Meslek Liselerinde Okutulacak seçmeli dersler

Kodla Büyü

agamuratcelebi

Seçkin Üye
Seçkin Üye
arkadaşlar geçen okula yazı geldi 9. sınıflarda okutulabilecek seçmeli dersler diye bugün aradım bulamadım pekala bu 10-11-12. sınıflarda okutulabilecek seçmeli derslerin sayısı ve dersleri nerden bulabilirim.

bende 9. sınıfların var bu 10-11-12. sınıfların seçmeli dersler neler olabilir onları nerden bulabilirim

agamuratcelebi' Alıntı:
bende 9. sınıfların var bu 10-11-12. sınıfların seçmeli dersler neler olabilir onları nerden bulabilirim

bilişim alanından diğer dallarındanda olabilir herhangi bir dersin yada derslerin modüllerini seçebilirsin.. yani meslek dersini seçmeli olarak okutabilirsin.

Diyelim ki ben 10. sınıflara 2 ya da 3 saatlik meslek dersi seçmeye kalktım. Bir sıkıntı çıkar mı? Örnek 2 saat mesleki ingilizce seçtim, ya da 2 saat açık kaynak seçsem sıkıntı çıkar mı?

talim terbiye kurulunun 151 diye bir genelgesi var onun altında buldum birde bu sene 11. sınıflarda ingilizce zorunlu ders olrak gözüküyor baktınız mı hiç

tturkmen' Alıntı:
Diyelim ki ben 10. sınıflara 2 ya da 3 saatlik meslek dersi seçmeye kalktım. Bir sıkıntı çıkar mı? Örnek 2 saat mesleki ingilizce seçtim, ya da 2 saat açık kaynak seçsem sıkıntı çıkar mı?

çıkmaz. zaten öyle uygulanıyor. 9. sınıfta bile 2 saatlik bilgisayar dersi var.

tayinci42' Alıntı:
tturkmen' Alıntı:

çıkmaz. zaten öyle uygulanıyor. 9. sınıfta bile 2 saatlik bilgisayar dersi var.
Benim çekincem ders bilgi formunda 11 ve 12. sınıfta okutulması uygun diye geçiyor. O yüzden tereddüt ediyorum.

Geri