microsoft security essential tam olarak kaldırma !

Kodla Büyü

resul1213

Üye
merhaba arkadaşlar ben bundan 1 ay önce falan microsoft security essentials adlı bir antivirüs indirdim neyse bilgisayarıma kurdum sonra bilgisayarım çok ama çok yavaşladı bende kaldırmaya çalıştım velhasıl zorlada olsa bilgisayardan kaldırdım ama galiba tam olarak kalkmamış hala denetim masasından baktığımda bilgisayarınız bir virüs programı tarafından izleniyor diyor, ayrıca panda diye bir virüs programı var onu kurmaya çalışıyorum onuda kurmuyor önce microsoft antivirüs ü kaldırın diyor. kafayı yedim lütfen yardım edin.. !!

hocam önerinizi denemeye çalıştım ama olmadı yaw tekrar kurmaya çalışıyorum kurmuyor hata veriyor microsoft security essentials yükleme hatası diye bir hata çıkıyor :(

resul1213' Alıntı:
hocam önerinizi denemeye çalıştım ama olmadı yaw tekrar kurmaya çalışıyorum kurmuyor hata veriyor microsoft security essentials yükleme hatası diye bir hata çıkıyor :(
Diğer öneriyi deneyin birde.

hocam diğerini de denedim ama microsoft security essentials programı yok ki kaldırayım ne program ekle kaldırda ne burda :((

Regeditten kaldırın diyor microsoftun sitesinde regeditten bakıyorsun değilmi.

Aynı şey bende de var... Yeniden kurmaya kalkınca hata veriyor kurulmuyor kaldırdım "program ekle kaldır"da gözükmüyor. Önce AVG kurdum kastı bilgisayarı sonra kaldırıp Avastı kurdum bende şuan güvenlik merkezinde "bilgisayarınız 1den fazla güvenlik programıyla korunuyor" gibi bişey söylüyor...

Burada sormuştum bende...

hasari hocam o regeditten kaldırın dediği bölümü bulamadım ben, gösterirseniz sevinirim...

hocam Your Uninstal programı ile rahat bir şekilde kaldırırsınız.Şimdi bilgsayarımda kuruluydu kaldırdım.Sorunsuz kaldırıldı.

Benim adıma düzelt diye bir fix aracı var onu deneyin o olmuyorsa elle kaldıracaksınız.
http://download.microsoft.com/download/ ... t50535.msi

Elle kaldırmak için(sayfanın altlarına doğru inin):
Windows Vista veya Windows 7

' I tıklatın
, sonra da yazın Regedit içinde Arama programları ve dosyaları metin kutusu.
' I tıklatın Regedit.
Gezinti bölmesinde, Kayıt Defteri Düzenleyicisi'nin (sol bölme), sağ tıklatın Bilgisayarve i Dışa aktarma.

2. Adım: Kayıt defteri alt anahtarlarını silmek için Microsoft Security Essentials
Microsoft Güvenlik Essentials işlemini durdurun:

Görev Yöneticisi'ni açın. Bunu yapmak için çalıştırdığınız işletim sistemine uygun adımları izleyin:
Windows xp için
' I tıklatın Başlat,'ı tıklatın Çalıştır, türü Taskmgrve i TAMAM.
Windows Vista ve Windows 7 için
' I tıklatın
ve yazın Taskmgr içinde Arama programları ve dosyaları metin kutusu.
' I tıklatın Taskmgr.
' I tıklatın İşlem sekmesi.
Bul msseces.exe dosya girdi. Girdisini sağ tıklatın ve sonra tıklatın İşlemi Sonlandır. Bir onay penceresi görünürse, tıklatın İşlemi Sonlandır.

Durdur ve Microsoft Security Essentials hizmetini devre dışı bırakın:

Windows XP'de,'ı tıklatın. Başlat , veya Windows Vista veya Windows 7'yi tıklatın.
ve i Çalıştır.
Türü net stop msmpsvc, ve sonra da enter tuşuna basın.
Windows XP'de,'ı tıklatın. Başlat , veya Windows Vista veya Windows 7'yi tıklatın.
ve i Çalıştır.
Türü sc config msmpsvc start = disabled, sonra da enter tuşuna basın.

Microsoft Security Essentials çalıştırmak anahtarını silin:

ve i Çalıştır.
Türü Regeditve i TAMAM. Kullanıcı hesabı denetimi penceresi görünürse, tıklatın TAMAM.
Aşağıdaki alt anahtarı bulun:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run
Ayrıntılar bölmesinde (sağ bölme) tıklatın Microsoft Güvenlik Essentials ve i Sil.

Kalan mse kayıt defteri alt anahtarlarını silin:

ve i Çalıştır.
Türü Regeditve i TAMAM. Kullanıcı hesabı denetimi penceresi görünürse, tıklatın TAMAM.
Temel güvenlik uygulamaları HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\Windows\Current version\Uninstall\Microsoft
Ayrıntılar bölmesinde (sağ bölme) tıklatın Microsoft Güvenlik Essentialsve i Sil.
Alfasayısal tuşlar altında aşağıdaki girişler için arama, her girdisini sağ tıklatın ve sonra ' Sil bulduğunuz her örneği için:
Microsoft Antimalware hizmeti XX-XX Dil Paketi (dikkat edin, XX-XX gerçekten yüklü yerel ayar kimliği, de-Almanca mse de gibi yer tutucudur. Bu nedenle, bu anahtarı üzerinde tr yok-bize yüklemeleri)
Microsoft Antimalware
Microsoft Güvenlik Essentials
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Microsoft temel güvenlik uygulamaları
Ayrıntılar bölmesinde (sağ bölme) sağ tıklatın. Microsoft Güvenlik Essentialsve i Sil.
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Microsoft Antimalware
Ayrıntılar bölmesinde (sağ bölme) tıklatın Microsoft Antimalwareve i Sil.

Installer alt anahtarlarını silin:

ve i Çalıştır.
HKEY_CLASSES_ROOT\Installer\Products
Altında alfasayısal tuşlar ProductName alan, aşağıdaki girdileri arayın. Bulduğunuz her örneği için sayıları dikkat edin. Daha sonra her girişi sağ tıklatın ve Sil bulduğunuz her örneği için:
Microsoft Güvenlik Essentials
Microsoft Antimalware
Microsoft Antimalware hizmeti XX-XX Dil Paketi (dikkat edin, XX-XX gerçekten yüklü yerel ayar kimliği, de-Almanca mse de gibi yer tutucudur. Bu nedenle, bu anahtarı üzerinde tr yok-bize yüklemeleri)

Geri