Meslek lisesi 11. sınıfta kalan öğrencilerin durumu

Kodla Büyü

Karayeller

Aktif Üye
Geçen yıl 11. sınıf olan ve sınıfta kalan öğrenciler bu yıl alttan yeni çerçeve öğretim programına göre gelen öğrencilerin olduğu sınıfta mı okur? Dersler birbirine denk mi sayılır? Nasıl bir yol izlenir sizce?

Geçen yıl 11. sınıf olan ve sınıfta kalan öğrenciler bu yıl alttan yeni çerçeve öğretim programına göre gelen öğrencilerin olduğu sınıfta mı okur? Dersler birbirine denk mi sayılır? Nasıl bir yol izlenir sizce?
Hayır hocam yeni sistemle aynı sınıfta okumazlar. 11 de kalan ogrenciler toplam sayısı çok fazla değilse okulda bir sinifa toplanıp kültür derslerini beraber alırlar. Meslek derslerinde ayrılarak eski sistemin dersleri ile ayrı bir 11. Sınıf olarak ders görürler

Tam emin değilim ama mesem de 10 dan başlamaları gerekiyor. Böyle olursa 1 yıl daha fazladan kayıp olur o zaman.

Bizde de aynı durum var. Türkiye genelinde bir sıkıntı olduğu için bakanlık bir hamle yapmak zorunda. Bekliyoruz...

Öğrenci mağdur edilmeyecek 1 öğrenci bile olsa sınıf açılabilir diye bir yazı gelmiş okullara yaz döneminde ama yazıya ulaşamadım. Ulaşan varsa buradan paylasabilir.

iyi de norm açığı oluşturur bu durum. bence yakın okullara yönlendirilmeli öğrenciler belli başlı okullarda toplanmalı. bizde mesela lab sıkıntısı var iyice sıkıntı olacak bunu akıl edebilen bir yönetici yok mu koskoca mebte

Öğrenci mağdur edilmeyecek 1 öğrenci bile olsa sınıf açılabilir diye bir yazı gelmiş okullara yaz döneminde ama yazıya ulaşamadım. Ulaşan varsa buradan paylasabilir.

Böyle bir yazı varsa bu çok önemli. Ben ilk kez duyuyorum. Varsa elinde olan paylaşsın lütfen...

Buldum yazıyı.

Ekli dosyalar

• 432- SINIF TEKRARI YAPAN 11. SINIF ÖĞRENCİLERİNDEN ALAN-DAL sınıf oluşturma HAKKINDA 23 AĞUSTO...pdf
    156.8 KB · Görüntüleme: 128
Bu durumda biraz sıkıntılı. Diyelim 1 öğrenci var bu şekilde ve ilk 1 ay içinde okulu bıraktı. En çok o derslere giren ve haliyle tüm zümrenin derslerini etkileyecektir.

Eskilerde 22 saat ders vardı şimdikiler de 17 saat, yazıya göre eskiler derslerini 17 saat üzerinden mi görecek 22 saat mi belirsiz.

Kaldığı 22 saatlik dersleri girmesi gerekir. Ortak olan kültür derslerini de sınıfla beraber görecek diye anladım ben.

Eskilerde 22 saat ders vardı şimdikiler de 17 saat, yazıya göre eskiler derslerini 17 saat üzerinden mi görecek 22 saat mi belirsiz.

Tam tersi, belli olduğu için durum sıkıntılı. Eskiye göre 22 saat görmesi gerekir. Bir kişi için ayrı sınıf açılması demek bu.

Geri