Meslek tavsiyesi

Kodla Büyü

gkhankz

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Sayın meslektaşlarım
Kendimi denemek için 10 küsür sene sonra kitaba dokunmadan üniversite sınavına girdim, okullardaki konumumuzdan vb. sebeplerden yeni bir üniversite okumaya karar verdim (7 senelik bilgisayar öğretmeniyim). Bitirir bitirmez hemen meslek değiştirmesem dahi öğretmenlikten iyice bıktığımda elimde ikinci bir seçenek olsun istiyorum.
Bilgisayar müh. düşünüyordum ancak mühendislik tamamlama programlarından dolayı piyasada çok fazla bilgisayar ve elektrik mühendisi doldu o sebeple onları eledim. Uzaktan eğitim veya açıköğretim önceliğim. İstanbul'a yakın olması kaydıyla örgün eğitim de düşünebilirim.
Sıralamam TM de 100 bin MF de 128 bin. Ygs sıralamalarım da benzer.
Endüstri müh. çok öneriliyor sizlerin önerebileceği bölümler var mı? Şimdiden teşekkür ederim ilgilenenlere

hocam en guzel oturarak bilgisayar başı bilgiyle para kazanilan meslek.grafikerlik yada mimarlik derdim. sahada belli bir yastan sonra calismak zor.

hocam sağol önerin için. Mimarlık aslında iyi para kazanılabilecek bir meslek.
Yazılım mühendisliği ve yönetim bilişim sistemleri bölümleri geleceği parlak gibi görünüyor.

Ben de kararsızdım. Şuan kararımı verdim İlköğretim Matematik Öğretmenliği okuyacağım. Bizim bölüme göre geleceği çok parlak bir bölüm.

Hastane cihazları tamirine yönelik biyomedikal cihaz teknolojileri, yada İş Güvenliği vb bölümler var, hem 2 yıllık hemde özel okulda tam burslu ikinci öğretim seçebiliyorsun.

Son zamanlarda aklımda iyice yer eden ve yeni bir meslek için yarından itibaren sınavlara hazırlık için kitap almayı düşünürken böyle bir paylaşım görmek gülümsetti beni :lol:

Şahsen ileride öğretmenlikten ve memurluktan sıkıldığımda (idareci olmayı düşünmüyorum) yada ayrılmak zorunda kalacağım biran olduğunda (son zamanlarda açığa alınan insanları gördükçe tedirgin olmamak elde değil:/ ) kendi iş yerimi-muayenehanemi açabileceğim, sağlık alanında bir meslek düşünüyorum.. durum böyle :)

Ben 18 senelik öğretmenim.Stres,ayakta durmak...ileride bunlar vucuttan çıkacak.Çok temiz,sessiz,sakin,telaşsız, oturarak çalışılan bir meslek taraftarıyım.Mimarlık,grafikerlik studyolarında adam yanına almış neskafesini yudumluyor bir gözü televizyonda eli klavyede çizim yapıyor her zaman özenmişimdir.Şu anda yönetim bilişim sistemleri yüksek lisans öğrencisi oldum.

Geri