Meslek öğretmenleri olarak tüm derslerinizi mi ebaya tanımlıyorsunuz

Kodla Büyü

metex1234

Site Gezgini
Meslek öğretmenleri olarak örneğin web tasarımı dersini 12 saat olarak mı ebaya giriyordunuz. Bizim idare sadece teorik kısımlarını tanımlayın diyor.

Biz de eski ders programına göre örneğin sabahtan olan dersleri ebaya giremiyoruz. Ama dersleri yapıyoruz zoom üzerinden. Komple bir ders programını değiştirme yoluna gitmedi idare. Biz de öğleden sonra girebildiklerimizi harici ders olarak giriyoruz canlı ders kısmına ebanın.

Meslek öğretmenleri olarak örneğin web tasarımı dersini 12 saat olarak mı ebaya giriyordunuz. Bizim idare sadece teorik kısımlarını tanımlayın diyor.
evet 12 saat nesne tabanlı programlama tanımladık. eba canlı ders açılmıyor zaten sadece harici canlı ders var. oradan saatlere göre program verdiler bize ona göre tüm dersleri tanımladık. mesela 9. ve onuncu sınıfların pazartesi sabah, salı öğle ...sonu şeklinde hepsi çapraz.

bütün meslek derslerini tam saatlerine göre ebadan tanımladık

Biz de hepsini harici ders olarak tanımladık. Ancak çok gereksiz olduğunu kabul etmek lazım. Öğrenciler hiç uygulama yapmadan 12 saat sürekli teorik anlatırsak 1 ay sürmez tüm müfredat biter. Şahsen ben 3-4 ders teorik anlattıktan sonra gerisinde youtube üzerinde örnek video izleteceğim.

Bakanligin bir aciklama yapmasi gerek boyle idarelerin insiyatifinde olmamasi gerek. Ek dersi alip almayacagimiz bile belli degil

Biz de hepsini harici ders olarak tanımladık. Ancak çok gereksiz olduğunu kabul etmek lazım. Öğrenciler hiç uygulama yapmadan 12 saat sürekli teorik anlatırsak 1 ay sürmez tüm müfredat biter. Şahsen ben 3-4 ders teorik anlattıktan sonra gerisinde youtube üzerinde örnek video izleteceğim.
Orası da ayrı bir sorun. Web nesne derslerini nasıl anlatacksın? Ne anlatacaksın?

Aynı şeyi ben de düşünüyorum hocam. 12 saat Web Tasarım dersi var, çoğunda bilgisayar yok, telefondan bağlanıyor öğrenciler. Sürekli ben yapıyorum, öğrenciler izliyor. Uygulama yapamadıktan sonra ne anladım ben bu işten.

https://www.w3schools.com/ sitesinde online olarak kod yazıp sonuçlarını görebiliyorsun. Orayı mı kullandırsam dedim ama telefondan ne kadar verimli olur bilemedim. HTML, CSS için kurtarır o da hadi, okulları ikinci döneme bile zor açarlar gibi geliyor bana. ASP'ye geçince nasıl olacak bu durumda. Neyse hayırlısı bakalım.

Zoom üzerinden video takılıyor diye biliyorum hocam çok verimli olmaz sanki. Ama dediğinize sonuna kadar katılıyorum öğrencilerin çoğunun evinde bilgisayar da yok.

11. madde geregı benı okula cagırıp alanla ılgılı hıcbır ıslem yaptıramazlar demek oluyor .
EBA Canlı Destek Noktasını hazırladım gorevlı olarak adımı verdıler Sonra kat nobetı yazdılar bende bu andan ıtıbaren hıcbırseye yanıt vermem dedım sımdı ECDNoktasını ne yapacagız dıyorlar

12 saat web desrı yazıncada kamera kapalı mıc kapalı kendıme ders anlattıyorum sıstemde cocuk gorunuyor ama telefonun basında kımse olmuyor

Yeni gelen yazıya göre bize ödenmeyeceği söylendi koordinatörlüğü bu sabah.
Gelen yazıya göre öyle görünüyor hocam. Mart ayında da şeflik ve koordinatörlük ödenmeyecek dendi önce, sonradan ödenecek diye değiştirdiler. Yine öyle bir şey olur diye bekleyecez artık.

Hocam biz hepsini yapacağız. Saatlerin müsaade ettiği kadar Eba dan, gerisi diğer platformlardan.
Düşüncenize saygı duymakla birlikte, Evlerinde bilgisayar imakanı olmayan çocuklara ne düşündünüz hocam buda çocuklar arasında haksızlık oluşturuyor. Dersleri düşündüğünüzde uygulama kısımları çok gerçekçi değil. Bırakın bilgisayarı akıllı telefonu olmayan öğrencilerim mevcut. Herkesin ekonomik durumu bir olmuyor ki.

Düşüncenize saygı duymakla birlikte, Evlerinde bilgisayar imakanı olmayan çocuklara ne düşündünüz hocam buda çocuklar arasında haksızlık oluşturuyor. Dersleri düşündüğünüzde uygulama kısımları çok gerçekçi değil. Bırakın bilgisayarı akıllı telefonu olmayan öğrencilerim mevcut. Herkesin ekonomik durumu bir olmuyor ki.
Hocam size katılıyorum. Biz yapacağız dediğim okul idaremiz öyle istiyor. Yoksa bu konuda ciddi fikir ayrılıkları var ama idaremiz hepsini yapmak gerekir diyor.

Geri