öğretmen ve öğrenci rollerini nasıl ayarlamak gerekiyor? Ben öğrencileri ve öğretmenleri "kullanıcı (yönetim merkezi erişimi yok)" olarak ayarladım, başka bir rol vermeye gerek var mı?

Son düzenleme:
Geri