Meslek Liselerine atanma hakkı TEF mezunlarınındır.

Kodla Büyü
mygold' Alıntı:
hocam bilgi verdiğin için sağol. ben zaten böte programını incelemiştim. şunu söyliyeyim ki ben kesinlikle böte - tef ayrışmasına karşıyım. sadece derslerdeki somut farklılıkları ve bu iki bölümün aynı olmadığını söylüyorum. takip ettiyseniz ben diğer konulardaki mesajlarımda hep böte-tef birlikte btr'nin kadrolu olması, her okula belli sayıda norm verilmesi konusunda başvuru yapmamız gerektiğini söyledim. başka branşlardan btr olmaması konusunda girişimde bulunalım dedim. özelden bazı böte'li arkadaşlarla çok saygılı ve samimi olduğuna inandığım mesajlaşmalarım oldu. sağolsunlar çok iyi niyetlilerdi. bu branş orta vadeli gelecekte sıkıntılı günler geçirmeye aday. bu durumda böteli de tefli de ortaklaşa zarar görür. o yüzden çekişmeye son vermek lazım. farklılıkları öyle veya böyle kabul edeceğiz. hep birlikte. böte'nin meslek liselerine atanma hakkı elde etmesi gelecekteki sorunumuz çözecekse atansın ama gerçekçi olarak baktığımızda çözmeyecekse başka çözüm yolları üzerinde birlikte çalışalım. samimiyetime inanmanızı temenni ederim, ama inanmazsanız da bir şey diyemem. böte'li tef'li tüm öğretmen arkadaşlarıma sevgi, selam, muhabbet olsun. Allah yardımcımız olsun, hepimiz için hayırlısını nasip etsin. Sevgilerimle.
Hocam bu konuda yazdığım eski yorumu oku. Artik TEF yok. Teflerin kapatılmasına karşı cikmadiniz. Bundan 2 yıl sonra da son mezununu verecek ve bitecek.
Bilgisayar öğretmeni yetiştiren tek bolum artik BOTE. İleride onlar muhendisiz havasıyla okullariniza gelecek ve özel sektörde is yapamayan boş mühendisler olacaklar. Destek olun hakkımızı alalım. Bilgisayar ogretmenleri olarak hakkımızı hep birlikte savunalim.

Böle ile tef bilgisayar,esef bilgisayar karsilastirmanin hiçbir anlamı yok. MEB olaya söyle bakar: bote ders programı Bilişim teknolojileri alanı ders içeriklerini okutmak için yeterli mi yetersiz mi? Ders ders tüm alan derslerini okutmak yeterliliğine sahip olsanız meslek lisesine atanabilirsiniz. Bu konuda karar verici Meb dir. YÖK boteye ister teknik desin ister muhendis desin ister uzaylı desin Meb için hiçbir anlamı yok. Son kararı Meb verir.

hocam Allah hepimiz için hayırlısı neyse onu versin. ben karşınızda durmuyorum inanın bana yanınızdayım. çünkü aynı geminin yolcularıyız. birbirimizi anlamaya çalışalım. bazen sırf karşımızdakine kızdığımız için söylediğini anlamamak için çaba gösteriyoruz. tüm tefli ve böteli arkadaşlardan da rica ediyorum. çok fazla uzatmayalım bu konuyu. zaten dilekçeler gönderildi, süreç işliyor. sonuç ne çıkarsa hayırlısı odur. burada birbirimize olan saygımızı yitirmeyelim. sonuçta hepimiz bu camianın birer öğretmeniyiz. birbirimize üstünlük taslamamıza gerek yok. bunu hem tefli hem böteli arkadaşlarımız bazen yapıyor buna bence gerek yok. herkese sağlıklı, mutlu, huzur dolu çalışmalar diliyorum. kah ortaokullarda kah meslek liselerinde. kimin yarın ne olacağını bilemeyiz. benden bu kadar. daha fazla yorum yapmak da istemiyorum. şu anda tek dileğim buradaki tüm arkadaşların dostça birbirleriyle mesajlaşmaları. Allah hepimizin yolunu açık etsin.

