microsoft office mi libbre office mi?

Kodla Büyü

nese1982

Hiperaktif Üye
Hiperaktif
mrb arkadaşlar bu yıl labım kapandı. sınıflarda ders işleyecem. etkileşimli tahtayla. senelerdir office anlatıyorum. güzel de gidiyo. şimdi tahtalarda libber var. ama hiç bilmiyorum. ben yine office mi anlatsam. bi de bizim öğrenciler kullandıkları konuları(Microsoft office) anlatmamı istiyorlar genelde. kitapda da Microsoft office anlatılımış. libre ye geçersemders notu felan sıkıntı oalcak gibi. sizce?

Değişim sende başlar.
Ben olsam libre office yi ciddi şekilde düşünürüm. Sonuçta temel işlevler ve sembolleri aynı.
Biz öğretmenler değişime ön ayak olmazsak kim olacak ki ?

Bir kaç yıl sonra devlet daireleri de pardus a yavaş yavaş geçer tahminimce. Şuan il mem lerde kullanılan döküman yönetim sistemi java tabanlı değişime hazır.

Hocam yeni gelen akıllı tahtalarda sadece Pardus kurulu, yanıdan libre office hediyesi.
Hocam, hiç bir ey olmasa bile, millete korsan-hırsızlık malı -korsan- MSOfis kullandıracağımıza bedava Ofis kullandırmak daha iyi değil mi?
Zaten fazla bilmeyen birine office 2003 diye yutturabiirsiniz..

ince ayar : araçlar->seçenekler ---->yükle/kayde->Genel den MS ofis uyumluluğu verebiyorsunuz.. metin belgesi->MSWord, hesap taplaosu->MSEXCEL , Sunu->MSPowerPoint diye ayar yaparsanız hiç bir farkı kalmıyor...

Lisanssız yüklenen microsoft office çok çektiriyor virüs/truva atı vs konusunda. Bu tip sorunlarla uğraşmaktansa ben libre office derim.

Hocam Adalet Bakanlığıda java alt yapılı UYAP döküman editörünü kullanıyor.

nese1982' Alıntı:
mrb arkadaşlar bu yıl labım kapandı. sınıflarda ders işleyecem. etkileşimli tahtayla. senelerdir office anlatıyorum. güzel de gidiyo. şimdi tahtalarda libber var. ama hiç bilmiyorum. ben yine office mi anlatsam. bi de bizim öğrenciler kullandıkları konuları(Microsoft office) anlatmamı istiyorlar genelde. kitapda da Microsoft office anlatılımış. libre ye geçersemders notu felan sıkıntı oalcak gibi. sizce?
Hocam aynı sıkıntıyı 3 gündür bende yaşıyorum ve düşünmekten başım ağrıdı.. Her iki durumda da sıkıntı var.. Tahtalara Microsoft Ofis yükleyecem ama bir sıkıntı olsa başımız ağrır.. Yüklemesek dediğin gibi döküman felan yok hemde piyasa hep MS Ofis..

Geri