MICHELIN Cross Climate

Kodla Büyü

CodeDitoR

Site Gezgini
Merhabalar,
malum mevsim geldi kışlık lastik lazım,
ancak MICHELIN Cross Climate 4 mevsim lastikler var.
Bu lastikler ankara koşulları için nasıldır.
Kullananların deneyimleri nedir.
kışlık alsam yaz lastiği de lazım belki 1 sezon daha gider yazlıklar ama fazlası değil
sökmesi takması sürekli bıktım ondan da.
Lastikçilerin hiçbiri 4 mevsim lastik olmaz iyi değil diyor. Acaba sökme takma ve lastik oteli paraları gidecek ondan mı bilmem yoksa samimi olarakmı söylüyorlar bilemedim.
Gidip kışlık mı alsam yoksa MICHELIN Cross Climate mi alsam?

Beyfendi nerede yaşadığınıza ve araçınızı hangi amaçla kullandığınıza bağlı olarak değişir. Belirttiğiniz lastik kış lastiği değil yaz lastiği de değil. Fakat kış ve yaz lastiğinin min. yeterliliklerine sahip bir lastik. Bulunduğunuz bölgede kar ve don olayı fazla olmuyorsa ve yazın sıcaklıklar aşırı olmuyor çok uzun mesafede araç kullanmıyorsanız mantıklı olur.

Ben her gün okula gidip geliyorum kışın bulunduğum yollarda don ve kar olma ihtimali olduğundan dolayı Nokian wr4 d modeli lastik kullanıyorum. Yaz lastiği olarak Michellin ene. silver var. Bu sene çöpe atıp mart ayı gibi cross climate lastiğini kullanacağım Yani bu lastiği yazın kullancağım. Kışın ise Nokian. Cross Climateyi yazın kullanmak istememin sebebi bulunduğum bölgede yağış çok oluyor. Yaz lasitkleri suyu görünce yol tutuş ve frenleme azaldığından dolayı güvenlik problemlerine sebep oluyor. Benim düşüncelerim bunlar.

Okuduğunuz için teşekkür ederim.

teşekkürler Sn Hocam,
Ankara' da kullanacağımı yazmıştım.
hafta içi okula git gel pek kullanmam,
hafta sonu alışveriş gezme vs.
kışın ortalama 5000 km yol yapıyorum.
o yolu da kış sonuna doğru yakın illerdeki akraba ziyaretleri

Cross Climate yaşadığın bölgeye göre değişen bir performans gösterecektir. 4 mevsim olarak satılan bu lastikler çok çetin kış şartlarında kış lastiği performansını kesinlikle göstermeyecektir. örneğin kars,erzurum, van gibi illerde performansı yetersiz kalabilir. ben de şu ab Cross Climate 'e rakip olabilecek olan goodyear Vector 4Seasons-gen 2'yi kullanıyorum. dört mevsim olarak satılan bu lastiği kullananların tavsiyesi ile almıştım. hatta almadan önce youtube'da ankara'lı bir kullanıcının odtü arazisi içinde buzlu yoldaki sürüş performansını izlemiştim. oldukça tatminkar bulduğum için aldım ve 2 senedirde kullanıyorum. şu ana kadar bi sıkıntım olmadı. senin anlayacağın Cross Climate ve Vector 4Seasons-gen 2 'den hangisini alırsan al ankara da iş görecektir.

Ben Clio aracımda bu lastiği kullandım. Daha önce kış lastiği kullanmadığım için bana iyi geldi. Aldığım lastikçi de eğer daha önce kış lastiği kullandıysan memnun kalmazsın dedi.

Astra için aldım ben. Bundan önce continental pc2(premium contact2) vardı üzerinde. Çok karda buzda kullanmadım. Şubat tatillerinde veya keyfe keder kartopu oynamak için dağlara gittiğimizde karda kışta kullandım. Onda da hiç sorun çıkartmadı. Kar performansı olarak çok değerlendirme yapamam ama asfalt performansı olarak continentalin yanından geçemez. 10-15bin daha gezerim bu lastikle. Sonra continental alır keyfime bakarım.

Sayın hocam iki senedir kullanıyorum cross climateyi prellinin kış lastiğinden iyi olduğunu söyleyebilirim.

teşekkürler. anlaşılan lastikçiler sökme takma ve saklama parası olmayacak diye tavsiye etmiyorlar

Geri