menüde buton sayısını arttıramıyorum...

Kodla Büyü

öz-c@n

Aktif Üye
selamlar.
ektedi banner ve menüde buton sayısını 7 e çıkarıyorum isimlerini değiştiriyorum. her düzenlemeyi yapıyorum, linkleri değiştiriyorum herşey güzel ama bir tek sorun var. bu haliyle hangi sayfaya girersen o sayfanın butonu aktif oluyor ama buton 7 e çıkınca aktif butonda kayma oluyor lütfen yardım.

Ekli dosyalar

• header_v7.rar
    2.1 MB · Görüntüleme: 70
bende flash cs3 var, açamadım. sanırım cs5 ile yapılmış bu.

Oldu hocam. 7 buton hepsi de ayrı

Ekli dosyalar

• header_v7.rar
    2.4 MB · Görüntüleme: 34
Hocam anlatayım:
1- Layerlarda item 1-7 ye kadar menü butonları var.
2- Menüye buton eklemek için önce item layerı ekliyorsunuz.
3- item7 butonunu kopyaladığınızı varsayarak, item7 butonunun özellikler kısmında takas et düğmesine tıklayarak, buton 8 oluşturulur.

4-Eylemlerden de butonun aşağıdaki değerini değiştiriyorsunuz.

5- area_bttn den de getURL("index-4.html"); adresi değiştiriyorsunuz.

Ekli dosyalar

• menu1.jpg
    menu1.jpg
    298.6 KB · Görüntüleme: 786
  • buton.jpg
    buton.jpg
    68.6 KB · Görüntüleme: 786
Bu şekilde anlatmamaın sebebi buraya gelen arkadaşlar için ayrıntılı olsun diyedir. İşin özü her butonun birbirinden bağımsız olmasıdır.

hocam teşekkürler, aynısını ben de yaptım ama sorun şu sonradan eklediğim butonlara tıkladığımda o hangi sayfaysa o sayfaya gidiyor ama iki buton öncesi aktif oluyor... bunu düzeltemiyorum.
yine de bilgilendirmeniz için çok sağolun...

öz-c@n' Alıntı:
hocam teşekkürler, aynısını ben de yaptım ama sorun şu sonradan eklediğim butonlara tıkladığımda o hangi sayfaysa o sayfaya gidiyor ama iki buton öncesi aktif oluyor... bunu düzeltemiyorum.
yine de bilgilendirmeniz için çok sağolun...

- area_bttn den de getURL("index-4.html"); adresi değiştiriyorsunuz.

aynı adrese gitmesi buradan kaynaklanıyor. bu adresleri değiştirmeniz gerek.

hocam çok sağolun ben aynısını yaptım. sorun linkte değil. açılaan sayfada o sayfanın butonu aktif olmuyor onu da düzeltemiyorum.

Geri