egunay' Alıntı:
Böle ile tef bilgisayar,esef bilgisayar karsilastirmanin hiçbir anlamı yok. MEB olaya söyle bakar: bote ders programı Bilişim teknolojileri alanı ders içeriklerini okutmak için yeterli mi yetersiz mi? Ders ders tüm alan derslerini okutmak yeterliliğine sahip olsanız meslek lisesine atanabilirsiniz. Bu konuda karar verici Meb dir. YÖK boteye ister teknik desin ister muhendis desin ister uzaylı desin Meb için hiçbir anlamı yok. Son kararı Meb verir.
Sayın hocam o yüzden diyorumki ilerde bu ayrım mutlaka kalkacaktır.

BÖTE mezunlarının meslek liselerine atanmasına neden karşı çıkıyorsunuz anlamak güç, aldıkları eğitim olarak atanmalarına engel olacak bir durum yok...

Böteli arkadaşlar tefde okumadıkları için size çok kolay geliyor herşey. Hiç kemseyi aşağılamıyorum ya da yargılamıyorum. siz eğitim fakültesinde kızlarla gezerken biz uygulama sınavından dk (devamsızlıktan kalmak) olduğumuz derslere çalışıyoduk. Elimizde leğen bord alet çantasıyla geziyoduk fakültede. Siz kafe kafe gezerken biz 0-99 sayıcı yapıyorduk final haftasında. Siz a4 e çıktı alıp tez verdiniz, ben teze 1500tl harcadım, aylarca sanayilerde süründüm. Otobüslerda sınıfdaki kız arkadaşlarım beni tanımamazdan geliyordu, tabi siz gene kızlarla geziyordunuz. Bu demak değelki siz bunları yapamazsınız. Siz de yapardınız ama siz eğitim fakültesini seçtiniz. Zamanında bunu araştırmalıydırız. Ben meslek liseliyim bu farkı bildiğim için tef yazdım. Evet tef kapandı ama dışarda tonla tefli var. örnek atanamayan kardeşim. Bu hakkı kazansanız bile mahkemeyle bu kararı bozdurlur herşey çok net. nasıl ilköğretim matemetikle lise matematik farklı ise bu da farklı. Meb de bunu çok iyi biliyor.

arkadhan' Alıntı:
Böteli arkadaşlar tefde okumadıkları için size çok kolay geliyor herşey. Hiç kemseyi aşağılamıyorum ya da yargılamıyorum. siz eğitim fakültesinde kızlarla gezerken biz uygulama sınavından dk (devamsızlıktan kalmak) olduğumuz derslere çalışıyoduk. Elimizde leğen bord alet çantasıyla geziyoduk fakültede. Siz kafe kafe gezerken biz 0-99 sayıcı yapıyorduk final haftasında. Siz a4 e çıktı alıp tez verdiniz, ben teze 1500tl harcadım, aylarca sanayilerde süründüm. Otobüslerda sınıfdaki kız arkadaşlarım beni tanımamazdan geliyordu, tabi siz gene kızlarla geziyordunuz. Bu demak değelki siz bunları yapamazsınız. Siz de yapardınız ama siz eğitim fakültesini seçtiniz. Zamanında bunu araştırmalıydırız. Ben meslek liseliyim bu farkı bildiğim için tef yazdım. Evet tef kapandı ama dışarda tonla tefli var. örnek atanamayan kardeşim. Bu hakkı kazansanız bile mahkemeyle bu kararı bozdurlur herşey çok net. nasıl ilköğretim matemetikle lise matematik farklı ise bu da farklı. Meb de bunu çok iyi biliyor.
ilköğretim mat- lise mat gibi branşları tamamen ayıralım hocam... TEF'liler samimiyse buyrun beraber başvuralım ayıralım olsun bitsin bu tartışma...

