Bilgisayar-Bilişim Teknolojileri
Ana Sayfa
Bilişim Teknolojileri Forumu Son Konuları
24 Saat
Bilişim Teknolojileri - Formatör - Bilgisayar Öğretmeni Kayıt
Kayıt Olun
iletişim
iletişim
Detaylı Arama
Arama
Yeni Konu Aç
Yeni Konu Aç

Memurlar.net BTR ler destekleme kursu verebilir diyor

Konu, 'BT Sınıfı | Teknik Konular, Sorunlar ve Çözümler' kısmında xxltc tarafından paylaşıldı.


  1. xxltc

    xxltc Süper Üye Süper Üye

    Kayıt:
    5 Mart 2010
    Mesajlar:
    1.415
    Beğeni:
    4
    merhaba ark lar memurlar.net mağlum konuya el atmış gorevlendirildigi belirli gün ve saatler dışında kurs açıp ücret alabilirsin diyor
    http://www.memurlar.net/haber/565209/
     
  2. digitalboy72

    digitalboy72 Üye

    Kayıt:
    1 Ekim 2007
    Mesajlar:
    10
    Beğeni:
    0
    slm hocam meb görüş yazısında ücret alamayacağını bildirmiş, memurlar net olması gerekeni ve/veya olmasını istediği şeyi yazmış.ben de hafta sonu açık lise de derse giriyorum acaba aynı kategoriye girermi ücret ödenirse sonradan zimmet çıkar mı?
     
  3. xxltc

    xxltc Süper Üye Süper Üye

    Kayıt:
    5 Mart 2010
    Mesajlar:
    1.415
    Beğeni:
    4
    hocam BTR çalışma saatleri belli BTR yazısında 10. madde de diyorki BTR çalışma saatleri okulda eğitim öğretim saatleri diyor. hafta içi okulunuzda ders bittikten sonra da sıkıntı olmaz hafta sonunda olmaz. memurlar.nette bunu söylüyor zaten. bende hafta içi dersten sonra veriyorum umarım ben bu yazısını duzeltir
     
  4. digitalboy72

    digitalboy72 Üye

    Kayıt:
    1 Ekim 2007
    Mesajlar:
    10
    Beğeni:
    0
    hocam doğru söylüyosunda burdaki mesele btr çalışma saatleri değil ücret yönetmeliğine atıf var
    "Bu kapsamda ek ders ücretinden yararlanan personele ayrıca asli görevi için öngörülen ek ders ücreti ödenmez." bu ibareye atıf yapılıyor
     
  5. uyusuk

    uyusuk Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    27 Kasım 2007
    Mesajlar:
    288
    Beğeni:
    1
    Hafta sonunda sıkıntı olmaması lazım hafta sonunda da görevlendirmediler ya. Ben hafta sonu veriyorum kursu madem öyle BTR iptal dilekçesi yazın hafta sonu 8 saat kurs verin aynı ek dersi alırız. MEB ne yaptığını bilmiyor
     
  6. xxltc

    xxltc Süper Üye Süper Üye

    Kayıt:
    5 Mart 2010
    Mesajlar:
    1.415
    Beğeni:
    4
    hocam destekleme kursunu aslı gorevin sayıyor biliyorum ama BTR yazısında destekleme kursunda gorev almak diye bir madde yok ayrıca BTR çalışma saatlerinde de bu kursu vermiyorsun ki aslı gorevin sayıların. BTR iken aslı görevinde kurs BTR olmadığın saatlerde de aslı gorevin sayılmaz her turlu sakat bi yazı
     
  7. ysartemur

    ysartemur Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    22 Eylül 2009
    Mesajlar:
    732
    Beğeni:
    1
    bakanlıkta çalışan arkadaşların memurlar.net editörü mesut Balmak kadar yönetmeliğe hakimlermi tereddütlerim var.
     
  8. alibaly

    alibaly Site Gezgini

    Kayıt:
    19 Kasım 2013
    Mesajlar:
    89
    Beğeni:
    1
    Memurlar.net e teşekkür ediyorum. 3 gün önce mail atarak bu şekilde bir problemimiz olduğunu Aydın da kurs açtırılmadığını yazmıştım, adamlar hemen haber yapmış. sesimizi buradan duyurabiliriz diye yazmıştım; ancak bu kadar erken olacağını sanmıyordum. İnşallah hakkımız olan sonucu alırız arkadaşlar.
     
