Merkezi hizmet ici egitim kursları

Kodla Büyü

yesimk06

Süper Üye
Süper Üye
Normalde hizmet ici egitimlere ders sati dısında katılmamız gerekiyor sanirim. Ya da ders saatine denk gelirse onaylanmıyor idare tarafından. Merkezi kurslarda da mı aynı şey geçerli?

realxtraz' Alıntı:
Mahalli hizmetiçiler kaymakamlık veya valilik onayı ile yapılır. Eğer hizmetiçi eğitimin olduğu saatte okulda dersiniz varsa görevli izinli sayılırsınız. Ancak Mahalli Hizmetiçi Eğitimler olabildiğince ders saatine denk gelmeyecek şekilde planlanır. bir de pek çok idareci de öğretmenin dersi varken eğitime çağrılmasına sıcak bakmaz. Resen çağrılırsanız idare mecbur kalır gönderir ancak isteğe bağlı bir başvuru söz konusu ise ders saatiniz dolayısı ile sorun oluşturabilir. Bu konuda detaylı bilgi sahibi değilim yani idarenin adamın dersi var bu eğitimi almasını istemiyorum diyebilme hakkı var mı yok mu.

Merkezi hizmetiçiler ise bakanlık onayı ile düzenlenir. Yine görevli izinli sayılırsınız. Ek dersinizi yapmış sayılırsınız ve mesai saatlerinde olur. Yolluğunuz masraflarınız belirli kurallar çerçevesinde karşılanır. Sistemden başvuru yaptığınızda sırasıyla okul - ilçe - il - bakanlık onayı yapılması gereklidir. Okul idaresi onay konusunda genelde sorun çıkarmaz çünkü merkezi hizmetiçi eğitimlerin çıkma ihtimali düşüktür. Bir de koca bakanlık düzenliyor eğitimi arkadaş ben göndermiyorum dersi var demek olmaz bakanlıktan iyi mi bilecen.

cevap yazılmış hocam...

Geri