ismailt' Alıntı:
Ozaman tefler de ortaokul ve düz liselere gidemesin herkes yerini bilsin olur mu ne dersin?
Doğru bence de öyle olsun. Zaten Tef mezunu kalmayacak bir süre sonra. BÖTE lilere mecbur kalınacak.

sekocam' Alıntı:
ismailt' Alıntı:
Ozaman tefler de ortaokul ve düz liselere gidemesin herkes yerini bilsin olur mu ne dersin?
Doğru bence de öyle olsun. Zaten Tef mezunu kalmayacak bir süre sonra. BÖTE lilere mecbur kalınacak.
Burda haklısınız. Böteli mesleğe gidemiyorsa tefli de ortaokula gidememeli. Liseler tefe ilk ve orta okullar böteye. Ilköğretem matematik le lise matematik nasıl ayrı branşlarsa bu da böyle olabilir.

Hem tef nasıl bir çırpıda kapandıysa bir çırpıda da açılır. Meb gece kapatıp sabah açtığı çok şey oluyor.

sekocam' Alıntı:
ismailt' Alıntı:
Tef mezunu kalmayacak.makine elektrik vb alanlarada mıı böteliler girecek.bilgisizlik işte.hocam avrupa vb ülkelerde oldugu gibi mühendisler bu derslere girecek ister teknoloji ister mühendislik fakültesinden mezun..aldıgınız eğitim mühendislik eğitiminin yanından geçmiyor o bakımdan siz ilköğretim vb kurumlardaki öğrencilerimize faydalı olmaya çalışacaksınız..

mygold' Alıntı:
Bilgisayar Sistemleri Öğretmenliği Ders Listesi

ÖĞRETMENLİK PROGRAMI: BİLGİSAYAR (Normal ve İkinci öğretim)

1.YARIYIL DERSLERİ DERS SAATİ
Kodu Adı Teorik Uyg/Lab Toplam Kredi AKTS
EĞT-101 ÖĞRETMENLİK MESLEĞİNE GİRİŞ 3 0 3 3 3
ENF-101 TEMEL BİLGİ TEKNOLOJİSİ KULLANIMI 2 2 4 0 3
FİZ-101 FİZİK I 3 1 4 3 3
KİM-101 KİMYA 3 1 4 3 3
MAT-101 MATEMATİK I 4 0 4 4 4
TÜR-101 TÜRK DİLİ I 2 0 2 2 2
TAR-101 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ I 2 0 2 2 2
YAD-103 YABANCI DİL I 2 0 2 2 2
İSG-101 İŞ SAĞLIĞI VE GÜVENLİĞİ 2 0 2 2 2
EBE-121 TEKNİK RESİM 2 1 3 2 4
TOPLAM 25 5 30 23 28

2.YARIYIL DERSLERİ DERS SAATİ
EĞT-102 OKUL DENEYİMİ I 1 4 5 3 3
FİZ-102 FİZİK II 3 1 4 3 3
MAT-102 MATEMATİK II 4 0 4 4 4
TÜR-102 TÜRK DİLİ II 2 0 2 2 2
TAR-102 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TAR.II 2 0 2 2 2
YAD-104 YABANCI DİL II 2 0 2 2 2
EBE-106 NESNE YÖNELİMLİ PROGRAMLAMA. GİR. 2 2 4 3 5
EBE-108 BİLGİSAYAR DONANIMI 2 2 4 3 5
EBE-120 ELEKTRONİK TEKNOLOJİSİNE GİRİŞ 3 2 5 4 6
TOPLAM 21 11 32 26 32

3.YARIYIL DERSLERİ DERS SAATİ
EĞT-201 GELİŞİM VE ÖĞRENME 3 0 3 3 3
MAT-201 MATEMATİK-III 3 0 3 3 3
YAD-203 YABANCI DİLDE OKUMA VE KONUŞMA 3 0 3 3 3
EBE-215 DEVRE ANALİZİ 3 2 5 4 7
EBE-251 MANTIK DEVRELERİ- I 2 2 4 3 6
EBE-263 BİLGİSAYAR PROGRAMLAMA DİLİ- I 2 2 4 3 6
TOPLAM 16 6 22 19 28

