Meslek lisesi mi? ortaokul mu?

Kodla Büyü

skrn

Aktif Üye
Arkadaşlar ben teknik eğitim mezunuyum ve okul konusunda tercihim söz konusu siz olsasınız meslek mi seçersiniz ortaokul mu? yoksa sormaya ne gerek var kesinlikle meslek mi?

hocam yatmak istiyorsan 6 8 derslikli bir ortaokula git 6 8 saat derse girersin. bitero olursan pek fazla işin olmaz. ama canın sıkılır.
ben mesleğimi birşeyler vererek ve zevk alarak devam edecen dersen mesleğe git

mesleki tatmin için meslek lisesi. lab olan ve öğrenci seviyesi yüksek olursa temelden programlama vs için ortaokul düşünülebilir.
ortaokullarda meslek lisesi dışında ki liselerde, özellikle de lab olmayan okullarda kültürcü gibi takılmaktansa ve btr olup tamircilik yapmaktansa :D meslek lisesi iyidir

Hocam bende teknik eğitim mezunuyum. Meslek lisesinde okudum. Az çok bilirim ortamı. Meslek lisesinde öğrenci kalitesi kötü gerçekten. Yani bişeyler öğretirsin evet ama nereye kadar öğrenirler orasını bilmem. Sonuçta kendini tam anlamıyla verimli hisseder misin orasını bilmem. Ama ben verimli hissetmezdim galiba.
ustad.1907 hocamız gibi bende haftada 6 dersim olan bir ortaokulda görev yapıyorum. Aynı zamanda btr yim. Btr olarak 3 okul geziyorum. Ama canım sıkılmıyor. Hatta bazen iş yetiştiremiyorum. İşim olmadığı zaman boş dersleri olan öğretmenlerle muhabbet ediyoruz. Herkesle aram iyi. Ben henüz bekar olduğum için şimdilik iyi :) Ortam filan yapıyorum :) Diğer öğretmenler derse girerken özeniyor filan. Dikkat edersen pek ortaokul öğrencilerinden bahsetmedim. Öğrenciyle pek işin olmuyor çünkü. Eğer çok dersli bir ortaokula gidersen öğrenciyle alakan çok olur. Bu durumda ortaokul öğrencileri derse daha meraklı. Bu da sana şevk veriyor. Ama dersimiz yukarıdakiler tarafından önemsenmediği için hemen şevkin çabukcak kırılıyor :( Okulda lab olması önemli. Ben kendim kurdum labımı. Lab varsa daha basit ders anlatırsın. ve kendini daha yeterli hissedersin.
Bu tamamen senin yapınla alakalı bişey aslında

Öğrenci seviyesi çok düşük olursa meslek lisesi de tat vermiyor. Yani çarpım tablosu bilmeyen öğrenciye programlama anlatmaya çalışıyorsunuz. Bilgisayar bölümünün popülaritesi de düştü son zamanlarda. Öğrenciler önce çocuk gelişimi, elektronik, makine en son bilgisayar tercih ediyor. Çünkü KPSS'de hiç bir ayrıcalık tanınmadığı için öğrenciler tercih etmiyor.

Cevaplarınız için teşekkür ederim arkadaşlar, ben daha önce ortaokuldaydım ama meslek düşünüyorum acaba doğru mu yapıyorum diye sormak istedim. Branş öğretmenlerinin ve idarecilerin tamirci gibi görmesini istemiyorum sanırım meslek lisesini seçeceğim.

uzun zaman meslek lisesinde görev yapmış biri olarak şunu söyleyebilirim öğretmenlikten keyif almak için ortaokul mesleğinden keyif almak için lise şimdi ortaokulda görev yapıyorum küçük bir ortaokul genelde liseden daha az yorulup dinleniyorum diyebilirim

ben bote mezunuyum. 8 yıldır ortaokulda çalışıyordum. bu yıl ilk kez anadolu lisesine atandım. hiç mutlu değilim. ortaokulda dersler daha zevkliydi. öğrencilerin sevgisini hissetmek çok güzeldi. lisede öğrenciler de, öğretmen ortamı da hiç iyi değil. kendime arkadaş edinemedim. şimdiki aklım olsa ortaokuldan şaşmazdım

sadbt' Alıntı:
ben bote mezunuyum. 8 yıldır ortaokulda çalışıyordum. bu yıl ilk kez anadolu lisesine atandım. hiç mutlu değilim. ortaokulda dersler daha zevkliydi. öğrencilerin sevgisini hissetmek çok güzeldi. lisede öğrenciler de, öğretmen ortamı da hiç iyi değil. kendime arkadaş edinemedim. şimdiki aklım olsa ortaokuldan şaşmazdım

Bende anadolu lisesi istemiyorum hocam orda ygs de kpss de çıkmıyor diye ciddiye alınmıyor, meslek lisesinde bir arkadaşım var oda arkadaş sıkıntısı çekiyor artık inşallah onun yanına gitmeyi düşünüyorum. Branşımız eskiden çok popülerdi şuanki ortama üzülüyorum umarım eski önemini kazanır en kısa zamanda.

hocam elektrik okuyana, makine okuyana KPSS'de bazı memurluklarda tercih yaparken bir ayrıcalık var, ama bilgisayar mezunlarına hiçbir ayrıcalık yok o yüzden veliler de öğrenciler de düşünmüyor bilgisayar bölümünü. Çünkü kamuyu düşünüyor veliler önce.

Hocalarım tamamen para odaklı hangisinde daha fazla maaşa ulaşılabilir meslek lisesinde bilişim öğretmenliğinde mi yoksa ortaokulda mı

Geri