  9. ilyas33

    ilyas33 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    9 Mayıs 2007
    Mesajlar:
    1.375
    Beğeni:
    1
  10. hakansia

    hakansia Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    16 Haziran 2007
    Mesajlar:
    772
    Beğeni:
    18
    Ahmet Kandemir yönetmeliğe çok hakim birisidir. hatta yazdığı yorumlardan 18 saatten bile fazla almamız gerekiyor. örneğin 20 saat giriyorsa 2 saat daha ekleme yapılması gerekiyor.
     
  11. habibocak

    habibocak Üye

    Kayıt:
    20 Kasım 2012
    Mesajlar:
    0
    Beğeni:
    2
    Ben defalarca söyledim yazdım.
     
  12. ilyas33

    ilyas33 Süper Üye Süper Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    9 Mayıs 2007
    Mesajlar:
    1.375
    Beğeni:
    1
    arkadaşlar bundan önceki resmi yazıyı hazırlayan da yine necdet sarı idi.biz bi kursta sorduk. hocam btr ye nöbet verilmez diyorsunuz nedir bunun dayanağı dedik.arkadaşlar işinizi rahat yapın verimli olun diye yazdık.aslında yasal bir dayanağı yok.çünki nöbet öğretmenin asli görevidir eğer idareci üstüne düşerse siize nöbet tutturur demişti.ama sizin en verimli çalışacağınız öğretmenlerin hepsini bi arada göreceğiniz ve sorunlarını dinleyeceğiniz zaman dilimi teneffüslerdir.teneffüs de sizi nöbet yerine göndermesinler diye bu metni yazdık demişti.
     
  13. dijireis79

    dijireis79 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    7 Aralık 2009
    Mesajlar:
    396
    Beğeni:
    37
    Bakalım herşeye cevap veren İnsan Kaynakları Genel Müdürü bu habere nasıl cevap verecek. Hangi yasal dayanakla haklarımızın elimizden alındığını nasıl açıklayacak.
     
  14. ogretmen58

    ogretmen58 Site Gezgini

    Kayıt:
    16 Mayıs 2007
    Mesajlar:
    68
    Beğeni:
    0
    Peki hocam sizce bu yanlıştan dönülür mü?Şimdi bana sordular hafta sonu verir misin diye veremem dedim ve 4 saat kursum iptal olacak.Sıkıntı giderildiği zaman tekrar kurs verebilir miyim?
     
  15. leonardoo

    leonardoo Aktif Üye

    Kayıt:
    2 Ekim 2009
    Mesajlar:
    122
    Beğeni:
    0
    bakanlığa sorarsan böyle olur, görevlendirme yazısında açıkça belli görev saatleri dışında görev alabilir yazıyor...
     
  16. ogretmen58

    ogretmen58 Site Gezgini

    Kayıt:
    16 Mayıs 2007
    Mesajlar:
    68
    Beğeni:
    0
    Valla hocam ben bakanlığa falan sormadım :( müdür yardımcımız ekders onayına gidince onay vermemişler.yani birileri kurcalamış kabak başımıza patladı
     
  17. bilisimci09

    bilisimci09 Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    12 Ekim 2009
    Mesajlar:
    569
    Beğeni:
    1
    SONUÇ:Bakanlığın yazısı bizi bağlar ek ders ödenmez dolayısıyla kurs kapatılır :x :x :x
     
  18. Hakan25

    Hakan25 Aktif Üye

    Kayıt:
    1 Eylül 2012
    Mesajlar:
    150
    Beğeni:
    10
    Bakanlığın yazısı bende de var. yazıda btr saatleri dışında belletmenlik vb görevler yapılabilir diye yazar. özellikle belirtilmiş. hocam sizdeki farklı mı. şu bakanlığın yazısını atın site ye de biz de okuyalım.
     
  19. taatoo

    taatoo Seçkin Üye Seçkin Üye

    Kayıt:
    3 Mart 2010
    Mesajlar:
    693
    Beğeni:
    10
    benim kursum açıldı onayda verilmiş bukadar curcuna çıkartırsak iyice kapatacaklar yönetmelikler memurlar.netin dediği gibi
    mebteki iş bilmezlerin yazısına bakmayın gerekirse dava açın arkadaşlar
     

Sayfayı Paylaş /bbnetsosyal