4.YARIYIL DERSLERİ DERS SAATİ
EĞT-202 ÖĞRETİMDE PLANLAMA VE DEĞERLEND. 3 2 5 4 4
EBE-204 MESLEKİ YABANCI DİL- I 3 0 3 3 3
EBE-202 MESLEK MATEMATİĞİ 3 0 3 3 4
EBE-220 ELEKTRONİK DEVRELER 3 2 5 4 6
EBE-250 MESLEKİ YAZILIM UYGULAMALARI 2 2 4 3 4
EBE-252 MANTIK DEVRELERİ- II 3 2 5 4 6
EBE-264 BİLGİSAYAR PROGRAMLAMA DİLİ- II 2 2 4 3 5
TOPLAM 19 10 29 24 32

5.YARIYIL DERSLERİ DERS SAATİ
EĞT-301 ÖĞRETİM TEKN.VE MATERYAL GELİŞTİ. 2 2 4 3 3
İST-301 İSTATİSTİK 2 0 2 2 2
EBE-301 MESLEKİ YABANCI DİL- II 3 0 3 3 3
EBE-357 MİKROBİLGİSAYAR MİMARİSİ VE PROGR. 3 2 5 4 6
EBE-359 VERİ YAPILARI VE ALGORİTMALAR 3 2 5 4 5
EBE-361 İŞLETİM SİSTEMLERİ 3 2 5 4 5
EBE-363 DENETİM SİSTEMLERİ- I 3 2 5 4 5
TOPLAM 19 10 29 24 29

6.YARIYIL DERSLERİ DERS SAATİ
EĞT-302 SINIF YÖNETİMİ 2 2 4 3 3
EĞT-304 ÖZEL ÖĞRETİM YÖNTEMLERİ-I 2 2 4 3 3
EKO-302 EKONOMİ 2 0 2 2 2
YAD-302 İŞ HAYATI İÇİN YABANCI DİL 3 0 3 3 3
EBE-356 DERLEYİCİ TASARIMI 3 0 3 3 3
EBE-358 MİKRO BİLGİSAYARLI SİSTEM TASARIMI 3 2 5 4 6
EBE-368 VERİ TABANI YÖNETİM SİSTEMLERİ 2 2 4 3 4
EBE-370 BİLGİSAYAR ORGANİZASYONU 3 0 3 3 3
EBE-384 ÖLÇME VE ENSTRUMANTASYON 2 2 4 3 4
TOPLAM 22 10 32 27 31

7.YARIYIL DERSLERİ DERS SAATİ
EĞT-401 OKUL DENEYİMİ-II 1 4 5 3 3
EĞT-403 ÖZEL ÖĞRETİM YÖNTEMLERİ-II 2 2 4 3 3
TİL-401 TEKNİK İLETİŞİM 2 0 2 2 2
EBE-411 BİLGİSAYAR AĞLARI- I 3 0 3 3 3
EBE-413 ÇOKLU ORTAM UYG. VE WEB TASARIMI 3 2 5 4 5
EBE-415 YAZILIM MÜHENDİSLİĞİ 2 0 2 2 2
EBE-401 BİTİRME PROJESİ -I 0 2 2 1 7
EBE-000 TEKNİK SEÇİMLİK DERS- I 2 2 4 3 4
TOPLAM 15 12 27 21 29

8.YARIYIL DERSLERİ DERS SAATİ
EĞT-402 REHBERLİK 3 0 3 3 3
KAL-402 KALİTE VE GÜVENİLİRLİK 2 0 2 2 2
EBE-412 BİLGİSAYAR AĞLARI- II 3 2 5 4 5
EBE-414 WEB PROGRAMLAMA 2 2 4 3 4
EBE-400 BİTİRME PROJESİ II (Mezuniyet Tezi) 0 2 2 1 8
EBE-000 TEKNİK SEÇİMLİK DERS- II 2 2 4 3 4
TOPLAM 14 14 28 21 31
EĞT-404 ÖĞRETMENLİK UYGULAMASI (*) 2 6 8 5 5
GENEL TOPLAM 151 78 229 185 240

