Mesem Normu

Kodla Büyü

ugur_ai

Üye
Arkadaşlar merhaba, Mesem de Bilişim Teknolojileri Alanında norm açığı var. Mesem lerdeki eğitim, MTAL Bilişim Teknolojileri alanındaki eğitim programı ile aynımı. Avantaj dezavataj olarak Mesemde ki işleyiş hakkında bilgisi olan veya mesemde bilişim teknolojileri öğretmeni olarak çalışan arkadaşlarımız varsa konu hakkında kısa bir özet bilgilendirme yapabilirlermi.

Bizim bölüm bir motor mobilya gibi sanayide usta çırak mantığı ile işlemediği için öğrencilerine yer bulmak zor oluyor öğrenci sayisida çok az zaten. Dersler 1 saat btt 2 saat programlama 1 saat bil. Testekli tas. gibi az olduğu için ben memnun değilim.

Arkadaşlar merhaba, Mesem de Bilişim Teknolojileri Alanında norm açığı var. Mesem lerdeki eğitim, MTAL Bilişim Teknolojileri alanındaki eğitim programı ile aynımı. Avantaj dezavataj olarak Mesemde ki işleyiş hakkında bilgisi olan veya mesemde bilişim teknolojileri öğretmeni olarak çalışan arkadaşlarımız varsa konu hakkında kısa bir özet bilgilendirme yapabilirlermi.
Mesem normu, okulun bildiğimiz normundan ayrı mı belirleniyor? Okulun Toplam ders saati yükü, beraber hesaplanmıyor mu?

"(2) Mesleki eğitim merkezi programında alan/dal derslerine ilişkin ders yükü hesaplanırken şubeler gruplara bölünmez ve bir şubedeki öğrenci sayısının birinci fıkranın (ç) bendinde belirtilen grup oluşturma sayısının altında olması durumunda işletmelerde meslek eğitimi dersi dışındaki alan/dal dersleri ders yükü hesabına dahil edilmez. İşletmelerde meslek eğitimi ders yükü hesaplanırken meslek alanındaki tüm sınıf seviyelerinde kayıtlı toplam çırak sayısı;
a) 10-41 çırağa kadar 1,
b) 41-81 çırağa kadar 2,
c) 81-121 çırağa kadar 3,
ç) 121-161 çırağa kadar 4,
d) 161-201 çırağa kadar 5,
e) 201-241 çırağa kadar 6,
f) 241-281 çırağa kadar 7,
g) 281-321 çırağa kadar 8,
ğ) 321-361 çırağa kadar 9,
h) 361-401 çırağa kadar 10,
ı) 401-441 çırağa kadar 11,
i) 441 ve daha fazla çırak için 12,
olacak şekilde gruplandırılır. İşletmelerde meslek eğitimi ders yükü çerçeve öğretim programında yer alan işletmelerde meslek eğitimi ders saati ile grup sayısının çarpımı sonucu bulunur."

Her grup sayısına 32 saat ders yükü giriliyor. 1 grup oluşursa 32, 2 grup oluşursa 64 .... şeklinde giriliyor

Geri