Memura zam hayal

Kodla Büyü

cesur yürek

Aktif Üye
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, sendikaların memur için yüzde 16 zam teklifine "Afaki değil gerçekçi talepler bekliyoruz” şeklinde karşılık verdi.

özellikle 2 yıllık anlaşma yapacak olan hükümet memura ciddi zam vermeyecek %8+%8 bile çok görüyorlar. ayrıca 657 tarih olacak özellikle bunun yerine gelecek yasada tehlikeli maddelerde bizi bekliyor özellikle bütün memurlar adı sözleşme olmasada ona benzer durumlarla karşı karşıya kalabilir.

az kaldı sabredin diyor haziran 5 veya haziran 15 olabilir diye sonrada vermezse zaten vergi dilimine giriyorum 2012 için..Bence 4+4 verecek ama neye yarar taaa 2 sene bekle

hükümet yemedikya memurun parasını 15 nisanda öderiz diyordu sonra 15 mayısa yetiştiririz dediler şimdi çalışma bakanı hazirana yetişir ancak diyor. 6 ay sonra gelen %2,5 luk zammı memur neylesin

Zam verseler ne olacak ki verecekleri üç kuruş olacak vergi dilimine girince hiçbirşey farketmeyecek zaten.

blue123' Alıntı:
ebs nin evlere şenlik eylemi vardı... :puhaha: :puhaha:
o eylemi gören çalışma bakanı pazarlık bile yapmaz. 200 bin üyesi olan EBS nin evlere şenlik eylemi hükümeti zayıflatmaz hatta güçlendirir. ama 5 mayısta türk eğitim senin eylemi var birde ona bakmak lazım

devlet diyorki siz parayı harcmayı bilmiyorsunuz para sizin neyinize,
size para verdiğimizde gidip ithal ürünleri alıyorsunuz bak bütçe açık veriyor diyor.
haksızda değil..........
(burdan bir fiten salayım bakalım nereye gidecek :roll: )

aha geliyo zam, tüm hazırlıklar tamam
_47129596_haka_getty766.jpg

biz bu kafayla eksiye düşeriz..sendikalrın peşinden boşu boşuna gitneye devam edin....

fatih projesini ne öğretmnlere nede sendikalara soran yok
4+4+4 aşamalı eğitim modelini bırakın öğretmene sormayı bakanın haberi yok
400 bin memur ek ödeme aldı öğretmene veren yok
öğretmen bıçaklanır dövülür bakanın haberi yok
sarrafın çocuğu bursluluk sınavına girer öğretmenin çocuğuna yok
öğrenci sınava girer 20 tl öğretmen sınava girer 80 tl
sınav görevinde polise 70 tl öğretmne 40 tl
ösym sınavında 12. sırada görev alır.
oda yetmez kimi bakan kişiliğimize kimisi kabiliyetimize kimiside şahsiyetimize dil uzatır.

hükümete verilecek en iyi uyarı EBS den ayrılıp türk eğitim sene geçmektir ama onu yapacak öğretmende yok

bi yolu olsada kabul etmesek onların olsun zam... %4 verseler ayda 50-60 tl...bağışlayalım gitsin...

maaşımız eridi arkadaşlar yapacak bişey yok başa gelen çekilir...
tuzu kuru olanlar sesini çıkarmaz çünkü nasılsa tuzu kuru...
adam babadan zengin,yeri vardır mütahite verir , mirası falan vardır niye ses çıkarsın ki....bu gibiler maaşının ne kadar olduğunu bile bilmez.
gelir olarak sadece maaşı olan senin benim gibi memurlara Allah yardım etsin...

Geri