(*)İşaretli dersler her yarıyılda da açılabilir. Ancak bu dersler sadece bir yarıyılda alınır.
TOPLAM SAAT: 229
TOPLAM KREDİ: 185

(*) TEKNİK SEÇİMLİK DERSLER-I(VII.YARIYIL)
Kodu Adı Teorik Uyg./Lab Toplam Kredi
EBE-421 SİSTEM PROGRAMLAMA 2 2 4 3
EBE-423 BİLGİSAYAR GRAFİĞİ 2 2 4 3
EBE-459 YAPAY ZEKAYA GİRİŞ 2 2 4 3
EBE-427 PROGRAMLANABİLİR MANTIK DEVRELERİ 2 2 4 3
EBE-429 ELEKTRONİK TİCARET UYGULAMALARI 2 2 4 3
EBE-431 SAYISAL İŞARET İŞLEME 2 2 4 3

Bilgisayar öğretmeniyim ve bu derslerin hepsini aldım.Tekrar söylüyorum süreç nasıl sonuçlanır göreceğiz. Ancak hala üstünlük,sen iyi biliyosun,öteki bilmiyor muhabbetine giren arkadaşlarımız var. Alınan derslere bakıldığında BÖTE ile aynı değiliz bu bir gerçek,ama bu üstünlük anlamına gelmiyor. Aynı değiliz diyorum,ancak üstünüz kesinlikle demiyorum. Zira bir hocamız kendisini küçümsemeye çalışan bir arkadaşa gerekli cevabı projeleriyle vermiş,kendisini ceza alanında çalım yiyen futbolcular gibi bakkala göndermiştir,hala bekliyoruz merakla gelmesini. Bu işlerin,özellikle bizim alanımızda okulla fakülteyle,üniversiteyle olmadığını çok iyi biliyorum. Lise mezunu yeğenim 5 senedir aynı yazılım firmasında benim 2 katı maaşımla çalışıyor. O yüzden ben tef okudum iyisini bilirim,ben böte okudum tefliden çok bilirim nidaları komik geliyor. Mesleğimizin,branşımızın değerini düşürmeyecek şekilde tartışabilmemiz temennisiyle.

fatherboard' Alıntı:
sekocam' Alıntı:
ismailt' Alıntı:
Tef mezunu kalmayacak.makine elektrik vb alanlarada mıı böteliler girecek.bilgisizlik işte.hocam avrupa vb ülkelerde oldugu gibi mühendisler bu derslere girecek ister teknoloji ister mühendislik fakültesinden mezun..aldıgınız eğitim mühendislik eğitiminin yanından geçmiyor o bakımdan siz ilköğretim vb kurumlardaki öğrencilerimize faydalı olmaya çalışacaksınız..
Ama siz mühendis olamayacaksiniz :) Mühendis değilsiniz. Onlar muhendis olacak. Döküntüleri, özel sektörde bir is tutturamayanlar gelip öğretmen olacak. Akillilar.

Lise öğretmenlik alanlarının kapatılmasına göz yumanlar ileride bunu nasıl içlerine sindirecek?

fatherboard' Alıntı:
sekocam' Alıntı:
ismailt' Alıntı:

Şu bir gerçek; böte/tef mezunu varken bir mühendisin(mecbur kalınmadıysa) öğretmen olarak atanmasını istemem. Özellikle eğitim fakültesi bölümlerinin çok sayıda açılmaması gerekiyor. Her branş için ihtiyaç belli. Bu insanlar mezun olunca ne yapacak. Bence konu "böte mezunu meslek lisesine atansın, atanmasından" daha derin. Yoksa kendine güvenen her böte mezunu arkadaş meslek lisesinde her derse girer. Ha buna bir düzen getirilecekse o başka.
Forumda şunu görüyorum, bazı öğretmen arkadaşlar birbirlerine maaş ek ders üzerinden yükleniyor. Bu çok kötü bir durum. Öğretmenin öğretmene ettiğini kimse etmez. Bence konu buralarda dönememeli.

