Meslek Lisesi İlçe-İl Zümreleri ile Anadolu Liseleri İlçe-İl Zümreleri birlikte mi ayrı mı yapılır?

Kodla Büyü

mc63

Site Gezgini
Merhaba arkadaşlar. İlimizde Bilişim Teknolojileri meslek liseleri ile anadolu liseleri zümreleri ortaöğretim düzeyinde birlikte yapılıyor. Bulunduğunuz ilde uygulamalar nasıl? Bazı illerde ayrı yapıldığını duymuştum. Normal şartlar altında uygulamalar farklı dersler farklı olduğu için bana farklı zümreler olması gerektiği mantıklı geliyor ama yıllardır birlikte yapılmış. Sizde durum nedir birlikte mi ayrı mı yapılıyor?

ayrı olması lazım sanırım, bulunduğum ilde yıllardır ayrı yapılıyor. Hem müfredat farklı ayrıca staj uygulamaları, işyeri belirleme gibi durumlar da var.

her genel müdürlük kendi içinde yapar hocam. Anadolu ile meslek grubu farklı yerlere bağlıdır ayrı yapılır.

zümre ile okul adı bağlantısını anlayamadım..
zümre ders ismiyle başlar atıyorum "fen ve teknolojileri" dersi zümresi.. hangi derse maaş karşılığı giriyorsanız o derse girenler okul ilçe il zümresine başkanları katılırlar

Ders içerikleri farklı nasıl ortak zümre yapabiliyorlar.

zümre ders ismiyle başlar atıyorum "fen ve teknolojileri" dersi zümresi.. hangi derse maaş karşılığı giriyorsanız o derse girenler okul ilçe il zümresine başkanları katılırlar

Bu mantık bizim alanda işlemiyor ne yazık ki, Alan ismi aynı olmasına rağmen görev yapılan kademeler farklı olduğu için zümreler farklı olmalı. Ortaokul, lise, meslek lisesi farklı zümre yapılmalıdır.

(ilkokul, ortaokul, liseler) ve meslek liselerinin müfredatlarını hiç inceledinizmi ?

Ayrı yapılır hocam. Meslek lisesindeki gösterilen dersler ,beceri eğitimleri, MESEM vb konular ortaöğretim bilişim teknolojileri ile ilgili değil. Geçmiş senelerde de bizim burda hata yapılıyordu. Söyleye söyleye düzelttirdim.

İl ilçe zümrelerinde yazdıklarımızın okunmadığını ben bu konu sayesinde anladım, defalarca zümreye ayırmaları için yazdık şube müdürüne yüz yüze anlattık ama her sene meslek ve ortaöğretim birlikte zümre yapıyoruz, işin kötüsü meslek zümresi diye anadolu ve fen liselerine yazı da göndermiyor müdürlük. Lorem ipsum yazsak da zümreye bir anlam ifade etmiyor yani.

Benden önceki zümre başkanları da ayrı yapılması gerektiğini söylemiş ancak ayırmamışlar biraz da ben deneyeyim. Teşekkür ederim cevaplarınız için.

Ayrı yapılsada, birlikte yapılsada pek birşey değişmiyor. İl zümrelerinin illaki yüz yüze yapılması dayatmasını anlamlandıramıyorum. Çoğu zaman formalitede kalan, sadece yarım saat süren zümre toplantıları için insanlar yüzlerce kilometre yol gidiyor. Yolluk yevmiye masrafı ve tehlike içeren kara yolculuklarıda cabası. Umarım İl Milli Eğitim Müdürlükleri zümrelerin uzaktan yapılması kararı alırlar.

Geri