Memur-Sen teklifini revize etti

Kodla Büyü

btformatör

Seçkin Üye
Seçkin Üye
Zam pazarlığının son gününde hükümetten yeni bir teklif geldi.
Buna göre hükümet, önerisini 2012 için yüzde 3,5 + 3,5’e çıkardı.
2013 yılı için yapılan teklif ise değişmedi.
Hükümetin yeni teklifi de konfederasyonları memnun etmedi.
Bu arada, Memur-Sen de zam talebini revize etti.
Memur-Sen,zam talebini 2012 yılı için yüzde 7,5 + 7,5 , 2013 için %6,5 + 6,75 olarak revize etti.

http://www.trthaber.com/haber/gundem/me ... 41652.html

Re: Memur-Sen teklifini %50 düşürdü

Zam olayı hikaye ek ödeme ek ödeme. Hizmetliden daha az ücret almak onuruma dokunuyor. Eğer ek ödeme verilmezse öğretmenlik ek iş benim için bundan sonra. Namusum üzerine yemin ederim.

%50 düşürmedi sayın hocam. 2012 için silkmede %16 istiyordu, şimdi de %15 istiyor. Bi zahmet başlığı değiştirin. :++: Bu arada sakın EBS'li demeyin bana, valla içime oturur ( Allah yazdıysa bozsun! )!.

Maaş artışı için %10-%15-%20 beklenti zaten mantıksız. Bundan önceki dönemlerde de %3+%3=%6 ya da %2,5+%2,5=%5 şeklinde zam almıştık ki belirtilen beklentilerin sebebi toplu görüşmedir. Toplu görüşmenin de genel zamlarla ilgili hiçbir artısı olmayacaktır.
Asıl adaletsizlik ek ödemelerle yapılmıştır. Bizim hizmet kolu olarak ek ödeme için diretmemiz gerekiyor. Durumumuz hizmet kolumuzla ilgili iyileştirmelerle düzelebilir. Değilse ek ödeme almış olan birçok kolu barındıran memurlara genel zamlarda %15 hayaldir.

zamlar hikaye; genel zam aradaki uçurumu daha beter açacak. %4 verdi diyelimki 5000 alan adam 250 lira zam alacak. 2000 alan kişi 100 lira zam alacak. 1500 lira alanlar 75 lira zam alacak. buda farkı açar. asıl mesele ek ödemedir. versinler ek ödemeyi ondan sonra konuşalım

mutluaya' Alıntı:
zamlar hikaye; genel zam aradaki uçurumu daha beter açacak. %4 verdi diyelimki 5000 alan adam 250 lira zam alacak. 2000 alan kişi 100 lira zam alacak. 1500 lira alanlar 75 lira zam alacak. buda farkı açar. asıl mesele ek ödemedir. versinler ek ödemeyi ondan sonra konuşalım
provakatörsün sen eşit işe eşit ücret düzenlemesi yapıldı bu ülkede :verymad: :verymad:

Hükümet 2013 yılı için belirlediği 3+2,5 zam teklifini de revize ederek 3+3'e yükseltti.

sanırım şimdiye kadar ek ödeme için bir miktar konuşulmadı, o işi unutalım biz
us.gif

hiç uğraşmaya gerek yok bunun böyle olacağı çoktan belli idi. adı sözleşme hadi ordan. eskiden daha kötüye gidiyo.

bugun eğitim bir sen yetkilileri bizim okuldaydı sendikaya üye olanlara tokiden ev garantisi veriyolardı :verymad: :verymad:

boteningulu_44' Alıntı:
bugun eğitim bir sen yetkilileri bizim okuldaydı sendikaya üye olanlara tokiden ev garantisi veriyolardı :verymad: :verymad:

anladılar başlarına gelecek olanları milleti yine kandırmaya çalışıyor yüzsüzler.

Yahu size ne üye olanlardan konu başlığına bak yazılanlara bak...Bizim burda memursen organize etti yapıldı bir toki şimdide türk eğitim sen yaptırıyor ne var bunda? Bazı yerlerde de belediyeler yaptırıyor.
Bazı arkadaşların yazdığı gibi bizim zamdan çok öğretmene ek ödeme konusunda birlik olup talepte bulunmamız lazım.Bütün sendikalar zam konusunda nasıl birleşsin böyle dalga geçer gibi mesajlarla!

boteningulu_44' Alıntı:
ve inanın arkadaşlar 2 arkadaşımız üye oldu

insanlar bu kadar kör mü yaaa. başka şeylerde derimde neyse!! :scared: üye olanların ve hala sendikalarından istifa etmeyenlerin aklına şaşarım!! hiç biri öğretmenini düşündüğü yok. hepsi koltuk derdinde :verymad:

boteningulu_44' Alıntı:
ve inanın arkadaşlar 2 arkadaşımız üye oldu
hocam onların görevi oltayı sallamak, herkes cibilliyetine göre takılıyor işte.. inşallah ev için falan üye olmamışlardır.

memurlar netteki şu yoruma katılmamak elde değil
kibar feyzo isimli eski bir film geldi aklıma.orda da çok sıkı bir pazarlık vardı (kız isteme pazarlığı)..ama sonunda babanın dedği oluyor,feyzo koşup kayınbabasının elini öpüyordu.memursen de aynı olacak.ensonunda el öpecek gibi geliyor bana..

Ne kadar onemli bir meslekmis ogretmenlik.saglikcilar ek odeme+donersermaye+zam aliyorlar.gronlandda tek bir turk ailesi varmis valla gidecem birgun buralardan

Geri