Hocam niye para olayı dönememeli? Aynı işi ilköğretimde olanda yapıyor meslek lisesinde olanda... Ben her iki kurumda da çalışan biri olarak her ikisinde de yoruldum. Ancak Meslek lisesindeki kişi en az ilköğretimde çalışandan bin lira fazla alıyor?? Hak ediyor etmiyor bu konulara hiç girmeyelim. Sonuç olarak işimizi hobi olsun diye yapmıyoruz?? Maaş verilmese okullarda kaç kişi kalır?? Hepimizin ailesi var ve onları geçiminden sorumluyuz. O nedenle para olayını konuşmak kötü bir durumdur gibi bir açıklama ancak poliannacılık oynamaktır.
https://www.youtube.com/watch?v=mGewA63VPeI
Biz Meslek Lisesinde çalışan kişiler aramızda şeffaf duvar var gibi olan biteni görüyoruz ve onlara üzüm bize salatalık mantığını ve haksızlıkta olsa şükür etmelisin yorumlarını kabul etmiyorum... Hak neyse onu bulsun ondan sonra konuşalım...

mevzuat-yonetmelik-f25/bote-nin-sesini-duyurmaya-devam-etmesi-icin-evraklar-t142022.html

BaRBaRYaN' Alıntı:
Bu konu egelim83 ün konuyu güncel tutmak için SÜREKLİ YENİ KONU AÇMASI na tepki olarak açılmıştır. Ara Ara tekrar tekrar açılacaktır...

TEF Mezunu arkadaşlardan ricamdır. Lütfen konuya yorum yazmayın. Alkışlarınız tepkinizi belirtmek için yeterlidir...
:alkis:
Sende sürekli açıyorsun başlık. Şimdide seni protesto için bizde mi böyle başlık açalım hocam. Gereksiz olmuş

zulfikar1985' Alıntı:
arkadhan' Alıntı:
ilköğretim mat- lise mat gibi branşları tamamen ayıralım hocam... TEF'liler samimiyse buyrun beraber başvuralım ayıralım olsun bitsin bu tartışma...

bir tef li olarak kesinlikle destekliyorum bunu.

Bölümünün ve kendi menfaatini düşünmeyen bazı BÖTEli arkadaşlar var; yaptığı açıklama şu "BÖTE'nin Meslek Lisesine atanmasına ben karşıyım"... Sınıf Öğretmeni yan daldan Bilişim Teknolojilerine giriyor Meslek lisesine atanıyor siz daha yeterli miyiz yetmez miyiz diye düşünüp kılınızı kıpırdatmayın!.. Sayın ilgisiz bölümüm mezunları!.. 4 yıl boyunca gördüğünüz bilgisayar dersleri sizde bir alt yapı oluşturmamıştır. Meslek Lisesi, Fen lisesi gibi sürekli öğretmenleri sıkıştıran öğrencilerle dolu!.. Yeni bir dersi çalışıp öğrenmek size zor gelir!.. Aman sakın atanmayın!.. Olurda meslek liseleri Bötelilere açılırsa tercihte eder şimdi bunlar!.. Kendini düşünmüyorsun bari arkadaşlarını düşünsen??
mevzuat-yonetmelik-f25/bote-nin-sesini-duyurmaya-devam-etmesi-icin-evraklar-t142022.html

egelim83' Alıntı:
Bölümünün ve kendi menfaatini düşünmeyen bazı BÖTEli arkadaşlar var; yaptığı açıklama şu "BÖTE'nin Meslek Lisesine atanmasına ben karşıyım"... Sınıf Öğretmeni yan daldan Bilişim Teknolojilerine giriyor Meslek lisesine atanıyor siz daha yeterli miyiz yetmez miyiz diye düşünüp kılınızı kıpırdatmayın!.. Sayın ilgisiz bölümüm mezunları!.. 4 yıl boyunca gördüğünüz bilgisayar dersleri sizde bir alt yapı oluşturmamıştır. Meslek Lisesi, Fen lisesi gibi sürekli öğretmenleri sıkıştıran öğrencilerle dolu!.. Yeni bir dersi çalışıp öğrenmek size zor gelir!.. Aman sakın atanmayın!.. Olurda meslek liseleri Bötelilere açılırsa tercihte eder şimdi bunlar!.. Kendini düşünmüyorsun bari arkadaşlarını düşünsen??

hocam herkes senin gibi düşünmek zorunda mı insanları yetersizlikle tembellikle suçluyorsun.

