MEM Arge Birimi

Kodla Büyü
çalıştığın yerde hiç işin yoksa, çok canın sıkılıyorsa git... Milli Eğitim ARGE'yi, bir mühendisin çalıştığı ARGE gibi düşünüp gitmeyin sakın.

hocam geçen hafta ilçede 1 haftalığına görevlendirildim. orda (arge - özel büro adı neyse artık) sürekli görevli arkadaş da vardı. Şu yazıyı istiyorlar, kaymakam bey şu raporu istiyor, müdür bey şöyle bir çalışma istiyor şeklinde çalışıp duruyordu, bana göre değil ama bu tarz işleri seviyorsanız siz bilirsiniz.

Hocam çalışkan bir ekibiniz varsa yorucu ama bir o kadar da güzel bir ortamı vardır Arge'nin. Öğretmenlik gibi düşünmeyin proje yürütücüsü gibi çalışırsınız her işi yaparsınız. Bir bakmışsınız toplantı yapacağınız ortamı süslüyor düzenliyor bir şeyler taşıyorsunuz bir bakmışsınız Vali yardımcıları veya protokolden kişileri karşılıyorsunuz. Mesai saati iş bitince biter ama genellikle 8-5 ten fazla çalışmamaya özen gösterilir arada hafta sonları da çalışmak zorunda kalabilirsiniz.

Tavsiye eder miyim? çevrem olsun diyorsanız gidin yoksa kafam rahat olsun diyorsanız okuldan rahatı yok.

Geri