Ben yetersizlikle suçlamıyorum aksine Meslek lisesinde çalışan biri olarak hiç bir BÖTElinin ders çalışıp kendini yetiştirdikten sonra meslek lisesinde(insanlarla diyalogu iyi ise gerçi öğretmenliğin bir kuralıdır bu) yetersiz kalacağını düşünmüyorum. Benim kızdığım daha bir adım bile atmadan yok ben yapamam diyenlere niye denedin mi? Hiç çalıştın mı? Yoksa malum mu oldu? Bir birlik sağlasak ondan sonra sonuçlarına baksak??

Bu TEF ya da BÖTE mezunlarının karşı karşıya getirilmesinin hiç gereği yok. Hepimiz öğretmenlik mesleğine gönül vermişiz. Mevzuat ne gerektiriyorsa o uygulanır. Bu konuda Tef Ya da Böte 'nin bilgi seviyesi tartışılmaz. Meb mevzuatı eğer ki imkanlar dahilinde TEF'e atama şartlarına bağlı yerler öneriyorsa ki böteye önermiyorsa burada kimsenin alınganlığına gerek yok. Eğer Yasal olarak Böte'nin bir hakkı varsa bu konu yargıya intikal eder ve sonuç dahilinde gidişat ve uygulama noktası değişir.
Üye arkadaşlarımız bu konuyu ne kadar tartışırsa tartışsın hiç ileri seviyede tartışma noktasına ulaştırmanın gereği yok. Kimi TEF'linin bilgi düzeyi iyidir ya da Böte'nin iyidir tartışılmaz. Ama her iş Meb mavzuatı dahilinde yürütülür . Eğer uygulamada bir aksaklık ya da eksiklik olduğunu düşünüyorsan yargıya intikal eder. Sonuç beklenir. Sen haklısın o haklı bu nereye kadar böyle devam edecek. Biri bir başlık açıyor. Diğerinin ona muhalefet etmesinin gereği yok.

Bu tartışmalar 10 yıllık öğretmenim heryıl olur bunlar. Ancak yazdıklarımız birilerini incitirmi diye bakmak lazım. Meslek liselerinin kaçında teknik servis dalı kaldı. hepsi veri tabanı yada web programcılıği dalları yoğunlukta peki bu dallardaki anlatılanlar böte programında yokmu? VAR. Sizin TEF dediklerinizde web programcılı dersleri varmıydı ne kadar ayrıntılı gördünüz. ....... Diye bir sürü şey sıralarsan tersdende teknik servis dalında lojikler var devreler var havya lehim regülatör falan bunlarıda böte görmedi diye iddia ediliyor. Peki tarafsız baktığınızda her iki tarafında görmediği şeyler yokmu VAR ozaman neden birbirinizle yarışıyorsunuz anlamadım.

Eğer TEF lilerin yüreği yetiyorsa BÖTE liler gibi kampanya başlatsın ne atanma kodu 1119 değilde yeni branş ortaya çıkartılsın ilköğretim bilgisayar mesleki bilgisayar branşı gibi ozaman herkes ayrılsın kendi çöplüğünde oynasın.

Sakın o zaman biz norm yok yer değiştiremiyoruz demesinler. Aranızda Binlerce elektronik bölümü mezunu olup bilisayarın B sinden anlamayan varken siz BÖTE mezunlarının meslek liselerine atanamasın muhabetinde yarışıyorsunuz. elektronik mezunları (ki ben çalıştım bunlarla) bilgisayardan ve web programlamadan anlamazlar eğitim programlarında yok.

Birazcık tutarlı olun sizleride destekleyeyim. Ama sizde varsa yoksa BÖTE liler meslek lisesine atanamsın cümlesi var.

Not: Seviyeli yazılacak cevapları dikkate alacağım.

Çok komiksiniz :puhaha: yüreğimiz yetiyorsa atanma haklarımızın kısıtlanması için kampanya başlatacakmışız :puhaha: Hadi yürekli tefliler kampanyaya ...

rcandir' Alıntı:
Bu tartışmalar 10 yıllık öğretmenim heryıl olur bunlar. Ancak yazdıklarımız birilerini incitirmi diye bakmak lazım. Meslek liselerinin kaçında teknik servis dalı kaldı. hepsi veri tabanı yada web programcılıği dalları yoğunlukta peki bu dallardaki anlatılanlar böte programında yokmu? VAR. Sizin TEF dediklerinizde web programcılı dersleri varmıydı ne kadar ayrıntılı gördünüz. ....... Diye bir sürü şey sıralarsan tersdende teknik servis dalında lojikler var devreler var havya lehim regülatör falan bunlarıda böte görmedi diye iddia ediliyor. Peki tarafsız baktığınızda her iki tarafında görmediği şeyler yokmu VAR ozaman neden birbirinizle yarışıyorsunuz anlamadım.

Eğer TEF lilerin yüreği yetiyorsa BÖTE liler gibi kampanya başlatsın ne atanma kodu 1119 değilde yeni branş ortaya çıkartılsın ilköğretim bilgisayar mesleki bilgisayar branşı gibi ozaman herkes ayrılsın kendi çöplüğünde oynasın.

Sakın o zaman biz norm yok yer değiştiremiyoruz demesinler. Aranızda Binlerce elektronik bölümü mezunu olup bilisayarın B sinden anlamayan varken siz BÖTE mezunlarının meslek liselerine atanamasın muhabetinde yarışıyorsunuz. elektronik mezunları (ki ben çalıştım bunlarla) bilgisayardan ve web programlamadan anlamazlar eğitim programlarında yok.

Birazcık tutarlı olun sizleride destekleyeyim. Ama sizde varsa yoksa BÖTE liler meslek lisesine atanamsın cümlesi var.

Not: Seviyeli yazılacak cevapları dikkate alacağım.
..
Hocam ben KANUNLA KAZANILMIŞ HAKKIMI ELLERİMLE NEDEN TESLİM EDEYİM !!!

Sen kanunen sana verilmemiş olan hakları elde etmek için saldır. Sonra benden var olan hakkımdan feraget etmemi iste. Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu....
..............
Diyorum ki
BÖTE olarak TEF den daha iyi eğitim almış OLABİLİRSİN
BÖTE mezunu olarak TEF mezunundan daha fazla kendini geliştirmiş OLABİLİRSİN
BÖTE mezunu olarak TEF mezunlarının bilmediği çoooook fazla şey biliyor OLABİLİRSİN
BöTE mezunu olarak TEF mezunlarından çoooook daha nitelikli dersler okumuş OLABİLİRSİN

ama

ÜNİVERSİTEYE GİRERKEN YAPTIĞIN TERCİH HATASININ SONUCUNU BEN ÇEKMEK ZORUNDA DEĞİLİM.

Bizim okula ucretli bote mezunu geliyor. Girdigi tum bolum derslerinde word excel powerpoint anlatiyor. Neymis universitede diger dersleri gormemis o yuzden word excel biliyormus. Bilgisayari iyi bilen bote mezunuda vardir elbet ama tanidigim bote mezunlarinin yarisindan cogu bu durumda malesef. Is kendini gelistirmede bitiyor. Surekli Word excel anlatmayla olmuyor malesef
Bence bote sadece ilkogretime, tef ve teknoloji fakultesi sadece meslek lisesine atanmali. Zaten bu bolumlerin acilma amacida bu

Geri